Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy ami délebbre...

Az igaz, hogy ami délebbre van pl 20fok-ot sokkal melegebbnek érezzük mint ami itt 20fok?

Figyelt kérdés
2017. máj. 10. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Ez a kerdes kb olyan kaliberű,hogy melyik a nehezebb 100kg vas,vagy 100kg vatta?
2017. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Én valamelyik blogon olvastam, hogy egy ember elutazott egy nagyon hideg éghajlatú orosz városba, és azt írta, hogy: "I don't know why, but 9 °C in Norilsk feels a lot colder, than anywhere else in the world". Ez annyit tesz, hogy 9 fok Norilszkban sokkal hidegebbnek érződik, mint bárhol máshol a világon. Úgyhogy szerintem van benne valami, de lehet csak érzéki csalódás.
2017. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

A melegérzetünk az sok mindentől függ.

Pl. függ a légnyomástól is és a levegő páratartalmától.

Ugyanaz a hőség páradúsan sokkalta elviselhetetlenebb, mint hasonló C fokú száraz meleg.

2017. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1:

Nem, mert arra van egzakt válasz. Ha a nehézség alatt tömeget értünk, akkor egyforma, ha súlyt, akkor a földi körülmények között természetesen a vas nehezebb.

2017. máj. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem attól függ, hogy délebbre van-e. A hőérzetünk függ a páratartalomtól,na napsütéstől, a körnxezeti tárgyak hőmérsékletétől, stb., stb., de ezek kategorikusan nem menenk egyik vagy másik iranyba délebbre vagy északabbra.
2017. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsóhoz kapcsolódva,

van egy szinte mindenki által használt készülék, amellyel "becsapjuk" a hőérzetünket.

Ez a szobaventilátor.

Ugyanazt a langyi levegőt fújja ránk ami a szobában van, és mégis hűvösnek érezzük.

2017. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es tehát azt akarod mondani hogy nákad a 100kiló vatta(tömeg) azaz 1000N (súly) az nem egyenlő másik 100kg/1000N tömegű/súlyú tárggyal....aha..oké.....


Amúgy meg 20fok a vilagon mindenhol 20fok,az mar mas kerdes hogy van olyan dolog hogy hőérzet......

2017. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem éppen fordítva. A hőérzetünk igazodik a körülményekhez, tehát ha a trópusokra utazol, néhány nap múlva megszokod és komfortos lesz a 40 fok. Ha hazajössz, a 25 fok hűvös lesz. Ugyanígy fordítva, egy sarkvidéki kirándulás után itthon döglesztő meleg lesz a 25 C.


Ezért van az, hogy télen jól elvagyunk a 20-22 C-os lakásban, nyáron a 20 C egy hűvös este...

2017. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!