Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolországba szeretnék...

Spanyolországba szeretnék költözni. Nemrég voltam barcelonában de ennél egy kicsit délebbre vágyom ahol melegebb az időjárás. Mindenképpen egy nagyobb városba gondoltam közel a tengerhez és persze figyelembe véve a munkalehetőséget. ötletek?

Figyelt kérdés
2017. jan. 9. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

"és persze figyelembe véve a munkalehetőséget"


Azt figyelembe vetted hogy a spanyolok torony magasan vezetnek az eu-ban a munkanelkuliseg terén!

Illetve a masik hogy a nyelvet mennyire beszéled,mert ha az sem megy akkor gyakorlatilag kar is elindulnod!

2017. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Spanyolorszagban lakom, es sajnos igaza van az elso valaszolonak a munkanelkuliseggel kapcsolatban... A nyelvet pedig muszaj jol beszelned.

A teli idojaras amugy sehol sem meleg meg a tenger melletti varosokban sem, a Kanari szigeteken jobb az ido, de ott sincs 30 fok ilyenkor. Viszont ha a munkalehetosegeket nezem, akkor egyik varost sem ajanlanam tenyleg. 8 ev alatt miota itt elek, csak romlott a helyzet sajnos.

2017. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
82%

Én Sevilla mellett élek egy kicsi városban. Ha a "tipikus" Spanyolországra vágysz, én mindenképpen Andalúziát ajánlom neked. Barcelonában akárkit megkérdezel, ő azt mondja, nem spanyol, hanem katalán, ez a nyelvre is hatással van. Andalúziában szuperkedvesek az emberek, és minden tipikus spanyol dolgot megtalálsz.

Itt most 13-17 fok körül van a hőmérséklet nap közben, bár a múltkor 20 is volt. Én téli kabátot csak este-éjszaka hordok, akkor lehűl a levegő. Nincs 30 fok, de kellemes tavaszi az időjárás és a napnak is van ereje.

Ha el akarsz indulni, mindenképp stabil spanyol nyelvtudással, hiszen a spanyolokra általánosságban jellemző, hogy nem beszélnek idegen nyelveket (minek beszélnének, hiszen tudnak spanyolul :) ) Ellenben ha van egy alap nyelvtudásod, utána itt már nagyon gyorsan fejlődsz, az emberek velem állati kedvesek voltak, ha csak összefüggéstelen szavakat mondtam, akkor is figyelmesen, türelmesen hallgattak és segítettek.

Bár mondjuk nekem abból a szempontból egyszerűbb volt, hogy párom spanyol, így sokkal könnyebb volt elindulni, beilleszkedni. Bár az utóbbival csak akkor van probléma, ha te nem vagy túl nyitott személyiség. Itt nagyon befogadók, elfogadók az emberek.Nem tudsz úgy elmenni tejet-kenyeret vásárolni, hogy ne kérdezzenek ki, mi újság :) Bár egy nagyvárosban azért más a helyzet, ott nem annyira közvetlenebb, az én városom olyan kicsike, hogy itt mindenki ismer mindenkit. Én vagyok a "magyar lány." :)

A munkanélküliség valóban elég magas, érdemes úgy kijönni, hogy már valamilyen munkaközvetítővel felvetted a kapcsolatot, aki segített találni valamit. Jellemzően vendéglátásban azért vannak lehetőségek, illetve idénymunkák terén, bár olivaszedésre nem építenék...

A legfontosabb tehát: legyen stabil nyelvtudásod, amivel elboldogulhatsz. Ha ez megvan, nem hinném, hogy sokkal nehezebb munkát találni, mint Magyarországon. Itt nincs idegenellenesség (legalábbis amit én tapasztaltam) emiatt nem leszel hátrányban, ha amúgy jól beszéled a nyelvet.

Ha valami kérdésed van, írj, megpróbálok válaszolni!

2017. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. valaszolo vagyok.

En a fovarosban elek, itt kb olyan mint mondjuk Budapesten, mindenki idegen egymasnak. De ezt a kulonbseget otthon is eszre lehet venni a kis falvak es a nagyvarosok kozott.

Barcelonarol meg annyit, hogy ne altalanositsunk, nem mindenki utasitja el a spanyol letet. Ismerek nem egy barcelonait (ott szulettek, eltek vilag eletukben), akik konkretan meg a katalant is alig alig beszelik, es spanyolnak valljak magukat. Az viszont teny, hogy sajnos hivatalos papirok katalanul vannak, iskolakban katalanul folyik az oktatas, ugyintezesnel is automatikusan legtobben katalanul szolnak hozzad. Felreertes ne essek, tokeletesen megertik a spanyolt ha ugy beszelsz hozzajuk, csak sokan huzzak a szajukat. Ezt mind tapasztalatbol irom.

2017. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!