Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tudnatok meselni nehany...

Tudnatok meselni nehany AU-Pair tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Szeretnek kulfoldon szerencset probalni, megtanulni egy nyelvet rendesen. Azt hallottam hogy nem erdemes magyar csaladhoz menni, de nagyon erdkelne barki sztorija.
2017. máj. 26. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2x dolgoztam külföldön mint au-pair, mind a 2 alkalommal 1-1 évet. Az első családot New York mellett egy ismerősömön keresztül találtam érettségi után és turista vízummalmentem ki, tehát nem dolgozhattam volna hivatalosan. Biztosításom is csak a legelején volt (így utólag visszagondolva ez elég nagy felelőtlenség volt, mert ha komolyabb balesetem vagy betegségem lett volna, akkor rámegy mindenem). Ennél a családnál egy 5 és egy 8 éves gyerekre kellett vigyázni általában keddtől szombatig, bár egy idő után hétfőn délutánonként is beugrottam és korcsolyázni hordtam a kislányt. Amúgy kb dél körül kezdődött a munkanapom és este 8 körül mikor már lefektettem a gyerekeket és rendbe tettem a konyhát, ért véget...a szombat az hosszabb volt. A fizetés jó volt, jóval magasabb mintha egy ügynökségen keresztül mentem volna ki (havi 1200 dollárt kerestem+ szállás-ellátás). Viszont nem éreztem magam a család részeként, egy sima alkalmazott voltam. Eleinte egy ingyenes nyelvtanfolyamra jártam, ami heti 4x3 órás volt viszont sokan voltunk a csoportban és nem volt hatékony a dolog, és úgy döntöttem keresek egy másikat... az egyik helyi főiskolán vettem fel kreditpont nélkül kurzust (így olcsóbb volt) és csak 4-en voltunk a csoportban, ez be is jött. Utazgatni csak a keleti parton utazgattam pár helyre egyedül, amúgy meg a családot kísértem el a nyaralásokra, akkor is dolgoztam de jóval kevesebbet mint a normál hétköznapokon.

Második alkalommal pedig Belgiumban dolgoztam, egy Antwerpen melletti kisvárosban, itt csak egy gyerekre kellett vigyáznom, aki akkor még csak 8 hónapos volt. Ezt a családot az interneten keresztül találtam, már nem emlékszem pontosan melyik honlapon. Mivel akkor még nem volt Magyarország EU tag és a család mindenképp hivatalosan akart alkalmazni, ezért volt egy kis papírmunka és orvosi vizsgálat, hogy a vízumot megkapjam. Itt reggel 8 és du 4 között dolgoztam, az anyukának otthon volt kialakítva az ügyvédi praxisa, így mikor nem kellett bíróságra járnia akkor ott volt a házban, de mivel egy gyerekkori baleset miatt az egyik karját nem tudta használni ezért nem csak a munka miatt volt szüksége segítségre. Itt havi 450 eurót kaptam +szállást/ellátást és heti 2x jártam munka után nyelvtanfolyamra Antwerpenbe. Az első suli itt se jött be, a tanár gáz volt, de a másik helyen nagyon profi összeállított tananyag alapján haladtunk, jól felkészült és energetikus tanárokkal.

Ami összehasonlíthatatlan volt a két család között az az hogy Belgiumban teljesen a család tagjaként kezeltek és sokkal jobb hangulatban teltek a napok. Persze ezt ki kell fogni, előre nem lehet tudni mire számíthat az ember.

Amit így utólag mondhatok ... biztonságosabb a hivatalos utat választani, mindenképp legyen biztosításod. Ha EU-n belül mész külföldre dolgozni akkor egyszerűbb az ügyintézés és ha bármi gond van akkor könnyebben és olcsóbban haza tudsz utazni, de a fizetés alacsonyabb. Mindenképp ragaszkodj hozzá, hogy engedjenek/legyen normális szabadidőd nyelvtanfolyamra járni. A családdal beszéljétek meg az elvárásokat, és a legjobb ha van erről papír is. Ha nekik van egy adott gyereknevelési elvük, szoros napirendjük stb akkor azt kövessed, akkor is ha te amúgy máshogy csinálnád ... max felvetheted hogy mi lenne ha ezt azt másképp csinálnátok.

Ha nyelvet szeretnél tanulni, akkor nem ajánlom hogy magyar családhoz menjél. Nyugodtan ismerkedj meg kint más magyarokkal, de persze jobb ha nem sok időt töltesz azért velük a , mert akkor megint nem fogod a nyelvet használni. Most ennyi jutott hirtelen az eszembe...

2017. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!