Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki már volt pszichiátrián,...

Aki már volt pszichiátrián, (főleg gyógyszerfüggőség miatt), tudnátok esetleg véleményt, tapasztalatot írni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy hogyan zajlik a kezelés úgymond?2 hónap múlva kellene befeküdnöm és félek tőle egy picit :(4 éve szedek Frontint(pánikbetegségre és szorongásra) és most már mellé Rexetin nevű antidepresszánst,(ez már a második antidepi,az előző nem vállt be)Sajnos a Frontin igényem iszonyatosan megnőtt,nagyon stresszes helyzetet élek meg és van,hogy napi 8mg-ot is beszedek..Próbáltam már csökkenteni fokozatosan,mindig visszaestem,ezért is vállalnám a kórházi kezelést.Ha valakinek van valamilyen tapasztalata,nagyon megköszönnöm ha megosztaná velem.

2017. márc. 12. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi extra, szépen fokozatosan leszednek majd róla, járhatsz foglalkozásokra, kapsz rendesebb gyógyszert.


Az antidepi jó, segíthet a szorongásos zavarokban, mint a pánik betegség is. Terápiára miért nem jártál? Hogy nem sikerült megoldani a gondokat? 4év az sok idő

2017. márc. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Amikor legelőször felkerestem egy pszichiátert,egyből a gyógyszeres kezelés mellett döntött,hogy majd az úgy biztos jobb lesz...Hát nem lett,sőt egyre rosszabb azóta minden.Kb 4 hónapja felkerestem egy pszichológust,azóta is járok hozzá,segít valamennyit,hogy kibeszélhetem magamból a gondokat,csak sajnos amíg ez a helyzet meg nem oldódik,amiben vagyok(családi problémák,nehéz anyagi helyzet stb.)addig elég lassan tudunk haladni a terápiával :S Tudom,hogy már régebben meg kellett volna tennem ezt a lépést és pszichológushoz menni a gyógyszerek helyett,de sajnos akkor szégyeltem ezt.A másik gondom meg az,hogy a pszichiáternek hiába mondom el a dolgokat,tudja ő is a kiváltó okot,csak egyet tud hajtani,hogy gyógyszerfüggő vagyok és próbáljam meg a kórházi kezelést.Ezzel nem is lenne gond,mert tudom,hogy ekkora adag nyugtató mellett már szükség van segítségre,csak félek attól,hogy eredménytelen lesz,mivel az alap kiváltó probléma nem szűnik meg.De mindenesetre megpróbálom,igazából már nincs mit vesztenem.
2017. márc. 13. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy gyógyszerrel kezdte... De nem azért gondolom, hogy örökre szedd, és szarj minden másra rá :D


Általában a gyógyszert azért adják, hogy amíg a terápia nem segít, ne legyen sok a panasz. csak sajnos sokan azt hiszik úgy jó lesz örökre

2017. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Remélem nem a Merényibe vagy a Nyírőbe mész.
2017. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az antidepresszáns szedése előtt jóval kevesebb frontint szedtem,ha rosszabb időszakom volt,4 mg fölé nem ment soha.Nos ez is nagy mennyiségnek számított ,jött mellé a sok pánikroham és ezért kerestem fel szakorvost.Több mint 1 évig kínlódtunk egy antidepivel (Escitil),hiába mondtam,hogy nem érzek változást,sőt remegést okozott és egyre több pánikot,akkor is csak eröltette a doki.1 hónapja sikerült rábeszélnem,hogy próbálkozhatnánk esetleg valami gyógyszerváltásban,mert ez így nagyon nem okés.Nagy nehezen bele is ment,de nem igazán érdekelte a dolog ahogy észrevettem.Nem az a célom,hogy gyógyszereken éljek,pont hogy szeretném elhagyni ezeket a vackokat,ezért is remélem,hogy a kórházi kezelés valamennyire beválik.Csak olyan sok rosszat hallottam a pszichiátriákról,hogy félek is tőle,ezért is vagyok kiváncsi a tapasztalatokra,akik esetleg éltek már át hasonlót.
2017. márc. 13. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én többször is voltam pszichiátrián nyugtatóelvonással, és nagyon rossz tapasztalataim vannak.Ha egy mód van rá, ne menj oda!Vagy egyik napról a másikra elveszik a gyógyszeredidet, vagy pár nap alatt. Mindkettő barbárság!Ha epilepsziás görcsöt kapsz, akkor nem hagynak meghalni, de ha csak hallucinálsz az elvonástól, mindenféle teljesen fölösleges terápiákra kell menned, miközben nagyon szarul leszel. Nem ijesztgetni akarlak, velem is ezt csinálták. Nagyon jól teszed, hogy le akarod tenni ezeket a drogokat, de ne menj kórházba!Mit tegyél? Otthon, magadtól nagyon lassan csökkentsd a meglévő mennyiséget! (2-4 hetente maximum 10%-ot! Így elkerülheted a súlyos tüneteket!Olvass, tájékozódj a témában! Ha tudod mi történik az elvonás alatt a szervezetedben, akkor kevésbé ijesztő.Ha még van gondod, kérdésed ezzel, írj privátot!Igyekszem segíteni! Kitartást, megéri!
2017. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
En is voltam pszichiatrian miatta.. Sirogorcsot kaptam, vertem az ajtot, szedultem, szornyu volt.. 2 nap alatt "lehoztak" inkabb letéptek engem a frontinrol.. Jo, nalam nem volt 8mg meg ilyenek, max 2mg, de minden nap es kihagyhatatlanul, minden reggel percpontosan ugyanakkor... Masfel eve ez megy (igen , pszichiatria utan 2 hettel mar nyomtam magamba a xanaxot) a kezeles vege fele mar az oklommel vertem a falat orditva, hogy valaki frontint, xanaxot adjon!! Kegyetlenul elbantak velem..mondtam mar hogy csak 16eves vagyok? Ez fiatalkoru kinzasa, csak mondom! Pusztuljanak bele egy kanal vizbe!
2017. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!