Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ez lehetséges, elérhető álom?

Ez lehetséges, elérhető álom?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és amióta az eszemet tudom, utazni szeretnék. A családom eléggé bezárkózó életet él ilyen téren, nem szeretnének utazni főleg nem külföldre, félnek a terrortámadástól, illetve több ember ideköti őket. De engem csak ők tudnának visszatartani ha 18 leszek tegyük fel. Vagy 20, 22 éves. Nem vagyunk gazdagok, sem szegények, középrétegbe tartozunk. Jól tanulok, az angolt még gyakorolnom kell, és még szorgalmasabban gyakorolnom. Van egy barátnőm, akivel megbeszéltük ha egyszer összegyűjtünk annyi pénzt, akkor kimegyünk Amerikába mondjuk egy évre. Mennyire nehéz ott egy magyar embernek munkát találni? (Nem New Yorkra es a hasonló nagy városokra gondolok) illetve hogyan működnek ezek a vízumok?

Reális álom, vagy van rá esély hogy egyszer megvalósul? Mit gondoltok ezekről a terrortámadásokról? Hogy őszinte legyek, valós a családom félelme, de úgy érzem nem élhetünk ketrecbe zárva...


2017. jún. 4. 10:26
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rossz a kategória
2017. jún. 4. 10:29
 2/19 anonim ***** válasza:
2017. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Nézd meg az árakat a linken. Nagyon sokba fog kerülni. Mindenképpen a szüleiddel beszéld ezt meg.
2017. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Zsebpénz (kb. havi 200-300 amerikai dollár)

Vízum és hozzátartozó költségek (vízumigénylés díja: 160 amerikai dollár)

Iskolai egyenruha, könyvek, iskolai büfében vásárolt ételek, italok, osztálypénz

A célországban fakultatív kirándulások, programok költségei

Biztosítás (250 000 Ft tanév esetén, féléves program esetén: 160 000 Ft)

A repülőjegy terven kívüli áthelyezése saját kezdeményezésre, illetve egyéb reptéri szolgáltatások díja

Határidők

2017. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

A terrortámadásoktól nevetséges tartani, több esélye van annak, hogy itthon elcsap az autó. Amerikában munkát vállalni kb lehetetlen, csak diákmunkákat lehet közvetítőn keresztül, pl gyerektáborban. Nem fogod halálra keresni magadat, inkább csak az élmény és a nyelvtanulás miatt érdemes kimenni.


[link]

[link]

Ezt a két szervezetet érdemes megkeresni. Illetve még lehetsz aupair is, de ahhoz ha jól tudom, kell referencia. Komoly munkát nem fogsz kapni.

2017. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Jaj, én nem tanulni szeretnék kimenni, egyáltalán nem. Vinnék ki magammal pénzt, de ott szeretném megkeresni amiből megtudnék élni.. nem most, egy 4-5 év múlva gondoltam...:)
2017. jún. 4. 10:54
 7/19 anonim ***** válasza:

a munkakereső akkor jár a legjobban, ha nagy ismerettségi körrel rendelkezik mind kint, mind itthon.


A kint élők eleinte tudnak segíteni az olcsóbb lakás keresésében vagy az ideiglenes elszállásolásban, míg az otthoniak (ha van rá anyagi háttér) segíthetik az életszínvonal fenntartását némi extra pénzzel, ameddig egyenesbe nem kerülünk kint az új környezetben a kiköltöző. A spórolás szinte csak így lehetséges és lelkileg nem árt felkészülni a nagy árkülönbségekre, főleg a nagyvárosokban.

2017. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen teljesen igazad van. Köszönöm szépen!


Előzőek! Nem tanulni szeretnék kimenni, de még régebben ez is megfordult a fejemben... ez a 3 millió forint+rengeteg más pénz nagyon soknak tűnik, főleg ha durván 3 évem lenne összegyűjteni. Ez sajnos már kiesett, lehetetlen megvalósítani. Viszont 5 év múlva talán sikerül, csak akkor már nem cserediák programban :)

2017. jún. 4. 11:06
 9/19 anonim válasza:

Áááá, mintha én írtam volna :)

Csak én már benne is vagyok a korban. Nekem ez egyenlőre nem elérhető álom, mert fél éve keresek, de annak a fele is elment már, ebből meg mi jönne ki? Repjegy? Ennek ellenére nem adom fel ezt a dolgot, csak elodázom. Én nem kötöttem korhoz, csak úgy vagyok vele, ha az életben megtehetem, akkor meg is fogom tenni. NEm csak Amerika a célom, hanem sok más is. Mondjuk annyi a különbség, hogy én csak "nyaralni" mennék, egyenlőre nem tervezek többet.

Azt javaslom, ne kössétek ezt korhoz, mert nem feltétlen fog össze jönni és akkor csalódás lesz az egész. Ne add fel a célod, de nem feltétlenül kell "belőni" az időt. Ez alatt a kb. 7 év alatt annyi minden fog változni...

2017. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, persze, csak próbálom felállítani a korlátokat, és a határidőket . A legjobb ebben az időszakban lenne, mert könnyebb munkát találni, de ha esetleg 35 éves koromban sikerül, akkor sem leszek csalódott (annyira :D) a szívem mindif nyitva áll Amerika előtt ❤ te hány éves vagy?
2017. jún. 4. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!