Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A Horvát határon mennyire...

A Horvát határon mennyire komoly fennakadást okoz az ellenőrzés?

Figyelt kérdés
Régóta ide járunk nyaralni,de azt hallottam megint szigorodott az ellenőrzés a határon.Valóban vagy csak rémhír?Július végén megyünk,nem szeretném ha meglepetést okoznának,ha visszük az "ellátmányunkat"
2017. jún. 10. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Mesélsz nekem, miféle ellátmányt viszel, és mit hallottál?

Kíváncsivá tettél.

2017. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"ha visszük az "ellátmányunkat" "


Az irataitokat vizsgálják át, nem pedig a májkrém konzerveteket!

2017. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Engem is nagyon erdekelne mit hallottal meg mi ez az "ellatmany"
2017. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudsz róla, hogy mindkét ország EU-tag és emiatt nincs vámvizsgálat ?
2017. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy örömet szereztem a kérdésemmel,engem ez jó kedvre derít!Azért zárójelben megjegyzem 1993 ban az Isztrián kezdtem(akkor még Klagenfurt-Udine felé kerültünk mert lejjebb még zavaros volt a helyzet),azóta is minden évben Horvátország az úti célom,A határon elég sok minden változott az évek alatt és igen,volt,hogy nem nézték jó szemmel a "konzervet".Azt hiszem a EU ról is hallottam már,viszont a Horvát határon épített kerítés miatt kissé neheztelnek ránk,így megerősítették a határ ellenőrzését,gondolok ott az okmányok szigorúbb átvizsgálására,az országba magánszemélyként bevihető alkohol,húskészítmény stb mennyiségének ellenőrzése...Hogy kielégítsem az aműgy szlengnek szánt "ellátmány" iránti csodálkozást,igen bedobok egy tálca Sopronit mert a kinti sör árából inkább bérelek egy motórcsónakot,és lesütök 2 kiló lapockát pecsenyének zsírban(isteni receptem van,de nem adom :) ) Legyen szép napotok,én továbbra is segítek ezen az oldalon,ahogy az értékelésem is mutatja,mert ennek az a lényege nem pedig Gyakori kérdések és kérdések! Pusszantás
2017. jún. 12. 08:08
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Te is mosolyogsz meg mi is......bár szerintem ez már több is mint megmosolyogtató,ahofy előadod a nagy utazót hogy '93-óta te minden évben elmész a horvátokhoz,de felteszel egy ilyen ostoba kerdest!


"így megerősítették a határ ellenőrzését,gondolok ott az okmányok szigorúbb átvizsgálására,az országba magánszemélyként bevihető alkohol,húskészítmény stb mennyiségének ellenőrzése..."


Az okmányokba bele sem nagyon szoktak nézni,a legtöbb esetben intenek is hogy mehetsz dolgodra,nem hogy "húskészítményeket" meg stb-t vizsgáljanak!

2017. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező!

Csak megerősíteni tudom az előttem szólót!

Jómagam már több mint 100x (százszor) jártam H.országban, de semmiféle kerítést sem láttam még soha Letenyénél, csak sorompót.

Sőt elárulom neked, hogy már határőrök sincsenek, csupán az okmányokat megtekintő rendőrök.

Azt is elárulom, hogy pl. a Kauflandban a német 0.5 dobozos sör a múlt héten 4 Kunába került (kb. 150 Ft). Ha ez drága neked, akkor eleve kár is odautaznod.

2017. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

"Azért zárójelben megjegyzem 1993 ban az Isztrián kezdtem"


Nem lehet, hogy véletlenül elírtál valamit??

Mert a fentebb leírt kioktató "ismereteid" alapján inkább az jön le, hogy te 1993 óta nemigen jártál arrafelé!!


Ja, és már Tito sem a régi...

2017. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérlek ne haragudj a tudatlanságomért, én repülővel járok mindig más tengerpartra, és tudod nekem nem jár ellátmány, csak ezért kérdeztem. És mivel nagyon olcsó jegyekkel járunk a kb 2-3 órás repülőutakra, már nem marad pénzünk arra, hogy konzerveket vigyünk. De eddig még mindig ettünk meleg ételt mindenfele.

De lehet, mostantól 10 évig követem a módszeredet és drágán autókázok majd mindig ugyanoda.

2017. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!