Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen büntetésre számíthatnék...

Milyen büntetésre számíthatnék, ha 3 nappal lejárt tartózkodási engedéllyel mennék haza (Törökországból Bp. -re)?

Figyelt kérdés
( 4 hónapja jöttem, egyszer belépős, 60eurós vízummal)(azért adtak amúgy rövidebb ideig, mert mostantól 4hónap után valami török biztosítást is kell fizetni, de azt meg csak egy évre lehet venni de ha előbb hazajövök visszaadják a többletet ha elmegyek a rendőrségre igazolni ezt, szóval most már sokkal bonyolultabb mint volt)

#büntetés #Törökország #reptéri ellenőrzés #lejárt tartózkodási engedély
2015. jan. 6. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

vagy kérdezd meg emailben, az a biztos.

2015. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, írtam de az emailcím érvénytelen:(
2015. jan. 7. 19:38
 3/5 A kérdező kommentje:
pedig máshol is ezt a címet írja: budapest@turkishembassy.hu ,de nem kézbesítette.
2015. jan. 7. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

3 nappal vagy tul az meg nem sok mındenkeppen lesz egy egyszerı büntetes amelynek összege pluszban mınden nappal növekszık meg a magyar konzulatus sem fogja tudnı neked megmondanı neked ezt az összeget csak majd amıkor a vızumod lejartat ellenörzık pontosan akkor fogod megtudnı. A következö lesz:

kılepsz ınnen Törökorszagbol mıvel a vızumod lejart felkerülsz azonnal a SIS-re a Schengenı Informatıon System-re ez a Schengenı Vızum Informacıos lısta hasonlo a regı BAR listahoz a bankoknal. Megmondjak majd mekkora büntetest kell fızetned,es amı fontos SOHA többet nem jöhetsz kı ıde Törökorszagba turıstavızummal csak majd elöztesen a budapestı Török Nagykövetsegen kert hosszutavu tartozkodası engedellyel. E-maılt hıaba ırsz reagalnı az eletben nem fognak ra tapasztaltam mar :(

Ha 4 honapja jöttel eleve nem jo a dolog mert ugyan mar nem kell a magyarokbnak vızum de csak 90 napos tartozkodasra jogosıt fel a turıstavızum gondolom azzal jöttel, 18o napos tartozkodason belül tehat fel eve belül vagy egyben vagy megszakıtasokkal de 90 napot maradhatnal Törökorszagban tehat nem 3 napos tultartozkodas lesz ıtt sajnos hanem annal sokkal több....

Itt magat a tartozkodas jogcımet sajnos atvaltanı nem lehet ha turostavoızummal jöttel,hıaba kötsz akar hazassagot ıs maradsz turısta akınek ha a vızuma lejar akkor ıllegalısan tartozkodık ıtt tovabb. Nem kapsz tartozkodası engedlyt meg ha török ferjed vagy feleseged ıs van sajnos. semmılyen formaban nem valthatod at a tartozkodas jogcımet.Ha tanulmanyı vagy munkavallaloı vızummal vagy akkor sem erted ugye ıgy ahogy leırtam? Mındenkeppen a Török nagykövetsegröl kell majd masık vızum Budapeströl. Nagyon nehez mınden es csak egyre nehezebb lesz meg 3 -4 evvel ezelött akı kıjött turıstavızummal es közben esetleg hazasodott az maradhatott ıntezhette a dolgaıt de ma mar ez nem ıgy van sajnos...

2015. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! erasmusos vízum volt nem turista, csak a 3nap lett volna a probléma de inkább áttetetem a repjegyet mert bevallom elbenaztam és azt elfelejtettem nézni amikor vettem. Mondjuk nem hiszem h megyek még Törökorszagba de inkább nem kockáztattam nekem is úgy tűnt h ott nem túl rugalmasak, mert már hülyét kaptam annyiszor kellett visszamennem azért a nyamvadt pár hónapos tartózkodási engedélyert is. sokkal bonyolultabb lett mint előtte félévben.Az I betukbol gondolva Ott dolgozol? Én is ott akartam maradni nekem nagyon bejött.
2017. okt. 8. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!