Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy lehet a legolcsóbban...

Hogy lehet a legolcsóbban eljutni, és megúszni egy horvát nyaralást?

Figyelt kérdés
Addig eljutottam,hogy ha pl. oszkár honlapról kinézek egy autóst,kb. 8-10 ezer ft-ért eljutok a célig.Csak az a bökkenő hogy vissza nem tudok jutni,mert pl. ez az adott autós,nem jön vissza pár nap után :) Vonat-busztól halálfélelmem van,ilyen járművekre nem szállok fel.Aztán ha eljutok : a szállás hogyan a legolcsóbb,kempingben ? Akkor viszont sátort is kellene vinnem gondolom.Működik ez úgy,hogy nem foglalok előtte helyet csak betoppanok ? Csak egy kis batyut vinnék magammal,a legfontosabb dolgokkal.Kaját így nagyon nem cipelnék,főleg melegben,még konzerv is megromolhat,mi kellene ennem pl 1 hétig,ha nincs naponta 10 euróm 1 kajára étteremben... Szóval a legolcsóbban ti hogy oldanátok meg ?
2017. jún. 21. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén? Ha valaki ennyire csóró, hogy egy fagyit sem engedhet meg magának nyaralás alatt, az ne menjen nyaralni.
2017. jún. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem negatív véleményeket várok.Éppen olyan helyzetben vagyok,hogy nem sok pénzem van,dolgozok minden nap,és lesz 1-2 hét szünetem,és nagyon szeretnék eljutni a tengerhez.És ezt minél olcsóbban megúszni.Lehet csórózni,én se voltam még ilyen helyzetben,de ez van,nagyot lehet ám esni a magas lóról.
2017. jún. 21. 01:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Negatív véleményeket nem vársz,de most úgy őszintén mit lehetne írni egy ilyen kerdeshez,amikor arra sincs pénzed hogy megfésülködj!Frankón nem értem minek erőltetni az ilyet,mert amit vazoltal azt sok mindennek lehet nevezni csak nyaralasnak nem!
2017. jún. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sátor csak akkor olcsó, ha már vannak hozzá cuccaid. (Nem csak maga a sátor kell. Hálózsák, matrac, egy szék sem árt, ha nem akarsz kajára sokat költeni, akkor már főzős felszerelés is...) Sátorhelyet is kell persze fizetni. Ja, és így rengeteg cuccod lesz. Ebből a szempontból jobb egy olyan kis szoba (stúdió), ahol van tűzhelyed, akkor a kaját meg tudod oldani, ha ott főzöl. Viszont a csak úgy betoppanás módszerével nehéz ilyet találni, inkább le kéne foglalnod. Utazás: nem használtam még ilyen módszereket, de egy héttel későbbre nem lehet szerezni valakit vissza útra? Én inkább mégis elgondolkodnék a tömegközlekedésen.
2017. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem győzd le a vonat-busz halálfélelmedet. Pl. azzal, hogy busszal mész. Nagyobb gond a szállás. Kempingezni sem olcsó - ahogy írták kell hozzá egy csomó felszerelés is, szerencsés vagy, ha tudsz kölcsönkérni. De a legtöbb szállás nem egy személyre szól, egyedül nagyon gazdaságtalan kivenni.

Kajára napi 10 euro: tudsz venni péksüteményt, pizzaszeletet, de ezen kívül még inni is kell (sokat), aztán egy fagyi, kávé már nem nagyon fér bele... Pláne nyaralóhelyeken ezek a legdrágábbak.

Amit javaslok: vállalj valami külön munkát, hogy legyen több pénzed. Keress társakat, akár neten hasonló fiatalokat, megoszlanak a költségek. Ilyen nyomorogva nem sokat ér a nyaralás.

2017. jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Sátorozási lehetőséget felejtsd el. Senki nem fog annyi cuccal felvenni a kocsijába.

De ha mindenáron nyaralni akarsz, és a tengerparton, akkor nézz utána.

- Vannak fapados repülőjáratok. Néha ki lehet fogni olcsón is. Igaz utána a reptértől el kell jutnod a szálláshelyedre is.

- vannak távolsági buszok. Nem rosszabb mint a kocsi, így a halálfélelemnek nincs oka.

- stoppolhatsz is. De itt nem biztos, hogy időben odaérsz a tengerparthoz. Ha egyáltalán felvesz bárki is. Nagy csomagokkal tuti senki nem fog felvenni.

Szállást meg használd a booking.com oldalt. Ott vannak hostelek nagyon olcsón. Igaz az olcsó szállás olyan is, szóval az értékeid mindig legyenek nálad, még akkor is ha alszol.


Vagy mehetnél pár napra Magyarországon belül is nyaralni. Vannak csodaszép helyek otthon is.

2017. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nagyon szeretnél kijutni. De tudomásul kell venni, hogy bizonyos összeg alatt - ha ki is jutsz - nyomorogni fogsz - ami egyáltalán nem élmény.


Mindenekelőtt, a szállások általában kétszemélyesek, egy fő relatíve mindig drágább. Kempinghez sok meglévő cucc kell (ha most kell venned, sokkal drágább), minden más pedig drágább, ha vízhez közeli, még inkább. Legolcsóbbak a víztől és minden mástól távoli kis falvak, de onnan csak járművel lehet fürödni járni.

2017. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem értelek benneteket komolyan... miért ilyen negatívan álltok ehhez? Szerintem valahol buli is elindulni lesz ami lesz alapon,nem mindig a sablont követni,lefoglalni szállást,stb.Görögben mikor voltam,foglalás nélkül tök jó szobát találtunk a víz mellett,igaz utószezonban,nem volt megtervezve semmi.Spanyolországból egyedül hazajöttem úgy,hogy különböző járműveken utaztam,csak haza értem végül :) Beszélek 3 nyelvet,akármi van,szót tudok érteni az emberekkel.Tök sokan fillér nélkül vágnak bele a világba hogy eljussanak mindenhova,dolgoznak kicsit,kapnak ételt,szállást,így kerülik meg a Földet.Oké,ez a helyzet más,mert a horvátok szerintem szűkebb látókörűek,nem úgy van hogy odamegyek,hello,dolgozok konyhán neked fél napot kajáért,amit máshol meg lehet csinálni,tehát oda tényleg kell valami lóvé alap dolgokra,meg azért annyira nem is olcsó.Meg szeretem a tengeri kajákat,nem lenne rá pénzem,ez nem is érdekelne,mert nekem a környezetváltozás lenne a lényeg.Az hogy elmegyek itthon valahova,az nekem már nem környezetváltozás.Ezerszer voltam Balatonnál,Velencei-tónál,nem érdekelnek.Teljesen más környezetet szeretnék.Voltam már Horvátban 4 éve,oké hogy jó volt a szoba,meg kényelmes volt az egész szitu,de bennem mint élmény nem ez maradt meg,sátorban alvás mellett is jól éreztem volna magam.
2017. jún. 21. 17:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi nem negativan allunk a dolgokhoz,csupan csak realisan.....te meg úgy mint valami almodozo tini....

Egyebkent valoban jo dolog lesz ami lesz alapon elindulni,csak nem ugy ha üres a zsebed tapasztalatod meg nulla!


"Tök sokan fillér nélkül vágnak bele a világba hogy eljussanak mindenhova,dolgoznak kicsit,kapnak ételt,szállást,így kerülik meg a Földet"


Igen,olvasni ilyen tündérmeséket a neten,hogy valaki minusz 40forinttal a zsebében bejárta a világot,csak ennek a valosagtartalma altalaban nulla,meg amugy sem egy eletbiztositas az emberek joindulatara meg szánalmára alapozni!Arrol meg nem is beszelve hogy ez nem nyaralas.....en legalabbis a munka meg nyaralas szavakat egy mondaton belul bem tudom ertelmezni.

Ha feltetlen ezt akarod csinalni egyebkent tőlem mehet....csak eleg szar dolog ám külföldön nulla pénzzel állni az utcan aztan varni a csodat....rosszabb esetben azt hogy a nagykövetseg megszán és hazahoz....amit persze megint ki kell majd fizetned!

2017. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"nincs naponta 10 euróm"

"beszélek 3 nyelvet"


Akkor több nyelven is tudsz koldulni.

Hurrá.


Amúgy, ha ekkora "világutazó vagy", miért tőlünk kérsz tanácsot??!

2017. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!