Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Isztambul milyen hely?

Isztambul milyen hely?

Figyelt kérdés
Vasárnap utazunk oda és érdekel,hogy milyen.Lenne pár kérdésem:Milyen pénzt kell vinni és mennyit,mik a kötelező látványosságok,a Boszporusz hídakon érdemes-e átmenni autóval,a Boszporuszon érdemes-e hajókázni,milyen ételeket,italokat együnk,igyunk, hol lehet wc-re menni stb...

2017. jún. 22. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én csak annyit tudok mondani, hogy mostanában veszélyes, terrorveszély van ott is..
2017. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha 3 nap múlva utazol, akkor pont időben érdeklődsz!

Alapos, előrelátó és megfontolt utazó lehetsz...

2017. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A vilag legjobb varosa :). Imadtam ott elni... :). Vinni lirat vigyetek, hasonlo arak vannak mint itthon. A latvanyossagokrol meg van jo par ezer cikk.
2017. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Onyx123 válasza:
19%
Ne,nehogy menjél sok a terrorista megfogsz ott halni 10 millio lakosu varos és évente 150 halott van ott 0.001% hogy terror áldozat leszel.Olyan mint a többi város csak muzulok élnek annyi gond lehet mert háát azok nem annyira szeretik a keresztényeket(persze van olyan hely ahol persze türik őket pl Boszniában Most Isztanbult nem tudom pontosan de vannak kivételek!!
2017. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Három nap épp elég ahhoz, hogy nekiláss olvasni.

Lehetőleg beszámolókat, blogokat.

Igen, a telefonodon is lehet.

2017. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 brhm válasza:
89%

Azt latom majdnem mindenki ugy beszel a rossz gondolatokkal mintha itt Isztambulba elt ezert nagyon sajnalom.

En törökorszagban isztambulban elö török vagyok.

Azt akarom mondani hogy a terror nem csak itt van hanem mar az egesz vilagon van ha vki kicsit figyel a hirekre mi törtenik a vilagon.

A kerdezö nem kerdezi hogy milyen terror van itt hanem azt kerdezi mi jokat lehet itt csinalni.

Szoval a kerdezö kerdeseikre valaszolni szeretnek.

25.an Vasarnap itt Ramadan ünnep van, ilyen ünnep idejen sok isztambuli ember inkabb a szülövarosahoz megy ezert nem lenne durva forgalmi dugo.

Ha van euro vagy dollar akkor nem kell vinni semmi török lirat , itt is lehet penzvaltani. Ha nincs akkor is lehet a forintot valtani de forintot valtani kicsit nem logikus szerintem.

Isztambuli arak olyan mint a Budapest, nem olyan draga.

Ha isztabulba elöször jössz es nem hajozol akkor ne geyere ide :) mert hajozni a legjobb dolog. Belvarosba mindenhol vannak a hajó túrak. Ha hajozol akkor nem kell Boszporusz hidakon atmenni mert nincs sok latnivalok a Azsia reszen. Csak Üsküdarba mehetsz teazni a tengerparton nezve a Leany Torony-t, meg Kadıköyben is jo hangulat van.


Ha latod vmi meccset mindig van mellette WC, de ne aggodj kb mindenhol van WC de csak fizetni kene kb török 1 lira (100 forint)


Ha szereted alkoholt inni, akkor van a legjobb török sör Efes Pilsen, meg vmi erös ital Rakı ami anaszonbol keszül mint a Palinka.

Meg mi törökök nem tudunk elni a török tea nelkül :)


Nem fogok meselni a kajakrol ami mindenhol van mint a kebap, döner olyasmi. Azokat irni fogok ami csak törökbe lehet enni. Szoval biztos kostolj ha lenne lehetöseged.

-Mermcimek Çorbası (Nagyon finom, ez lencseleves)

-Menemen (Magyar lecso :)

-Mantı (Török tortellini)

-Lahmacun (Török Pizza)

- Su böreği meg Sigara böreği

-Baklava meg lokum (Edes Sütemeny)

- çiğ köfte

- Türk kahvesi (Török kave)

-Gözleme

- İçli köfte

-yaprak sarma


Nyugodtan irjal a privatba ha van kerdesed. Remelem nagyon jol elveznel Isztambult.

Üdv. :)

2017. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Én nagyon szeretem, egyik kedvenc városom <3 Ne higgy azoknak, akik bedőlnek a médiahisztinek és mindenhová terroristát képzelnek.


Imádom a történelmet, ezért nekem nagyon bejött minden.

- Topkapi palota: itt laktak a szultánok, az Oszmán Birodalom központja volt, nagyon szép.

- Hagia Sophia: nyilván meg kell nézni, mert a leghíresebb épület, és szép is, bár nekem nem kedvencem a bizánci építészet, de azért tetszett. (Szent László király lánya, Piroska azt hiszem, itt van eltemetve és egy kép is ábrázolja bent).

- Kék mecset: ez gyönyörű, a muszlim építészet egyik legszebbje. Ha lány vagy, kendő legyen nálad és a térdedet takarja a ruha (de ha nem ilyen a ruhád, akkor adnak ott).

- Hagia Eirene: egy kisebb bizánci templom a Topkapi és a Hagia Sophia között, kedves hangulata van, plusz jó itt kipihenni a tömeget meg a zajt, mert kb. senki nem megy be ide.

- Régészeti múzeum: ha szereted az ókori leleteket.

- Ciszterna: ez egy nagy, oszlopos, föld alatti víztározó (keress rá Basilica cistern néven), nagyon látványos.


Ezek mind nagyjából egy helyen vannak a Sultanahmet városrészben, javasolt szállást is itt foglalni, mert itt van a legtöbb látványosság. Érdemes venni múzeumkártyát, mert azzal a fentiek nagy részébe mind be tudsz menni és nem kell külön sorban állni (kivétel a ciszterna, mert oda nem érvényes, meg a mecset, mert oda nincs belépődíj, csak nem mindig mehet be turista, de ez ki lesz írva).


Még ugyanitt a közelben van egyiptomi obeliszk, meg egy régi római mérföldkő, ami köré fel vannak írva városok nevei, meg lehet közte keresni Budapestet :)


Kicsit arrébb vannak, de könnyen elérhetőek ezek is:

- Nagy bazár: minden kapható és igazi keleti hangulata van, imádom :)

- Fűszerbazár (más néven egyiptomi bazár): főleg fűszerek, szintén keleties hangulat, csupa illat :)

- Yeni dzsámi: egy mecset a fűszerbazár mellett, nekem még jobban tetszik a belseje, mint a Kék mecseté. (Kékebb is :)

- Dolmabahce palota: ide költöztek a szultánok a 19. században, amikor a Topkapi már réginek számított. Építészeti stílusa európaibb, nem olyan egzotikus, de nagyon szép.

- Istiklal sugárút: egy hangulatos utca, megy rajta egy régi nosztalgiavillamos a Taksim térig. (a Taksim tér maga az nem túl szép, nekem csak a Köztársaság emlékmű tetszett rajta, de azért érdekes megnézni, hol szoktak lenni a tüntetések).

- Galata torony, ebbe mondjuk nem mentem fel, mert hol sor volt, hol meg köd, de kívülről jól néz ki.


Még van ezen kívül egy rakás olyan dolog, amit nem soroltam fel vagy amit én se láttam még, pl. van egy Miniatürk nevű hely, ami híres török épületek miniatűr másolatai, ezt egyszer meg akarom nézni.


Vegyél tömegközlekedési kártyát (Istanbulkart), minden megállóban tudsz rá pénzt tölteni és mindenre érvényes (metró, busz, villamos, hajó, nosztalgiavillamos). Ha többen utaztok együtt, akkor is elég egy kártya, csak annyiszor húzd le, ahányszor felszálltok. Boszporuszon hajózni nagyon jó, mi kicsit eltévedtünk ugyan, mert sok hasonló nevű állomás van (pl. Karaköy meg Kadiköy), de akkor is élmény :D de megy alatta metró is, ha gyorsabban akartok átérni.


Nem tudom, melyik reptérre érkeztek, ha az Atatürkre, akkor onnan metró+villamossal könnyen benn vagy a belvárosban, a Sabiháról tovább tart. Ne taxival menj, mert lehúzós (bár nem jobban, mint a pestiek), keress transzferszolgáltatást.


Az árak nem vészesek, a tömegközlekedés tök olcsó, kaja kb. mint itthon. Azok a kaják nagyon jók, amiket felsorolt előttem a török hozzászóló :) Az emberek nagyon kedvesek, vendégszeretőek. Most, hogy leírtam mindezt, legszívesebben én is azonnal indulnék :D

2017. jún. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
92%
Szép hely,szerintem Isztambul még mindig biztonságosabb mint Párizs,az nem tudom igaz-e de elvileg a törökök valamilyen szinten testvér népnek tart minket,vagyis nekem azt mesélte egy ismerős aki kint járt,mondjuk ő nem Isztambulba volt :D
2017. jún. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
igen, nagyon jó arcok, és teljesen véletlenül össze lehet futni olyanokkal, akik tudnak magyarul :)
2017. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!