Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyedüli akinek...

Én vagyok az egyedüli akinek a családja soha sem akar menni külföldre?

Figyelt kérdés

Idén még a Balatonra se megyünk le, pedig simán megtehetnénk.

Borzasztóan rosszul esik hogy a többi barátom mind elment külföldre , és ilyen dumát vágnak hogy nem akarnak menni, nekem meg minden álmom hogy utazzam a világot..

Ti hogyan kezelizek ezt a "féltékenységet" ( ami természetesen nem rossz indulatból van)? 16L


2017. júl. 1. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szüleim se akarnak külföldre menni. Amit meg is indokoltak. Persze annyira nem bánom. Mert majd ha nagy leszek és meglesznek hozzá a dolgaim elmegyek egy két helyre.

Néha azért én is irigy vagyok azokra akik már nagyon fiatalon is már sok helyen voltak.

2017. júl. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
16 évesen magad is tehetsz azért, hogy el tudj utazni külföldre. Például jelentkezz cserediák-programokra vagy külföldi nyelvtanfolyamokra, esetleg iskolai szervezésű kirándulásokra (pl. sitábor) - ekkor nem kell a családodnak is mennie, elég, ha a pénzt odaadják rá. Ezen kívül én a barátaimmal már 15 évesen elkezdtem járni a világot a szüleimtől függetlenül, még ha eleinte inkább csak Európán belül mászkáltunk is.
2017. júl. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Igaza van a második válaszolónak ennyi idősen már tudsz a szülők nélkül is programot szervezni. Balatonra én már 14 évesen is mentem szülők nélkül kb 3 óra gyors vonattal Pesttől. Szerintem kezd ezzel majd jöhetnek a pár napos kirándulások a környező országokba vagy esetleg egy hét a horvát tenger parton.
2017. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 #3

Én is ezt csinálnám , ha engednék a szüleim, de nem hajlandóak finanszírozni, főleg nem egy cserediák programot, ahol vissza kell fogadni diákokat, AFS-ről meg szó se lehet...

2017. júl. 2. 09:38
 5/5 anonim válasza:

Szerintem le kéne ülnöd a szüleiddel megbeszélni a dolgot, de ha szigorúak, akkor semmi értelme belekezdeni. A szüleim is, mindig iskola időben utazgatunk (persze hétvégén vagy a szünetekben), de nyáron soha, mert anyukám dolgozik, apukám besegít neki, és néha én is vagy a testvéreim, de képtelenek megérteni, hogy a nyár a kikapcsolódás időszaka, dolgoznak ezer erővel tovább. Anyukám egész évben otthon dolgozik, de nyáron mindig a Balatonnál, közvetlenül a parton, halálra dolgozva magát, de amikor megkérdezem, hogy ene menjünk-e mégis valahová, akkor mindig azt kapom válaszul:

-De hát lányom, valakinek dolgoznia is kell!

Nem tudja egyszerűen megérteni, hogy véleményem szerint mindenkinek van szüksége legalább pár hétre, de ő a mostani karácsonykor is dolgozott, a húsvétot még nem is említve. Apukám szerint rendben van ez így, elég ha mi nyaralunk, de szerintem ez nincs rendjén. Most is egész nap a testvéreimmel voltam, de nekik is elegük van már ebből a helyzetből. Már nem jön hozzánk ide senki, a baráti körünk pedig mind el nyaralni.

2017. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!