Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Schengeni határ átlépéséhez...

Schengeni határ átlépéséhez hazafelé mióta kell lakcímkártya?

Figyelt kérdés

Pár napja baráti társasággal kirándulás közben gépjárművel szerettük volna átlépni a szlovén-magyar határt. Az amúgy elhagyatott átkelőhelyen szlovén határőrök állítottak félre minket. Kérték az utasok és a gépjármű papírjait. Nem volt elég nekik az összes utas kártya formátumú magyar személyi igazolványa, ragaszkodtak a magyar lakcímkártyákhoz is! Az adatokat - a lakcímkártyákról is - kimásolták egy kis füzetbe majd elengedtek bennünket, nem online ellenőrizték mint máshol szoktak.


Én már számtalan alkalommal léptem át schengeni határt, de soha, egyszer sem kértek tőlem lakcímkártyát. Tudtommal ez nem is szükséges a határátlépéshez, elég csak a kártya személyi, ezért nagyon meglepődtem az eljáráson.


Az a kérdésem, hogy ha nem adtam volna át a szlovén határőrnek a lakcímkártyámat, vagy nálam sem lett volna épp, akkor megtagadhatta volna, hogy belépjek Mo-ra, vagyis hogy hazatérjek? Mit mond erről a jog, mi az EU-s szabályozás? Esetleg változott valami, csak én nem tudok róla?


Sajnos a határőröket nem tudtam megkérdezni, mert se magyarul, sem angolul nem beszéltek, így nem tudtunk kommunikálni. Egyetlen egy szót tudott mondani magyarul, azt, hogy "lakcímkártya", ezt ismételgette, amíg át nem adtuk neki azokat is.


Nyilván nem elszigetelt, egyszeri esetről van szó, ha már képes volt megtanulni a lakcímkártya magyar nevét, ez azt jelenti, hogy gyakorlatszerűen el szokták azt kérni a magyaroktól. Ezért is nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezt mi alapján teheti meg és mi van akkor, ha nem adom oda neki.


Pl. fogalmam sincs, hogy a füzetkébe felírt igencsak személyes adatokat hogyan kezelik, ki fog hozzáférni, mikor semmisítik meg, stb.



2017. aug. 9. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy adathalászok voltak... Nem ártana jelezni a valódi szlovén rendőrségnek, hogy valakik a nevükben huncutkodnak az utakon.
2017. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van egy olyan erzesem, hogy te nem szloven hatarorokkel talalkoztal.
2017. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lakcímkártya nem utazási okmány !
2017. aug. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincsenek is hatarörök a szloveneknel....max rendőrök kerik el az iratokat......ugyhogy ti valamilyen csalas de legalabb is megtevesztes aldozatai vagytok
2017. aug. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A TV híradóban volt, hogy a külföldön tartózkodó nyaralók adatait odakint bűnözők megszerzik, és átküldik a itthoni társaiknak, hogy üres a lakás, lehet betörni.

A lakcímkártya elkérése is a címed megszerzésére irányulhatott.

Jó lesz odafigyelni a riasztóra, + kamerát beszerelni stb...

2017. aug. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csalókba futottatok bele. Lakcìm kártya kizàrólag belföldön szüksèges, egyetlen mas orszàg hatòsàga nem kerheti azt! A masik, ha valòdi ellenőrzès lett volna, azonnali, online adatlekères történik, semmit nem jegyeznek fel! Sürgősen forduljatok a hatòsàgokhoz, ugyani adataitok ìgy illetèktelen kezekbe kerülhetett.
2017. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!