Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elnetek Európán kívül "egyedül...

Elnetek Európán kívül "egyedül"? Akik ott élnek hogyan?

Figyelt kérdés
A helyzetem elég nehéz 23eves vagyok 3ev Spanyolország és 2ev Anglia után elmennek EU-ból.A kérdés a következő,meg romolhatnak e miatt a kapcsolataim anyukámmal,hugommal,öcséimmel? Athidalhato a távolság?Mi van ha valaki kórházba kerül? Nagyon felek,mert eddig anyu és/vagy valamelyik tesom(5en vagyunk) gyakran meglatogattak...Ott tok egyedül lennék,és jóval ritkábban találkoznánk. Mi lesz ha unokájuk lesz,akkor hogyan tovább...?Szeretek utazni,élni új helyeken de hosszú távon EU-n kívül?Meg lehet a távolságot oldani?

2017. aug. 10. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Minél messzebbre költözöl annál nehezebb lesz a kapcsolatot tartani. Sokan anyagiak miatt nem utaznak, mert ugye nagyon nem mindegy, hogy Angliába repül 20 ezer forintos repülőjeggyel vagy Amerikába 200 ezer forintos repülőjeggyel. A távolság egyik ára az, hogy a család egyre távolabb lesz. Ez vagy megszokod, és nélkülük boldogulsz, 3-5 évente beiktatsz egy hazalátogatást, vagy nem mész messzire. Unokákkal ugyanez a helyzet. Ha messze élsz a nagyszülők csak fényképről fogják ismerni az unokájukat.
2017. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Sajnos az én anyukám nem tudna csak úgy repkedni anyagi okok miatt sem,illetve munkája stb.De nem szörnyű ez így?Nagyon kétségek közt vagyok e miatt.1-2ev oke,de örökre? Együtt költözni meg jól hangzik de kétlem h mindenki feladná az életet mert én el akarok menni Ausztraliaba pl....
2017. aug. 10. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Én hamarosan költözök a menyasszonyommal USAba.

Kapcsolatot nehéz lesz tartani a szülőkkel mert 6 óra az időeltolódás, mire hazaérek a munkából, ők már aludni fognak. Meglátogatni nem fognak tudni mert nagyon sokba kerül a repülőjegy és a határátlépés se egyszerű.


Örökre anyucival, hugicával, öcsikével akarsz élni vagy a saját életedet akarod élni? Nekem kint nem lesz senkim csak a menyasszonyom de miatta gondolkodás nélkül költözök mert vele akarok élni és ő lesz az új családom. Ez az élet rendje: elköltözöl és új családot alapítasz. Van aki csak a szomszéd utcába költözik, más meg tengerentúlra.

2017. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így sem anyukámmal,és a tesomekkal elek.En azt nem szeretnem h a gyerekeim ne ismerjék Őket,és h megszakadjon a kapcsolat.Nem tudom h Te h vagy a szuleiddel,de elég bunkonak tűnsz.El fogok menni magamat ismerve,de lehetnek félelmeim szerintem pl az h baleset lenne stb,és nem érnék "haza" időben..Érdekes amúgy itt mindenki az USA-ba megy a gyakorin... 🤔
2017. aug. 10. 18:52
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
mindenki az USA-ba megy mert itt a sok barom azt hiszi hogy ott kolbászból van a kerítés, holott egy élhetetlen koszfészek az egész, totálisan elhülyített emberekkel (majdnem olyan hülyék az emberek mint itt). Én kizárólag Ázsiába (Dél Kelet) vagy Dél Amerikába költöznék, a kapcsolattartás és minden más csak másodlagos,a te életed éld úgy ahogyan szeretnéd. Évente egyszer bárhonnan a világból haza tudsz jönni, családdal vagy pl 3 hetet, sokan úgy nincsenek ennyit a családjukkal összesen egy pvben hogy mindenki itthon lakik.
2017. aug. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Én először Angliába költöztem ki. Nekem csak a 2 testvérem hiányzott. Apám sajnos eltávolodott a gyerekeitől a második felesége unszolására. Anyám meg alkoholista volt, így ő nem igazán hiányzott. 14 éves fiam ismeri a nagyszüleit, de csak akkor látogatta amikor évente nyaralni hazament. Pár angliai év után New Orleansba költöztünk (de mi nem tervezzük a végleges kint maradást) Ez annyiban rosszabb, hogy eddig hazatudtunk menni minden évben, és a testvéreim is tudtak jönni Angliába. Orleansban 4 éve élünk, és még csak egyszer tudtunk hazamenni. Testvéreim nem tudtak még kijönni, bár mindig tervben van. A hiányuk annyiban csökken, hogy hála az internet csodájának monitoron keresztül látjuk egymást, és órákig tudunk dumálni.

A nagy távolságnak vannak hátrányai. pl: Arra fel kell készülnöd, hogy lehet lesznek olyan események otthon amire nem tudsz hazamenni, bárhogy is szeretnél.

Az én esetemben is volt ilyen nem is egy.

Pl: Alig 3 hónapot voltunk kint amikor anyám meghalt. Bár nem tartottuk a kapcsolatot, de szerettem volna a temetésére elmenni. Nem tudtam. Vagy amikor a húgomat súlyos autóbaleset érte. Rohantam volna haza, hogy végig vele legyek a kórházban, de nem tudtam, csak később menni, amikor már otthon lábadozott. De sokszor az fáj, amikor a testvéreim együtt bográcsoznak, pihennek, és én csak messziről neten keresztül élvezem a társaságukat, pedig annyira ott lennék velük. Ezekkel nagyon nehéz megbirkózni azoknak akik kötődnek a családjukhoz. Így igencsak át kell gondolni, hogy mi éri meg jobban. Messze élni egy idegen földrészen, távol mindenkitől de tele új élményekkel. Vagy közel élni, de a család mindig ott van..

Mi az angliai munka miatt jutottunk ki, és eszünk ágában sem volt olyan messzire menni. Csak azért vállaltuk el, mert "ez egy új kaland, és nem minden bokorban terem ilyen lehetőség" De nem tervezzük a végleges kiköltözést. Nekünk annyira nem éri meg.

2017. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért szeretnél mindenképpen hosszú távra menni? Költözz ki egy-két évre, meglátod, hogy érzed magad, és ha nem tetszik, hazajössz úgyis.

Egy próbát érdemes tenni, de ne determináld a sorsod a túl távoli jövőre, mert sose tudhatod, mit hoz az élet. Majd alakul valahogy, jönnek-mennek a lehetőségek :)

2017. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!