Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedül minimum mennyi pénzből...

Egyedül minimum mennyi pénzből élnétek meg havonta?

Figyelt kérdés

Külön fogok költözni a szüleimtől, saját lakásba (örököltem) amint találok munkát, szóval nem albérletbe.

Spórolós típus vagyok, főzni nem tudok (még).


2012. jún. 22. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
150-ből JÓL tudnék élni egyedül, most 3-an élünk kb ennyiből és nagyon szűkös.
2012. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ház nagyságától, állapotától, nagyon sok függ. Nem mindegy,hogy egy 40 nm-es társasház, vagy egy 200nm-es családi ház.De ha előbbiben is akarsz élni, 80 ezer forintra mindenképpen szükséged van.
2012. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A lakás méretétől és adottságaitól is függ,pl. hogy milyen típusú fűtés van,milyenek a nyílászárók stb. Nekem olyan 55 ezer a rezsim egy hónapban,és akkor ehhez jön még a bérlet,kaja,a nyuszi étele és ellátása,ruha,tisztítószerek,tisztálkodási szerek,szórakozás stb.Olyan 110-120 ezer elég nekem egy hónapban.
2012. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 yuda ***** válasza:
100%

Azért ennél bonyolultabb.

pl. melyik városban, mert mondjuk pesten egy havibérlet 10e ft.

pl. szüleidhez ellátogatsz, mennyire segítenek esetlegesen egy kis hazaival.

pl.szintén pest jutott eszembe, de nem írtál semmit, szóval közös költség,... milyen szolgáltatásokra fizetsz elő: internet, tv... előfizetsz mobilra, vagy kártyás...hol vásárolsz ruhát? márkás boltban, ... turkálóban... szóval megannyi kérdés.Miket fogsz enni és azt honnan vásárolod?

Elvileg azért írok egy hozzávetőleges számot kb. 80e. ft a minimum, de akkor spórolsz.Ennél az összegnél nemigen van takarékosság, mert gondolj arra is, ha bedöglik egy mosógép, vagy meghibásodik bármi, szerelőt hívni,... télen a fűtés drágább, panelben megint más díjak,..

Utoljára még: szakácskönyvből nem kell túl sok ész, sem gyakorlat-lehet már elsőre prímán sikerül főznöd.

2012. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
150 minimum
2012. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Egyedül élek,vidéki városban.64 négyzetméteres lakásban,albérletben.Most nem írom le külön a tételeket,de rezsivel,közösköltséggel együtt nyáron 60-65ezer forint.Télen 80ezerből áll meg.Tudok főzni,így sokat spórolok,de a kajapénz kb 25-30ezer forint,de ebbe beleszámoltam azt is amit a munkahelyemen eszek és a nasikat,gyümölcsöket.Tisztítószerekre költök kb 5ezret,de ebben benne van a mosószer is.Kozmetikumokra és tisztálkodószerekre költök kb 20ezret.Ruhát nem veszek minden hónapban,így azt most nem írom le.Közlekedésre elköltök kb 15ezret.Ha az albérleti pénzt nem számolom,akkor így is 70ezer forint+telefon+ruha.

Szóval készülj fel,ha nincs jó fizetésed,akkor egyedül szűkösen,spórolósan kell majd élned.

2012. jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt mondom hogy amíg nem égető a probléma, nagyon rossz helyzet szülőkkel, esetleg komoly kapcsolat(feleződnek a költségek) addig maradj otthon ameddig tudsz, ezáltal marhára sok pénzt takaríthatsz meg, beleadsz mondjuk x ft-ot otthon a közösbe és élsz boldogan, tudsz félretenni, többet tudsz magadra költeni. Sokan mennek el egyből utána meg kuncsorognak haza, ami sokkal kellemetlenebb, ellenben ha már tudsz főzni, van némi tartalékod, akkor nagy baj nem történhet.Meg ugye van próbaidő aminek a végéig szó nélkül elküldhetnek, na ez után szokott jönni a nagy kopp...hogy összeget mondjak : nekem a kajám olyan havi 45 körül van, meg ugyan ennyi a rezsi is, mellé bérlet, mellé ruha + szórakozás:)
2012. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Függ, hogy mekkora a lakás, mert nem mindegy a rezsi szmepontjából hogy 30 vagy 60 négyzetméter. Egy kis lakásban egyedül, hitel nélkül szerintem már 120-ból is el lehet lenni, vidéken
2012. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kovpet ***** válasza:

A rezsit tudod, hogy mennyi?

Enni most is eszel, azt elvileg tudod.

Költeni most is költesz, egyedül persze több lesz kicsit.


Ha alacsony a rezsi (mondjuk 40e) és nem élsz nagy lábon, akkor 70-90-ből el lehet lenni. De gondolom fiatal vagy, élni is akarsz, így azért egy mozi vagy pizza vagy akármi befigyel. Az növeli a költséget, ha nem figyelsz, hamar meg is duplázza... :)

2012. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

más is 1 fizuból él, ráadásul úgy, hogy gyereke(ke) t nevel.

szerintem Te, mit egyedülálló simán ki kell hogy gyere egy minimálbéres fizuból. Gondolom nem 150-200 nm-es csládi házba költözöl...mert az tényleg necces lesz.


Spórolj, írd mindig fel a kiadásaid, rakd el a blokkokat, így majd kitapasztalod, hogy mi az, amit nem is oly fontos megvenni késöbb.

Mindig jól átgondoltan vásárolj, olyat, ami hasznos, amit egyébként is használsz, vigyázz az akciókkal, de figyeld őket. Nézd meg az áruházakban, melyik termék olcsóbb a hasonlóak közül, ezt fel kell tüntetniük az ártáblán a polcon. Én ruhákat szoktam úgy vásárolni, h leárazáskor, idények végén, pl. téli kabátot, csizmát februárban leárazzák pár ezressel.


Eleinte spórolóssabbra vedd a figurát, aztán majd meglátod, mennyid marad hó végére, hogy mi fér még bele a költségvetésbe. nekünk pl kábeltv-nk,internet nem is volt évekig, pedig jó lett volna, csak fél éve vannak ezek, mert annyira nem volt rá zseton. Ha mindjárt azzal kezdünk, hogy ezeket bevezettetjük, ráfáztunk volna, mert van ugye a hűségidő,ami alatt nem lehet lemondani, azaz fizetni kell ha használod,ha nem.

2012. jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!