Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van a Balatonnak olyan partsza...

Van a Balatonnak olyan partszakasza ami sehová sem tartozik?

Figyelt kérdés
tehát nincs privát ingatlanhoz kötve, sem zárt sem szabadstrand területén, egy településhez sem tartozik, hanem csak úgy ottvan a határban és bárki odamehet
2017. aug. 22. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Az "egy településhez sem tartozik" kitételnek megfelelő terület nemcsak a Balaton-parton nincs, hanem sehol az országban. Az ország egész területe (a hegyek, erdők is, ahol közel távol nincs település) fel van osztva a települések között, tehát minden terület valamely település közigazgatási területe.

Ami szabadstrand, oda bárki odamehet bármikor. Ilyen számos van a Balaton körül.

2017. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó most ha így jogilag kezdjük boncolgatni nyilván bele lehet kötni...szerintem érthető mit szerettem volna boncolgatni. nem, nem szabadstrand.....idegen elhanyagolt terület benőve nyilván nádassal a semmi közepén azon a területen, de a tó partja, érinthető a víz. van ilyen?
2017. aug. 22. 20:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Van ehhez hasonló. Szántód és Földvár között van egy nádassal szegélyezett parti sáv, de ösvényeken ki lehet menni a partra. Még egy fa kilátó is van, bár az állapota kétséges.

Balatonkenese és Fűzfő között több kilométeres beépítetlen terület van. A 71-es út és a vasút közvetlenül a part mellett halad. A part szabadon megközelíthető, kedvelt horgászhely.

2017. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Az első válaszoló valami eszméletlen nagy baromságot írt. Amúgy rengeteg ilyen van, lásd nyugati parton szinte semmi nincs, csak Keszthely.
2017. aug. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, a Balaton ahhoz túl kicsi. Pontosabban lehetnek megközelíthetetlen vad részek, ott fürödni nem lehet a nádastól.
2017. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Ez első válaszoló teljesen korrektül írt: egy településnek nem csak belterülete (beépített terület), hanem külterülete is van (erdő, szántók, vízpartok, stb.). Olyan terület nincs, ami "senkié". Ha nem magántulajdon, akkor önkormányzati, vagy állami.
2017. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: először leírod, hogy az első helyes, majd megadod az ellenkezőjét (ami egyébként igaz). Hogy is van ez? :)
2017. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 áruld el, mi az az ellentmondás. Én nem találom. Szerintem ellentmondásmentes és helyes.
2017. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: az első válaszoló leírta, hogy "minden terület valamely település közigazgatási területe" ami ilyen formában nem igaz. #6 pedig először megdicséri, hogy korrekt a válasz (ami ugye nem igaz), majd pedig leírja a helyes választ: "Ha nem magántulajdon, akkor önkormányzati, vagy állami." Hát itt az ellentmondás ;)
2017. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Egy dolog a közigazgatási terület, és másik tulajdonosi rend. Két külön rendszer, de mindkettő lefedi az utolsó talpalatnyi területet is.
2017. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!