Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi forintot érdemes...

Mennyi forintot érdemes átváltani lejre ha elmegyek Romániába 5 napra?

Figyelt kérdés

2017. szept. 1. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:

attol fugg, van bankkartyad? tudod ott hasznalni?

mert akkor nem kell sok

mi most voltunk, de hulyek voltunk mert az osszes KP lejt eltankoltuk (pedig fizethettunk volna kartyaval)

viszont a Gyilkos tonal siman elfogadtak a forintot amikor szuvenirt akartunk vasarolni

(Szallas kaja ingyen volt mert rokonoknal voltunk, de ezeket is tudod kartyaval fizetni).

2017. szept. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából magyar árak vannak, de persze nem mindegy hogy hova mész, Kolozsvár meg egy keleti falu között hatalmas lesz a különbség.
2017. szept. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan annyit válts, mint amennyit Magyarországon költenél.
2017. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon hasonlóak az árak, viszont a turisták által felkapott helyeken drágább minden mint máshol. Egyébként nem ajánlatos forintban vagy euróban fizetni, elég pocsék a váltási ráta általában. Mint mindenhol ilyen esetben.


Kártyával sok helyen lehet fizetni, de én nem szoktam rá míg Romániában éltem, mert ingyen vehettem fel amennyi pénzt akartam a román bankszámlámról.

Ha automatánál akarsz felvenni pénzt, ajánlatos a saját bankod megfelelőjét keresni (pl. van Romániában is OTP, ERSTE (BCR név alatt)), mert ezeknél valamivel olcsóbb a kezelési költség, de nem ingyenes. Csak ha muszáj, akkor vegyél ki automatából.

2017. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!