Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes megtanulni románul és...

Érdemes megtanulni románul és Romániába költözni érettségivel?

Figyelt kérdés
Mondjuk Nagyváradra? Jobban meg lehet élni, mint Magyarországon?

2013. jan. 23. 19:50
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Nem hinném...
2013. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert hallottam, hogy igaz, hogy kevesebb a fizetés, mint nálunk, de az állam nem élősködik annyira az embereken, ezért több marad nálad a pénzből (kicsit jobban olyan, mint Amerika), meg Nagyvárad nincs messze és az ország legsikeresebb városa, egyébként érettségivel nem tudom ott először milyen munkám lehetne, de ha pl. elmennék árufeltöltőnek a Carrefour-ba, azzal hogyan keresnék?
2013. jan. 23. 20:03
 3/20 anonim válasza:
100%
igaz hogy Romániában egyik legsikeresebb város de távol áll a Dunán tuli magyar városok szintjétől és amugy itt is megnyúzzák az embert
2013. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Mi onnan költöztünk Mo.-ra, hidd el nem tudnál jobban megélni.

Semmivel sem jobbak ott az életkörülmények, mint itt, sőt..

Nagyvárad szép meg minden, de azért biztos nem mennék vissza. Nem jobb ott.

2013. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

jol ertettem hogy romaniat az egyesult allamok beli eletszinvonalhoz hasonlitottad?


Persze az USAban is nyomorognak emberek millioi, de azert kicsit elorebb tart a gazdasaguk mint a romanoknak :D

2013. jan. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Úgy értettem az összehasonlítást, hogy Romániában nem gondoskodik az állam annyira rólad, mint Magyarországon, viszont kevesebbet kell adózni és minden olcsóbb.
2013. jan. 24. 11:40
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Nagyváradon sok magyar cég is van, oda nem kell a román nyelvnek az ismerete.

Egyébként szerintem inkább menekülnek hanyatt-homlok az országból és ez nem lehet véletlen... Nézz utána az albérletnek stb, hogy tényleg megéri -e.

2013. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
megéri kimenni, kelet magyarországnál sokkal jobb. De Kolozsvárra még érdemesebb menni.
2013. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Ugyanolyan Románia meg Magyarország. Igaz sok ismerősöm dolgozik Romániába, de ugynolyan.
2013. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Mert Romaniara gondoltal?Szep az orszag.Kirandulni erdemes.De ha anyagilag akarsz valamit az eletben menj par evet dolgozni valamelyik mas europai orszagban es tedd felre a penzt ,amit be fektetsz majd amire szukseg van az eletben

Van Romaniaban egy par szemely aki meg az ottani magyart sem szereti ,igaz ez forditva is igaz.Sok fiatal egyetemi vegzettseggel csak kereskedelemben kap munkahelyet.Mesterseget erdemes tanulni.Enni,epiteni fognak az emberek.Es meg van valasztasi lehetoseg.De ami fontos ,Probalj meg csakis magadnak dolgozni,ne legyel alkalmazott.Ha rabszolga vagy ,csakis a te sajat elmed szolgaja legy.Sok sikert az eletbe.

2013. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!