Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » El szeretnék utani július-végé...

El szeretnék utani július-végén, augusztus elején Egyiptomba! Mennyit kéne félretennem?

Figyelt kérdés
Én 400000 Ft-ra gondoltam. Mit gondoltok, ennyi elég lenne 2 főre? Ezt mindennel együtt gondoltam,költőpénz is benne van. A másik opcióm Spanyolország lenne.
2017. szept. 27. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy hetes utakat számtalan iroda hirdet, a szerényebbeket két főre 200-250 ezerért. A maradék elég lehet kajára.
2017. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

1. hulyek mennek Egyiptomba utazasi irodaval

2. egyiptom nagyon jo hely es most nagyon olcso, olcso az EGT

3. menj sajat szervezesben es 200-bol kiralykent elhetsz, mondjuk nem irtad mennyi idore, ez kb 1-1,5 het

2017. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért mennél Egyiptomba júliusban? Tipikus télből a nyárba hely, februárban is jó az idő, inkább menj akkor, nem lesz 45-50 fok az utcán.
2017. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elsősorban utazási irodával gondoltam, de elgondolkodtató az egyéni szervezés is, bár elég sok vesződéssel járhat. Azért mennék júliusban, kedves hármas válaszoló, mert akkorra lőttem be, hogy össze tudok spórolni 400000 Ft-ot. Spanyolországról mit gondoltok?
2017. szept. 27. 22:41
 5/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy utazni egyénileg kell. Sokkal olcsóbban jössz ki.
2017. szept. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért mennék júliusban...mert akkorra...össze tudok spórolni 400000 Ft-ot.


Vagyis februárra akár meg is lehetne a fele, amennyiből már saját szervezésben kimehetnétek.

Júliusban pedig a további spórolásodból megvalósítható Spanyolország is.

Vagyis a 400ezerből saját szervezésben mind a két helyre eljuthatnátok.

2017. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból beírtam a keresőbe Egyiptomot, és első találatnak ezt adta be.

"Egyiptom: Budapest – Hurghada repjegy 30.800 Ft-tól / all inclusive **** szállás 1 hét, 2 fő: 70.000 Ft-tól"


[link]

2017. szept. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyiptomban nyaralni szeretnél, vagy utazni a Nílus mentén? Nem mindegy... Amúgy a charter jegy Hurghadába most 320-370 € körül mozog, a szállások nagyon olcsóak és az éttermek is. Kairoba az Egyptairrel lehet menni, most megnéztem neked, oda-vissza 90-100 ezer körül van szintén.


Ha nyaralni mentek, október a legjobb: meleg a tenger és nincs hőség (szeptemberben általában viharos a szél, azt nem ajánlom). Ha utazgatni szeretnétek az országban, akkor valóban január-február. Ha mindkettőből egy kicsi, akkor talán november. Mi voltunk nyáron is, meg lehet szokni a nagy hőséget, de kell pár nap az átálláshoz.

2017. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nyaralni szeretnénk :) Meggondolandó az október!
2017. szept. 28. 11:30
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, például Hurgadába, tengerpartra üdülni lehet (sőt célszerű) egyénileg menni. De mese habbal egy komolyabb egyéni út a nevezetességekhez. Mindenekelőtt engedélyt sem kapsz. Tömegközlekedés az utakon (számodra) nincs, nem biztos, hogy túléled. A bürokrácia útvesztőit nem ismered. Egyes helyekre, például Assuantól délre, vagy a Sinai félszigetre kizárólag konvojjal, katonai kísérettel lehet menni. Persze előre engedélyezve.


Kairót megnézheted. Érdekes, még a piramisokhoz is eljuthatsz (taxival, vagy hasonlóval), mehetsz egy nílusi hajókázásra, de ezzel körülbelül vége.


Spanyolország más eset, oda egyénileg érdemes csak menni. Szállás van bőven, nagyjából 10 ezertől lehet 2 főre szállást kapni, repülőjegy 2 főre 90 ezerért Madridba, 75 ezerért Barcelonába. A városnézésekhez az utazás egyik városból másikba, plusz költség.

2017. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!