Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Csak én vagyok úgy, hogy...

Csak én vagyok úgy, hogy gondolatban ezerszer jobb utazni, mint a valóságban?

Figyelt kérdés
New York, Szicília vagy Egyiptom is nagy csalódás volt, pedig gondolatban annyira jól elképzeltem hogy milyen lesz, de a valóság teljesen más volt.
2017. okt. 9. 22:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ha különösebb elvárások nélkül éled át az élményeidet, akkor szerintem jobbnak látod utólag azokat. Én is jártam már úgy, hogy felfokozottan készültem valamilyen eseményre vagy utazásra, aztán nem azt vagy nem úgy kaptam meg, amire vágytam. És ez a becsapós része a dolognak -> a valóság az, amit tapasztalsz, nem az, amit előre elképzelsz róla.
2017. okt. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés, én is sokszor érzem úgy, hogy az utazásra való készülődés, szervezés nagyobb izgalommal tölt el, mint maga az utazás. Ezzel együtt én még egyetlen utamat sem bántam meg, pedig nem kevés helyen jártam már életemben. Mindenütt sikerült meglátom azt, ami miatt azt mondtam utólag, hogy igen, ide is érdemes volt eljönni és megnézni.


Ha te csalódásként élsz megy egy-egy utat, akkor valószínűleg irreálisak voltak az elvárásaid.

2017. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Tudom hogy ez ma nem túl divatos, sőt szinte szentségtörés, de mi van ha szimplán nem szeretsz utazni? Engem sem hoz lázba különösebben.
2017. okt. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem voltak nagy elvárásaim, egyáltalán nem. Lehet hogy az utolsónak van igaza, és szimplán nem szeretek utazni. Kicsekkolni, becsekkolni, kipakolni, bepakolni.... igen erről lehet szó.
2017. okt. 10. 00:38
 5/29 D. Brasco ***** válasza:
Ha neked egy utazás során ez a legnagyobb problémád hogy ki/be csekkolas meg pakolas,akkor nincs is miről beszélnünk......az utazás sem valo mindenkinek!Neked tényleg kár is erőltetni......
2017. okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Én nem érzem így.

Nekem is volt pár nagy álmom. Voltak olyan helyek, ahova régóta el akartam jutni, ezért voltak elvárásaim is. De nem csalódtam. Sőt! Jobb volt, mint elképzeltem.

Neked mi volt csalódás? Maga a város? Vagy inkább nem volt jó a társaság, akikkel utaztál? Nem voltak jók az utazás körülményei?

2017. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Én szoktam neten videókat nézegetni távoli helyekről, blogokat olvasni, képeket nézni, térképet böngészni, néha elkezdem felmérni az utazás-szállás lehetőségeket-költségeket, igen, jó móka ez, élvezem, sokat tanulok és jobb döntéseket hozok amikor a tényleges utazást választom ki és tervezem meg.


Namost az utazás a valóságban teljesen más, eddig mindig élveztem minden egyes pillanatát, kezdve a taxi-busz reptérig. Sosem csalódtam egyetlen helyben sem, mert szerencsére mindig más és több volt annál, amit én elképzeltem, mindig voltak érdekes, apró dolgok, amiket felfedeztem, amit még a nagy bloggerek sem tartanak említésre méltónak.

2017. okt. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Csak azért tetted fel a kérdést, hogy eldicsekedj, már jártál az említett helyeken?

Ha jobb szeretsz találgatni, gondolataidban megalkotni egy város képét, mint megismerni a valóságban, ne utazgass.

Ha neked ennyit jelentett New York: "Kicsekkolni, becsekkolni, kipakolni, bepakolni", miért indultál el a világ másik felére?

.

"pedig gondolatban annyira jól elképzeltem hogy milyen lesz, de a valóság teljesen más volt"

Miért csodálkozol azon, hogy a valóság és a találgatásod nem fedik egymást?

2017. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
A bátyám 6 éve nősült meg Amerikában, és őt látogattam meg Pennsylvániában 2 hétig, majd ha már ott voltam, átmentünk New Yorkba is. Fel sem merült bennem hogy egyesek ezt dicsekedésnek vennék, és a kérdés feltevésénél el is felejtkeztem arról hogy mennyi is az irigy, besavanyodott ember...
2017. okt. 10. 12:00
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem szeretsz utazni, ez van. Én minden percèt èlvezem, a kèszülődèstől kezdve a hazaùtig. Mindig magunknak szervezek mindent, imàdom.
2017. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!