Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen jó útikönyveket érdemes...

Milyen jó útikönyveket érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés
Igazából minden érdekel (tökmindegy, milyen országról van szó), leginkább a látványosságokra lennék kíváncsi, meg összességében mindenre, amire érdemes figyelni, ha arrafelé utazunk.

2017. dec. 4. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

van 5 fajta elado Lonely Planet utikonyvem, amugy Lonely Planet, Bradt, Footprint, Moon es esetleg Rough guide.

Sok keppel pedig Eyewitness

2017. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Útikönyvek mellett mindig érdemes a blogokat, fórumokat, Facebook fórumokat nézni és kérdezni. A legjobb naprakész es zyakorlati információk ott vannak. Az útikönyv másodrendű dolog.
2017. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 D. Brasco ***** válasza:
Pont ezt akartam írni amit a 2-es hogy az internet világában nem hiszem hogy azbutikonyvekkel leszel a legjobban kisegitve!
2017. dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

latszik nem utaztok, a blogok nagy szarok, a tobbsege azt taglalja hogy o 234 szem rizst kapott az ebedheza masik meg 324.-t. Nulla informacio, azokbol nem fog a kerdezo utazni. A forumok regen jok voltak pl TT es TA ma mar nem sokat ernek, tobb nick neven sajat magukat dicservetik a would- be guidok, a facebook meg egyszeruen hulyeknek valo

A legtobb hasznos informacio meg mindig az utikonyvekben van bar mar ott is egyre kevesbe, az LP jo volt addig amig a BBC meg nem vette, Afrikaba meg mindig jok a Bradt konyvek folep Briggs altal irottak.

Amugy meg ne masok utjait jard fedezz fel uj utakat.

2017. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ja es meg valami, a legjobb informacio forras mindig a helyiek
2017. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Ha önállóan utazunk, mindig veszünk útikönyvet. Az ezer éves műemlékek men fognak egyik napról a másikra megváltozni :-) Ott a helyszínen nem fogod a netet böngészni. Esetleg előkészületekkor. A blogok többségében valóban kevés az info, a fórumozás néhány éve még nagyon pörgött, mostanában leszoktak róla az emberek, szóval semmi friss info.


Ezen már én is elgondolkoztam, hogy az információ korában mostanában csak kapni szeretnénk, de adni restek vagyunk informálisan. A hivatalos marketing írásoktól meg a falra mászok.

2017. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4-eske, hagyjuk a beteges fantáziálásod.... Rendszeresen utazok többhetes körutakat, ahol mindent én szervezek le. Nagyon sok kis aprósággal segíteni tudnak ezek a fórumok. Én számtalan segítséget adtam és kaptam. Pedig eleg mozgalmas utakat nyomok, tavaly pl. egy körút alatt kb. 26.000 km repülés, kb. 1.500 km autózás, csak helyben 5 repülés. A repjegytől a szálláson át a teljes programtervezésig, privát sofőr bérlésig mindent én csinálok. Pont a legfontosabb gyakorlati dolgok nincsenek benne az útikönyvekben. Pl. hogy juthatsz be ingyen a Bromóhoz, honnan tudsz olcsón es gyorsan eljutni Ayutthayába, milyen áron jó pricát sofőrt bérelni, illetve ajánlottat szerezni, meg ezernyi fontos apró dolog. Szerintem te nem vagy igazán otthon az utazások terén. 😂
2017. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7. legyen ahogy akarod, mellesleg a Bromohoz ingyen bemenni nem magy dolog, mivel a jegyszedo bode kb a falu kozepen van igy eleg ha elotte megalsz varsz keso delutanig akkpr mar nincs ott senki, majd besetalsz a faluba, megszalsz es masnap siman mehetsz

a privat soforos utazasrol meg inlabb nem is mondok semmit

ja es en tobb honapos korutakat csinalok

2017. dec. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A másik fontos dolog, hogy az útikönyvek x évesek sokszor, elavult sok gyakorlati információ. Nem követik az infrastrukturális, politikai változásokat, sorolhatnám még. Sok útikönyves fut lukra, hogy már nem az a helyzet, ami volt. A fórumokbsn, csoportokban kapod mindig a legfrissebb infókat, sokszor kint élőtől vagy friss tapasztalatból. Útikönyv max. arra jó, hogy általános infókhoz juss, másra nem igazán. Aki sokat utazik sajat szervezésben, ezt alapból vágja.
2017. dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Útikönyvből? 😂Na ne röhögtess! A Bromónál nem kell várni semeddig, van egy kis ösvény a házak között, a jegyes mögé jutsz azonnal. Nem kell Jeep se, laza séta az egész, az ostobákat húzzák le. Ha valaki nagyon lusta, akkor meg egy-két dollárnyi rúpiáért beviszik motorral vagy lóval.
2017. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!