Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Amerikába magyarokhoz?

Amerikába magyarokhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék később Amerikában tanulni és úgy gondoltam hogy felveszem a kapcsolatot kint élő magyarokkal csak nem találom őket, Hülyén hangozhat de kerestem családokat és nem találtam olyanokat akik kint élnek, hol találhatnék ilyen családokat? Első sorban tanácsokat kérnék hogy mit csináljak ahoz hogy kint tanulhassak

2017. dec. 4. 21:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%
Álomnak szép volt.
2017. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne csak családokat keress. Hisz ahhoz ami neked kell inkább diákokat kell megkérdezni. Biztos hogy vannak egyébként mert itt is volt múltkor egy kérdés Amerikáról és egy csomó kinnt elő válaszol. Nézd meg hátha vannak ilyen amerikai magyar csoportok fbon.
2017. dec. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Vannak amerikai magyar csoportok fészen, nem tudom hogy nem sikerült rájuk találni :))

De mit szeretnél tőlük, ha még azt sem tudod mi kell ahhoz, hogy ott tanulj? Ennek itthon kell utána járnod. Angolul folyékonyan kell tudnod, azt tudom. És jó tanulmányi átlag is kell. Meg egy rakás pénz az ottani élethez.

Költözni akarok és nem olcsó az élet, sőt. Ezeknek mind utánajártam.

2017. dec. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó magam is kint élek, (New Orleans) és bár én nem vagyok fent a facen, de sok kint élő magyar igen.

A terveddel az a gond, hogy senki sem fog befogadni a két szép szemedért, főleg, hogy totál ismeretlen vagy.

2017. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is keresnék Ámerikában egy tehetős családot, aki befogadna.

üdvözlettel,

János bácsi/70/kisnyugdíjas

2017. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért keresed őket, hogy tőlük kérj tanácsot a kinti tanuláshoz, vagy azért mert szállásra van szükséged?

A tanulmányaidat neked kell intézned, hogy mit szeretnél tanulni és erre van-e kint lehetőség.

Befogadni nem fog senki, max annyit mondanak, hogy good luck, follow your dreams.

Abban segítenek, hogy elmondják kb mi mennyibe kerül, mit hol tudsz venni, milyen papírok kellenek, de mást ne várj tőlük.

Nekem írt olyan afrikai srác aki azt akarta, hogy keressek neki albérletet Pécsen, mert ő oda akar menni orvosi egyetemre de nem ismer senkit... Rendesen leírta, hogy hány szobás legyen, milyen messze legyen a sulitól, hány emberrel lakna együtt max.... Én meg mondtam neki, hogy ha ő Tom Hanks én meg az asszisztense, és mindezekért fizet több százezer dollárt, akkor persze, keresek neki albérletet akár a Holdon is.

2017. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem náluk szeretnék lakni, hanem tanácsot kérni a papírokról, mi menyibe kerül esetleg egy félév hova érdemes menni meg ilyenek
2017. dec. 5. 15:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy félévre nem érdemes ennyit kidobni. Én olyannak ajánlom a külföldi sulit aki kint is akar maradni vagy ha nagyon tehetős és mindegy neki az a több milla amit ki dob.
2017. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem egy félévre mennék ki csak menyivel kell számolnom félévente, És később kint szeretnék élni.
2017. dec. 5. 15:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetemnek (university) es foiskolanak (college) van weboldala. Megnezed, kiszamolod, hany unitot kell felvenned, hogy tanulo statuszban maradhass, es amit meg is tudsz fizetni (az egyetem altalaban ker egy bankszamla kivonatot arrol, hogy kepes vagy kifizetni legalabb egy evet, enelkul nem inditjak el a tanulovizumodat).

Reszidos oktatasra nem kapsz tanulovizumot, csak full time-ra "jar" a tanulovizum.

Jelentkezel, es, ha felvesznek, az intezmeny elintezi a j1 vizumodat. Ezzel nem dolgozhatsz, csak a sulin belul , reszmunkaidoben (pl konyvtar, stb)

Ha hianyzol x napot (altalaban 3-4), elveszited a statuszodat (kiveve orvosi indok, de itt nem tudod lefizetni a dokit, hogy adjon igazolast)

Ha lebuksz, hogy dolgozol mashol, nem csak elveszted a tanulovizumodat, de ki is tiltanak az allamokbol.

Viszont a tanulovizummal a honod alatt jogod van szerelembe esni, es hazassagot kotni egy allampolgaral, es a hazastarsad beadhatja a zoldkartya stb igenyeket. Egyes allamokban a meleghazassagok is ervenyesek zoldkartya szempontbol. Vigyazz, az osszes egyetem es college tele van DACA-s fiatalokkal, akik szinten hazastarsat keresnek ketsegbeesetten, mert a narancsfeju idiota ki akarja oket paterolni.

Vannak egyetemek/foiskolak, ahol szallast is ajanlanak(de nem igazan jellemzo), kb felaron, mintha a varosban laknal albiban. Persze nehezebb bejutni, mint magara az egyetemre.

Tehat az oktatasi koltsegekhez add hozza lakhatast, ez varosonkent es ezen belul varosreszenkent kulonbozo, de minimum 500 egy szoba, kozos furdoszobaval, a felso hatar a csillagos eg. Vedd hozza a kozlekedest (ne szamits a tomegkozlekedesre, mert lehet, hogy 10 km-t kellene gyalogolnod az albidtol a legkozelebbi buszmegalloig), szoval auto-biztositas-benzin combo (muszaj, hogy jogsid legyen, itt kb 30-40 dollarert levizsgazol elmeletbol, es nem kell okitasra jarnod, senkit nem erdekel, hogy tanulod meg, csak tudd).

Add hozza az ennivalot, napi 10 dollarbol soherkajan, de megelsz. Kicsit egeszsegesebben etkezve 20/nap.


Es akkor mar csak a konyveket es jegyzeteket kell megvenni, meg par dolgot az albiba, pl sampon meg wc papir, mosas ara es hasonlok.


A tanulovizum ervenyes a nyari/teli szunetben is, altalaban augusztus vegetol kov aug vegeig, de en meg nem talalkoztam olyan tanulovizumossal, aki elhagyta az USA-t es utana visszaengedtek, szoval szamits arra, hogy itt toltesz par evet anyuci szoknyaja nelkul.


Tehat: kezdd az egeszet az egyetemek-foiskolak weboldalainak a bongeszesevel.

Ez pl a thousand oaks-i klinikai pszichomokus kepzese.


35-37 unitot kell felvenned, atlag 2 ev alatt elvegezheto, es meg ezer informacio. Az is, hogy milyen osztondijat palyazhatsz meg.

[link]

Termeszetesen vannak ennel kicsit olcsobbak is, a csorobb allamokban pl Utah stb. Nezegesd a weboldalakat, kerj informaciot, stb.

2017. dec. 6. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!