Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nem vagyok jártas a vonatozásb...

Nem vagyok jártas a vonatozásban. Aki többet utazik vonattal, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy Zuglóban dolgozom, (Róna utca) de Üllőre (Pest megye) szeretnék költözni. Keresem a bejárási lehetőségeket. Autó egyenlőre kizárva!!! Marad a vonat. A szüleim meglátogatása miatt (többek között) BKV havi bérletem is lenne.


A MÁV-Start/Elvira szerint van olyan vonat amire Zugló vasútállomáson felszállok, és Üllőn rak le? Elvileg 29 percre írja a menetidőt.


Létezik hogy zuglóból fél óra alatt Üllőre juthatok, vagy elnéztem valamit?


Illetve ha valaki tud jobb útvonalat BKV-val, vagy volán busszal, mert mondjuk évek óta ingázik, segítene???


Köszönöm.


2018. febr. 23. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy az elvíra írja. Zuglóban felszállsz, Üllőn pedig le, és annyi a menetidő, amit ír.

Van olyan hogy 30 napos bérlet, mint a Bkk-nál,a megvásárlástól számított 30 napig érvényes, illetve van olyan, hogy Budapest bérlet, erre a pénztárban tudsz rákérdezni. Volán buszban nem vagyok járatos.

2018. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem érthető a kérdésed. Ha az elvira fél órának írja a menetidőt, miért nem hiszed el ? Én is utaztam már arrafelé.
2018. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a menetidő a hihetetlen arrafelé, hanem hogy pontosan jönnek a vonatok.

A félóra az félóra.

A mikor az kérdés.

2018. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Félóra... mikor?! :D


Elvileg igen, gyakorlatilag simán lehet abból másfél is, elég ha leeseik 3 cm hó :D

2018. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A vonatút valóban 29 perc, higgy az Elvirának nyugodtan. A plusz idő az, hogy a vasútállomásig is el kell jutnod Üllőn belül (kerékpárral max. 10 perc, gyalog több is lehet távolságtól függően), valamint Zuglótól is el kell jutnod a Róna utcáig (szintén a pontos címtől függ, a vasútállomáshoz legközelebbi része gyalog is 7-8 perc, a legtávolabbi jóval több). Volánbusszal jóval lassabb a menetidő, gyakran dugóba kerül reggel, ráadásul csak Kökiig jutsz el, onnan szintén sok idő tovább jönni (onnan is vonattal a leggyorsabb Zuglóba). Ha van Budapest bérleted, akkor csak Ferihegyig kell kiegészítő bérletet venned. Az egyetlen probléma, hogy időnként egy apró hiba (leszakadó felsővezeték, rossz helyen elromló mozdony, stb.) miatt óriási, akár több órás késések ki tudnak alakulni, ilyenkor előfordulhat, hogy jobb a busz, mert az legalább jár.
2018. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, nem kell lenyelni keresztbe, csak megerősítést szerettem volna, mert kicsit tartok a vonatoktól.... Aki nem szokta meg, annak furcsa lehet eleinte.....Azért olyan hihetetlen, mert volánnal meg 2,5 órát írt, nagy a különbség...


Volán buszon még sose ültem, vonalon 2x életemben. A suli is meg a munkahelyem is 1-2 utcányira volt mindig,(10-15 perc gyalog), ezért nem utaztam gyakran se busszal, se vonattal...


Köszi mégegyszer mindenkinek! Szép napot! :)

2018. febr. 24. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!