Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol tudnék munkát vállalni...

Hol tudnék munkát vállalni külföldön? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, és arra gondoltam hogy nem mennék egyből egyetemre, hanem egy kicsit belekóstolok a valódi életbe, világot látnék (jót és rosszat egyaránt). Angolul anyanyelvi szinten beszélek, spanyolul és németül elboldogulok, franciául csak nagyon keveset tudok. Először Európán belül mennék (egyelőre még nem tudom hol kezdjek szóval ha van tippetek azt is megköszönném), vonattal utaznék. A szállás és a munka a kérdéses leginkább. Szállásra diákszállóra gondoltam, az elég olcsó viszont elképzelni sem tudom hogy 18-19 évesen hol alkalmaznának egy külföldit. Olyat is hallottam hogy egy diákszállón dolgozni (takarítani ilyesmi) és akkor ingyen van a szállás. Ez mennyire igaz? Egyébként elég jó vagyok zenéből, utcazenére is gondoltam de abból nem igen lehet megélni és engedély is kell hozzá a legtöbb helyen.

Volt már itt esetleg aki elment így fiatalon? Mik a tapasztalatok? Mi volt az első úti célotok? Hol szálltatok meg illetve milyen munkát vállaltatok?


2018. márc. 3. 08:34
 1/3 D. Brasco ***** válasza:
Az eu-n belul nem egy nagy szam munkat vallalni,viszint mindenhol kell hozza ottani bejelentett lakcím!Addig szóba sem állnak veled....igy a torvenyes munkat elfelejtheted!
2018. márc. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bejelentett lakcímnek sok helyütt elég elsőre egy Gasthaus is, vagy valami olcsó apartman.
2018. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! UK-ból írok, tehát minden ami ezután következik, leginkább erre az országra vonatkoztatható.

Először is a nyelv. Nem személyesen téged akarlak becsmérelni vagy ilyesmi, de ezt az "angolul anyanyelvi szinten beszélek" dolgot hallottam már jó sok embertől - amennyiben nálad is azt jelenti, hogy felirat nélkül megértesz egy filmet, akkor gondold át. Csúnyán nagy koppanásokat látok, hallok felsőfokú nyelvvizsgákkal, hasonlókkal. Persze ha van egy erős alap, simán jó eséllyel építesz fel egy valódi, aktív nyelvismeretet, mint az aki nulla nyelvtudással esik ki külföldre.

Ha egyik szülőd angol anyanyelvű vagy ilyesmi, akkor elnézést az első pontért, nem neked szólt. :)


Másodszor, 18-19 évesen hol alkalmaznának? Nagyjából bárhol, ahol a helyi diákságot is. Kisboltok, szupermarketek, gyorséttermek jellemzően folyamatosan keresnek alkalmazottakat mert munkaerőhiány van. Itt nem feltétlenül mosogatásra kell gondolni, rengeten dolgoznak például áruházi/raktári pickerként, ők ugye online rendeléseket készítenek össze gyakorlatilag egy pda-val a kezükben. Nem különösebben megerőltető, én is csináltam. Ha kicsit kreatív vagy, esetleg van valami speciális ismereted, kereshetsz ettől szofisztikáltabb munkahelyet is, mindenesetre ha dolgozni szeretnél, találsz helyet.


Harmadszor, a szállás és a velejáró minden ami kikerülhetetlen. Ahhoz, hogy dolgozhass, szükséged lenne NI-numberre (amíg nincs, értelmetlenül sok adót fognak vonni a fizetésedből). Ahhoz, hogy NI-numbert igényelj, kell egy állandó lakcím. Ezt nem nagyon tudod megúszni, muszáj egy szoba vagy valami, aminek a címet legalább a főbérlő írásos akármilyével alá tudod támasztani (számla még jobb). De ha van NI-számod, még akkor sem kerek minden, mert készpénzben nem nagyon fizet egyik munkáltató sem (vendéglátásban talán). Tehát kelleni fog egy bankszámla is, amihez őszintén sok szerencsét kívánok. Végig kell járni nagyjából minden intézményt amit találsz a városban, mert a legtöbbnél valami nem fog stimmelni. Nálunk speciel a Clydesdale volt az ami végül közölte, hogy nem értik a többi helyen mi volt a gond és nyitottak egy számlát seperc alatt. Újabban vannak ennek már ilyen kerülő jellegű, online pénztárcás megoldásai, ha érdekel írhatsz privátot és keresek neked róla valamit. Mindenesetre a bankszámlával lesz*pod magad mire összejön (a legtöbb esetben).


Negyedszer, a busking-gal, tehát mindenféle utcai performansszal kapcsolatban. Ennek elég komoly szabályai vannak és többnyire a city council határozza meg őket, külön weblapok és fórumok vannak a témában. Amennyit én erről hallottam, hogy mindig engedélyt kell kérni, bejelenteni, az adózásra is figyelned kell, mert ugye az jövedelemnek számít. Amúgy ha jó vagy, akkor pár nap alatt megcsinálsz 5-600 fontot, állítólag. Ismét, ha kell link vagy ilyesmi, akkor privátban jelezd és küldök pár linket.


PS.: Ha takarítónak készülsz, tanulj alap lengyelt, mert a legtöbb takarító valami oknál fogva lengyel (errefelé legalábbis), és bár legtöbbjük tizen+ évek óta itt él, egy szót nem beszél angolul :D

2018. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!