Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova menyünk nyaralni Erdélybe...

Hova menyünk nyaralni Erdélybe? Mi a legszebb hely Erdélyből?

Figyelt kérdés
2018. márc. 5. 20:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha szerettek turázni akkor ajánlom Királykő hegységet,ugyanakkor csodás a Transzfogaras,békási szoros,gyilkos tó.
2018. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a Gyimeseket ajánlom.
2018. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én csík környékét tudom nagyob ajánlani, meg ami hatalmas élmény volt, az a tordai hasadék
2018. márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyik szemelyes kedvenc elmenyem a Nagy-Pietrosz-csucs megmaszasa volt egy tiszta napon, ahonnan belatszott a Keleti-Karpatok vonulata es fel Erdely. Egyebkent rengeteg gyonyoru hely van, szukitsd a kort zonara es erdeklodesi korre es tudunk meg tippeket adni.
2018. márc. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 furacsé válasza:
0%
menyetek a menyetekhez
2018. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Brassó és környéke (Keresztényhavas, Nagyőkhavas, Királykő)
2018. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Csík környéke. Onnan aztán Brassó, Szent Anna tó, Tusnádfürdő (ahol jó minőségű szállás is van).
2018. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Moric15 válasza:

Attól függ, mit favorizáltok, mik az igényeitek pl. szállás, ellátás terén, mennyit szántok rá, stb.

Túrázni - ha nem csak Erdélyben gondolkodtok - a Sziget hegység jó választás lehet, továbbá az Aranyos völgye, Fehér körös forrásvidéke, Európában egyedüálló jégbarlangok, stb.

Kicsit távolabb Herkulesfürdő, Cserna völgye.

Ezek kevésbé felkapott helyek, mint Erdély, olcsóbbak, Herkulesfördő környékén az infrastruktúra sem annyira jó, de csodálatos természeti szépségekben lehet gyönyörködni.

Viszont nyelvi nehézségek lehetnek, sok helyen csak románul beszélnek.


Erdélyben - nos egy könyvet megtölt a lehetséges célpontok felsorolása, és itt is attól függ, mit kerestek?

Túracélpontokról már írtak, de szerintem a Kárpátok bármely része felejthetetlen élmény.

Ha inkább kirándulni akartok, a Barcaságot, a Szászvidéket tudom ajánlani, de ugyanúgy a Sóvidék, vagy Gyimes is lehet célpont.

Egy biztos: minél népszerűbb a hely, annál inkább "elturistásodott"

Amikor jó tízenévvel évvel ezelött kezdtem Romániában túrázni, még jórészt érintetlen természettel találkoztam.

Azóta pl. a Sóvidék valóságos "turista zarándokhely lett" már inkább elkerülöm.

Kb. mint nálunk nyáron a balaton.

Én járok Moldvába is, meg Kelet-Romániába, ott is rengeteg látnivaló van, s jóval olcsóbb.

Viszont minél keletebbre megy az ember, egyre puritánabb körülmények várják.

És egyre inkább számíthat arra, hogy csak románul beszélnek.

2018. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmetekbe a Dragán tót és Dregán-völgyet! Csodálatos hely!
2018. márc. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Helyiként egyetértek az előttem szólókkal.


Ha igazán szép városokat is szeretnétek látni, ne hagyjátok ki Nagyszeben, Brassó, Gyulafehérvár központját, Segesvár is megér egy sétát. Transzfogarasra csak hétközben menjetek, hétvégén tömegnyomor van ott. A Kárpátokon keresztül még ott a Transalpina út is.

2018. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!