Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mire van szükségem, ha magyark...

Mire van szükségem, ha magyarként Lengyelországban szeretnék élni kb.1.5 évig?

Figyelt kérdés
Nem dolgozni és nem is intézményes keretek között tanulni mennék oda. Lakhatásom, anyagiak, érvényes útlevél biztosítva vannak. Lényegében a lakásból is csak néha mozdulnék ki.
2018. márc. 6. 11:03
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
80%

Ta valami önkéntes szamüzetésbe vonulsz?

Egyebkent hallottál már arrol hogy europai unio?még utlevel sem kell.......a szemelyi igazolvany is eleg!

2018. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
54%

"Lényegében a lakásból is csak néha mozdulnék ki."

Érdekes. Akkor minek mész ki? Én ezt itt Magyarországon is meg tudom csinálni...

2018. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
persze, hogy hallottam meg arrról is, hogyha hosszabb távra maradok akkor kell vmi tartózkodási engedély vagy mi
2018. márc. 6. 14:34
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

3 honapig maradhatsz problema nelkul. 3 honap utan mar ideiglenes tartozkodasi engedely kell, ami 3 evig ervenyes.

3 honap utan be kell jelentkezned helybeli hivatalnal

2018. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mármint nagykövetség vagy milyen hivatalra gondolsz?
2018. márc. 6. 15:18
 6/8 D. Brasco ***** válasza:

A polgár jenő hivatalba.........

A nagykövetséget ez nem erdekli nem is hozzátartozik ez.......hanem a lakóhelyed szerinti önkormanyzati hivatalba kell befaradnod!

2018. márc. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem köszi srácok ment a pont
2018. márc. 6. 15:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztosításra figyelj oda, nem tudom, 1,5 évig hogy lesz ott TB-d, ha nem dolgozol.
2018. márc. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!