Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet spórolni egy...

Hogyan lehet spórolni egy utazáson?

Figyelt kérdés
Busszal megyunk, csoporttal, Olaszországba. És az erdekelne hogy a kötelező pizzazasokon és szuvenireken felül hogy lehetne spórolni. Kaján stb.

2018. márc. 18. 17:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Rendben, látom ide már csak az ötlettelen, kiégett felnőttek járnak offolgatni. Néhány tapasztalat jól jött volna, nem pedig ‘aki csóró, ne utazzon’ elvű emberek. Nem tudom ki érezte azt, hogy magától értetődő dolgokra vagyok kiváncsi, de gratulálok és köszönöm. Mondjuk ezért a néhány klassz poénért megérte. Jót nevettünk mind.
2018. márc. 18. 22:41
 12/20 anonim válasza:
92%
Szia. Vigyél magaddal pár zacskós levest, ha van lehetőséged megcsinálni.
2018. márc. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Barátom, lehet csúnyán félreértettél. Én biztosan nem akartam azt implikàlni, hogy aki szegény, az ne utazzon. Épp azt vallom, hogy mindenkinek szüksége van arra, hogy világot lásson, tapasztalatokat gyűjtsön màs kultúrákról és ezeket hasznosítsa is mindennapi élete során. Azonban azt fenntartom, hogy az olasz kultúrának olyannyira eklatáns része a gasztronómia, hogy teljesen felesleges pont az étkezésen spórolni.
2018. márc. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha adnak reggelit a szálláson, edd azt. Ha van kirakva kaja és üdítő a verseny helyszínén, edd azt is - így ki lehet bírni, bár kérdés, hogy milyen verseny ,gondolom, nem hivatalos edzőtábor, mert akkor azért figyelni kellene, hogy ne szart egyél, ha már sportolsz. ha nem mész fizetős helyre, viszel magaddal konzervet, kekszet, kockasajtot, meg egy üres üveget víznek, megúszod ingyen. Tényleg érdekel, hogy min és hogy tervezel spórolni ezen kívül.
2018. márc. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Vigyél magaddal pár zacskós levest"


Ha fiú vagy, akkor elég csak a leves.

:)

2018. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igazából pont a kajas reszen nem akartam spórolni. Ha mar tenyleg olasz akkor ugye kötelező a helyi dolgokat próbálni. Viszont a zacskós leves jó otlet, köszönöm a valaszoloknak.
2018. márc. 19. 22:16
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát tényleg iszonyú hülyék a válaszok, ne foglalkozz velük, nem értem, mi van ezzel az oldallal, a világon nincs máshol ilyen szerintem. Ha az ember szeretné, hogy jól beoltsák a semmiért, akkor itt a helye.

De egyébként én se tudok tanácsot adni, ha egyénileg utaznál, akkor tudnék mit javasolni, hogy pl nézz meg előre mindent neten, hogy azokba a múzeumokba, templomokba, amik érdekelnek, van-e valamelyik napon, vagy napszakban kedvezmény. Vagy hogy meg lehet-e online előre venni, mert az is van, hogy olcsóbb, például a bérlet a tömegközlekedésre is. De mivel csoporttal lesztek, úgyse te döntöd el, hogy hova mentek, meg úgyse egyénileg veszitek meg a bérleteket, jegyeket.

Szuveníreken akkor tudsz spórolni, ha nem tipikus turistás helyeken veszed, hanem kínai üzletekben, esetleg szupermarketekben, félreesőbb, külvárosi részeken. De a legjobb spórolás, ha egyáltalán nem veszel, mert tök fölösleges, minden városban ugyanazokat a kínai hülyeségeket árulják, csak más feliratokkal.

2018. márc. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Tényleg próbálunk segíteni, hidd el, a hülyének tűnő válaszokkal is.., de így általánosságban nagyon nehéz válaszolni. Én úgy szoktam, hogy megnézem, melyik nap kb hol leszünk, mit csinálunk. Megnézem, mennyi pénzem van, mennyi a keretem. Teszem azt 10 nara megyek, van 100 euró költőpénzem. Első napra viszek kaját otthonröl, az úgyis csak utazással telik, marad 9 nap. Akkor kb 10-11 euró jut egy napra. Na most dönthetek úgy, hpgy egyik nap eszek valami helyi specialitást, egy szelet pizzát mondjuk, de aznap nem veszek szuvenírt. Vagy gyűjtök kavicsokat a tengerparton, abból csinálok majd otthon szuvenírt, és akkor arra nem kell költeni. Másik nap csak sétálok a városban, nem veszek extra kaját, akkor megspóroltam a pénzt mondjuk egy múzeumbelépőre a harmadik napra... Szóval próbálom beosztani a pénzt. Ilyen típusú segítségre van szükséged, vagy más választ vársz? Kaja, szuvenír, belépő - ezeken tudsz spórolni, gondolom, nem új ruhatárat akarsz venni Milánóban, úgyhogy az egyéb típusú kiadás kiesik. Ha megmondod, min szeretnél spórolni, jobban tudunk segíteni.
2018. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
azért mertem írni, hogy a kaja drága, mert a leírásban példának hoztad fel... de persze lehet azt is okosan. Olaszországon belül hova mentek?
2018. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó válaszok, köszönöm szépen. Hát leginkább saját tapasztalatokra voltam kiváncsi. Muszáj már nagyon előre gondolkodnom, mert nyáron spanyolban nagyon kicentiztem, gondolván, hogy úgy is milyen sok pénz az. De ugye az euro megzavarja a dolgokat, és csak a végén jössz ra, hogy hopp. Mégegyszer köszönöm a hasznos válaszokat. Egyébként Rómába megyunk.
2018. márc. 21. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!