Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit adjak ajándékba olaszoknak?

Mit adjak ajándékba olaszoknak?

Figyelt kérdés
Dél-olasz területről valósiakat szeretnék ellátni minőségi magyaros útravalóval, folyadék nem lehet, sem erős pista. Elsősorban ételt gondoltam adni, de ha van verhetetlen szuvenírötlet, ne tartsátok magatokban :)

2018. márc. 20. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen édesség, csoki. Fűszerek, erős őrölt paprika(bocsi szegedi vagyok :D)

Ha személyesen ismered őket akkor az alapján választani valamit, amin pl nem lesz ott a magyar zászló de innen van és személyes ajándék(akár kézműves ékszer, egy szép dísztányér, bögre stb)

Én évekig megszállott szuvenír ajándékozó voltam, mostanában csak olyan dolgokat adok ajándékba aminek tudom, hogy az illető örülne és rám fogja emlékeztetni. Alapból egy kedves gesztus ha tudom hogy egy kirándulás alkalmával valakinek eszébe jutottam hogy hozzon valami kis apróságot.Akkor meg pláne ha nem úgy történt hogy vett 20 egyforma hűtőmágnest, és szétosztogatta.

Amúgy meg az olaszok imádnak enni, inni egy finom csokival nehéz mellényúlni, ha van személyes ismeretség ha nincs :)

2018. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Személyes tapasztalatok alapján a külföldiek körében a Pick szalámi és a (minőségi) tokaji aszú a nyerő. A pálinkát utálják, Macskanyelvet meg egyéb ilyen szockó fos édességet meg eszedbe ne jusson vinni, mert körberöhögnek, olyan rossz a minőségük nemzetközi összevetésben. Egyedül a historizáló csomagolású Stühmer bonbonok azok, amiket én elfogadhatónak tartok.


De én mellécsapnék valami olaszra lefordított magyar szépirodalmat is. Nem tudom pont ezen a nyelven mi elérhető, de ha pesti vagy, az Írók Boltjában biztos akad valami. Szabó Magda, Márai, Szerb Antal, esetleg Dragomán, Bartis vonalon gondolkodnék én, de te ismered a megajándékozandókat.

2018. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es nagyon jó tanácsot adott. Esetleg az Unicum is egy jó unicum.
2018. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En pont Szicíliában élek.

A jó minőségű csoki ès Pick szalámi jó ötlet lehet, az Unicumot ismerik, minden Bar-ban megtalálható, az is jó ötlet.

Pirospaprikát szinte egyáltalán nem használják ételízesítőként.

Minden másban verhetetlennek az olasz termékek (sajtok, sonkák, sütemények kiválóak itt).

2018. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi ötleteiteket!

#4 Abszolút igazad van a szicíliai minőséggel kapcsolatban! Hihetetlen, verhetetlen. Pont ez vezetett a kérdésem feltevéséig, hiszen ugyan mit adhatok, ami elég jó nekik - ráadásul biztosan nem szorulnak rá. Nagyon köszönöm az írásodat!

2018. márc. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!