Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németország mennyire biztonság...

Németország mennyire biztonságos egy nő számára, aki egyedül van?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék elmenni egy-két hétre, kirándulni, városokat nézni. A bökkenő annyi, hogy egyedül mennék, és fiatal nőként kicsit félek, hogy nem lenne túl biztonságos. Ti mit gondoltok erről? Van valakinek bármilyen tapasztalata, vagy tanácsa számomra?

Nemrég egy olasz útat már megtettem így, és nem történt semmi, de elég kiszolgáltatott voltam azért...

26/l



2018. márc. 22. 08:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Nemetorszag nem csak nagy hangsulyt fektet a közbiztonsagra, de nagyon magas a civilkurazs is. Ha valamiert atrocitas erne (amire nem nagyobb az esely, mint barmelyik magyar varosban), az emberek nem neznek a masik iranyba, hanem segitseget nyujtanak vagy hivnak. A segitsegnyujtas elmulasztasa Magyarorszagon is törvenysertes, de Nemetorszagban nagyon komolyan is veszik.


Ha tehat nem eppen kalandturara vagysz, hogy milyen lehet kirittyentve, magassarkuban es enyhen spiccesen celtalanul botorkalni Berlin-Kreutzberg kerületeben, akkor minimalis az esely, hogy a borzaszto helyi konyhanal nagyobb kellemetlenseg erjen.

2018. márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%
Semmivel sem veszélyesebb, mitn a sok cigó és hajléktalan közt mászkálni otthon :D
2018. márc. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

De az mit jelent, h nagyon kiszolgaltatott voltal Olaszo-ban? Hogy erted?

En nem szoktam ilyet erezni europai orszagokban. Az ertekekre mindig nagyon vigyazok es szerencsere nem szoktam azt gondolni, hogy mindig mindenhol meg akarnak d.gni, szar lenne ugy elni..

2018. márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Több nőismerősöm utazott egyedül olyan országokban, mint Etiópia, Uganda, Nepál vagy India, élnek és virulnak. Németország a világ egyik legbiztonságosabb országa, minden pont úgy történik, ahogy tervezted, mindenki tud angolul, bárhonnan bárhova eljutsz simán. Én mondjuk pont ezért tartom végtelenül unalmasnak az ottani utazást, de tényleg max a borzalmas kajától meg a kihívások hiánya okozta ásítozástól kell tartani.
2018. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Aki meg unalmában kötözködni jött, annak mondom: Németországban születtem és a német a második anyanyelvem. A kérdésem arra terjedt ki, hogy kinek milyen véleménye van a közbiztonságról egy egyedüli személy esetén, ugyanis egyedül még nem voltam ott. Nem tudok azonosulni a fidesznyuggerezős attitűddel, mert inkompetens és beszűkült gondolkodásmódra vall. Ha már egyszer idejöttél ismeretlenül köpködni, viseld el a reflexiót.

Aki kérdezte, hogy mi volt Olaszországban: nos, azért éreztem magam kiszolgáltatottnak, mert ott szokás szerint egyik napról a másikra rendeznek közlekedési sztrájkokat, és én is úgy jártam, hogy leállítottak mindent a villamostól a repülőig...sőt, mentősök, tűzoltók is megteszik ugyanezt, és ettől nem érzi valami jól magát az ember.

2018. márc. 23. 15:28
 16/18 A kérdező kommentje:
Alles zusammen: a kérdés nem migránstámadásokra irányul, ahogy azt egyesek nagyon "propagandareziztensen" értelmezték, de nem gondoltam, hogy regényt kéne írnom a leírásban ahhoz, hogy ez világos legyen.
2018. márc. 23. 15:57
 17/18 anonim ***** válasza:
@15 Na bumm, akkor van egy sztrájk, 26 éves felnőtt nő vagy, ez azért ne legyen már megoldhatatlan probléma. Egyrészt Németországban ez sincs, mert robotol a nép, másrészt meg harmincmillió alternatív megoldás. Volt, hogy Tádzsikisztánban a drága jó sofőröm olyan 100km-rel a célom előtt rakott ki és mire észrevettem már elhajtott. 4 órával később már ott voltam, ahol akartam lenni, pedig úgy kellett stoppolnom, hogy soha nem volt közös nyelvem a sofőrökkel. Ennél legyünk már életrevalóbbak.
2018. márc. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Én voltam kint pár hónapot, és Magyarország sokkal biztonságosabb. Szerintem ez azért van mert ott kint az afrikai népek szeretnek az utcán hőbörögni/dajdajozni. Persze attól is függ melyik részére mész Németországnak.
2018. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!