Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A booking.com-on szükséges...

A booking.com-on szükséges hogy a regisztrált fél nevén legyen a profiljához tartozó bankkártya is?

Figyelt kérdés

A helyzet: Én már utaztam a booking.com-al, és most megláttam hogyha meghívok valakit akkor neki a(első?) foglalásából 10%-ot visszautalnak ha megadja a bankkártyáját. (+én is kapok 15 dollárt)


Mivel most egy csoportos, hosszabb utazásra mennénk így ez a 10% is elég komoly összeg lenne. Azon gondolkodtam meghívom a testvéremet, lefoglaljuk az ő nevére, viszont neki nincsen bankkártyája, tehát ebben az esetben az enyémet adnám meg. Az én fiókomhoz egyébként nem adtam meg bankkártyát szóval 2x nem szerepelne a rendszerben, viszont az én +15 dollárom miatt(hogy meghívtam őt) lehet hogy szükséges lenne megadni az enyémre, vagy nem? Nyílván azt sem akarnám elbukni ha ingyen van, viszont akkor már az ő fiókjánál meg az enyémnél is ugyanaz a bankkártyaszám lenne, ha ez feltétele a +15 dollárnak is.


Másik opcióm hogy az édesanyámat hívom meg, neki van bankkártyája. Ő viszont nem jön az utazásra, tehát akkor a "más nevére foglalok" lehetőséget választanám és a saját nevemre foglalnánk. Ebben az esetben is élne a 10%?


Harmadik legvégső opcióm(ezt csak akkor választanám ha az első 2 közül egyik sem jön be) hogy az egyik barátomat hívnám meg aki velünk jön és van is bankkártyája. Akkor az ő nevére menne a foglalás. Egy ilyen közeli barátom van, viszont neki a nevén van már Booking.com fiók, bár nem hiszem hogy utazott volna vele és szerintem bankkártyát sem adott meg. Így működhet, ha az első 2 nem jönne be?



2018. márc. 29. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az első opció működik, nem csak a névnek kell másnak lennie, ha van a kártyán pénz- az a lényeg gondolom.
2018. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én ha jól emlékszem, nem visszautalnak, hanem jóváírnak 10%-ot, illetve 15 dollárt. a meghívott fél az első utazásából kap 10% kedvezményt, a meghívó meg a következő utazásánál kap 15 dollár jóváírást.


amúgy teljesen mindegy milyen számlaszám van megadva, az csak egy biztosíték a szállásadónak, ha esetleg lemondási díjat kell felszámolnia. az én felhasználói fiókomhoz 2 számlaszám is hozzá van rendelve, az egyik nem az én nevemen van. természetesen se visszaélés, se másmilyen problémám nem származott még ebből, és elég gyakran használom a bookingot.

2018. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!