Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Például amerikába mennyibe...

Például amerikába mennyibe kerül egy utazás?

Figyelt kérdés
Annyi embernek láttam már amerikában készült képet,nem olyan gazdagoknak is,hogy kíváncsi lettem mennyibe kerülne kimenni amerikába mondjuk 1 hétre körbe nézni?

2018. ápr. 24. 23:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja tényleg olvastam valahol olyat,hogy min 700EFt.
2018. ápr. 24. 23:47
 2/8 anonim ***** válasza:

Amerika nagy. Mas az utazasi koltseg, ha N.Y.-ba utazol, es mas, ha Miamiba vagy Hawaii-ra.

Egy het pedig kb egy varosra se igazan eleg. Kocsi nelkul nem tudsz elmenni sehova a tavolsagok miatt, ezt szamitsd bele.

Varhato koltsegeid:

1. ESTA

2. Repulojegyek (atszallas, visszaut)

3. Szallas

4. Kocsi berles, biztositas, uzemanyag

5. Kaja

6. Belepojegyek

7. Nem vart kiadasokra tartalek, egyeb vasarlasok (pl egy polo az "en voltam amerikaban!" felirattal :D :D :D


Osszegeket nem irtam, mert helytol fugg, hogy mennyi a szallas, kaja, belepojegy stb.

2018. ápr. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ez egy brutálisan nehéz kérdés...


Ma már semmi sem drága, nem kell gazdagnak lenned, hogy világot láss, bármi elérhető a középosztálynak, átlag embereknek is, a kérdés az, hogy milyen nívóval.

Ez olyan, mintha azt mondtad volna, hogy láttál "nem olyan gazdagokat" BMW-t vezetni. Igen, csak nem mindegy, hogy egy 20 éves, leharcolt hármas BMW-t hajtott az a valaki, vagy egy szalonból frissen kihozott, felextrázott 7-est.


Fillérekért vannak repülőjegyek mindenhova, másfél éve mi is kevesebb, mint 150 000 forintért utaztunk New York-ba turistaosztályon oda-vissza, s körülbelül 1500 dollár ment el erre-arra, szállásunk megoldott volt, NBA-meccs volt a cél.


Te mit válaszolnál, ha megkérdezné tőled egy amerikai, hogy mennyibe kerül egy magyarországi kiruccanás?

Első osztályon lerepülve, a Four Seasons-ben, elnöki lakosztályban megszállva, az Arany Kaviárban ebédelve/vacsorázva, mindenhova sofőrös autóval közlekedve?

Vagy legolcsóbb géppel megérkezve, tömegközlekedéssel utazva, egy olcsó kis lakást kibérelve, s a szupermarketben vásárolva a kaját?


New York, Los Angeles, San Francisco, s Miami a populáris desztinációk Magyarországról.

Szállásokról tudsz tájékozódni booking.com-on, repülőjegyekről számos helyen, például esky-on, autóbérlésről szintén online, belépődíjakról újfent.

Az üzemanyag árát az itthonihoz képest oszd hárommal, az étkezések árát, parkolási költséget pedig szorozd ugyanennyivel (jó esetben), így nem fog meglepetés érni.


A szállás, utazás és az autóbérlés költségeit feketén-fehéren, előre látni fogod, így túl nagy meglepetés nem érhet.

2018. ápr. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kifogsz olcsó repjegyet és nem bérelsz autót (de a tömegközlekedés nagyon rossz), illetve ha olcsó motelben laksz akkor kihozható párszázezerből fejenként. Viszont szerintem így nincs is értelme kimenni, nem túl élvezetes az utazás akkor, ha folyton cipeled a sok cuccod, koszos motelben laksz és mindenen spórolni kell. Ha csak ennyi pénzed van érdemesebb inkább ázsia felé vagy európán belül pl. spanyolországba menni ahol vígan ki tudsz jönni ennyi pénzből két hétre is akár.
2018. ápr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 2


Isten igazán most ezen csak úgy el gondolkodtam,engem nem igazán a városok érdekelnek ,hanem a természet.

2018. ápr. 26. 00:57
 6/8 A kérdező kommentje:

# 4


Hát nem sok motyóval járok szóval a cipekedés nem a cipekedés lenne a legnagyobb gondom.

2018. ápr. 26. 00:58
 7/8 anonim ***** válasza:

5#

Sem a Yellowstone parkot (MaciLaci parkja a rajzfilben), sem a Grand Canyont nem tudod lezavarni egy nap alatt, hogy csak ket termeszeti helyet emlitsek (de van vagy ezer mas is). Ide ugy szoktak erkezni az emberek, hogy egyik este megerkeznek, ott alszanak (vannak szallaslehetosegek), aztan masnap kora reggel elindulnak. Ha csak egy rovid, par merfoldes utat valasztanak, akkor is elmegy vele a nap, tehat este megint ott alszanak, es reggel koran indulnak hazafele. De ez nem jellemzo, sokkal jellemzobb a par napos turazas. Tehat nalad kb ugy nezne ki, hogy mondjuk hetfon reggel elindulsz Ferihegyrol, jo esetben hetfo/kedd ejjelen megerkezel, mondjuk NY-be. Tegyuk fel, hogy azonnal tovabb tudsz repulni az egyik Yellowstone bejarat kozelebe, ahol mar kedd delutan lesz (es hetfo hajnal ota csak a repulon aludtal, ha tudtal). Ott berelsz egy autot es elrohansz a szallasodra. Szerdan reggel felkelsz, vegigszaladsz egy egynapos uton a parkon belul. Este a szallason alszol, majd csutortokon reggel kiautozol a repterre, ahol azonnal indul is a gep ny-ba. N.Y.-ban mar csut este lesz (3 oraval elorebb vannak). Tegyuk fel, hogy azonnal van geped indul Europa fele, Londoni atszallassal szombaton reggel leszel Pesten. Eltelt 6 nap.

Nagyon durvan szamoltam a kozlekedest a repulovel, de batran utana nezhetsz a neten.

Egy hetre nem eri meg kijonnod, ha varost akarsz nezni, ha termeszetet. Aldozz be egy honapot, nezegesd a neten masok utazasait. Ha fiatal vagy, palyazz meg egy camp leaders helyet. A gugli a baratod!

[link]

2018. ápr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

# 7


Szerintem már le is tettem az egészről

2018. ápr. 27. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!