Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kaphat letelepedési engedélyt...

Kaphat letelepedési engedélyt egy ilyen korú ember Malagán?

Figyelt kérdés
Van egy dél-amerikai barátom aki 69 éves. Ausztriában él vagy 40 éve és innen kapja a nyugdíját. Szeretne letelepedni Malagán. Van esélye hogy engedélyt kap vagy nem? És ha igen mi mindenre lesz szüksége?

2018. jún. 12. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
milyen állampolgár. ha EU-s, akkor oda megy ahova akar. ha nem EU-s, akkor a saját országában érdeklődik, hogy mikre van szüksége ahhoz hogy Spanyolországban éljen
2018. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Osztrák állampolgárságú.
2018. jún. 12. 23:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerinted minek neki engedély? Eu polgár. Oda megy ahova akar eu-n belül
2018. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell neki semmilyen engedély. Amúgy én a helyében akkor már inkább a Kanári-szigetek valamelyikére települnék át. Szebb is, jobb az idő is.
2018. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én Malagán élek és van tapasztalatom. Biztos lehet benne, hogy kaphat engedélyt. Főleg, hogy EU állampolgár. Nem nagy dolog. Végig kell haladni a kötelező körökön, NIE szám igénylés stb, de semmi akadálya nincs, hogy letelepedjen. A spanyol nagykövetségen is kaphat infót és sokmindent el lehet intézni de lassabban. A legegyszerűbb szerintem ha elutazik Malagára és itt intézi a dolgokat. Az is kérdés, hogy hogyan szeretne letelepedni, bérelni szeretne egy lakást? Vagy ingatlant vásárolna? Mindenre van lehetősége.Egy biztos, spanyol nyelvtudás elengedhetetlen lesz itt hivatalos ügyeket intézni.
2019. szept. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Utolsö: mivel Chilei a spanyol nyelv a kisujjában van...
2019. okt. 7. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!