Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért tűnik el a barnaság...

Miért tűnik el a barnaság miután egy teljes napot napoztam a tengerparton?

Figyelt kérdés

Tegnap egész nap a tengerparton voltam, nem használtam nagyon semmi krémet mert elég jó a bőröm nem égek meg max az arcomra tettem egy picit 50faktoros krémet hogy biztos ami biztos. Na most estére gyonyoru színem volt de reggel mintha eltűnt volna az egész szinem :( ez miért van?

Ma is voltam egész nap vettem bronzositot is de nem az igazi barna lettem de valahogy nem az igazi pedig vízbe vagyok egész nap tudom ott jobban fog a nap plusz 33 fok van :(

Mégis fehérnek látom magam



2018. júl. 25. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is gyakran vagyok a tengernél.

Közepesen gyorsan barnulok.

Szerintem egy nap után még nem lehet annyira látványosan lebarnulni.

2-3 nap utan egyre jobban látszik. Én fokozatosan tartózkodom a napon, próbálom kerülni a déli órákban az erős napsütést.

Előzetesen eszek vagy iszok béta karotint tartalmazó ételt vagy italt (homoktovis ital), így nem ég meg a bőröm és könnyebben barnulok, szinten kevés naptejet használva.

2018. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jártam már én is így, passzolom, hogy miért, de életemben annyira barna nem voltam, mint idén nyáron hozzáteszem tartósan, mint most. A cél pont ez volt, hogy gyorsan, jobban és tartósabban barnuljak, ezért vettem karotin tablettát.
2018. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Reggel 10 tol délután 3 ig ma is ott voltam és mikor haza jövök elég jó szinem van tusolok és mintha eltűnne a barnaság rólam :( jó nem mondom hogy fehér vagyok látszik egy picit de mégse az a szín amit elvárok 2 nap tengerpart után. Szombaton megyek haza remelem addigra feka leszek :))
2018. júl. 25. 16:56
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

"Reggel 10 tol délután 3 ig ma is ott voltam"


A színed lesz a legkisebb problémád, ha majd megállapítják nálad a bőrrákot.

2018. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerencséd, hogy nem égtél le... Nekem egy-két napig óvatosnak kell lennem, akkor a déli órákban le tudok égni. Utána már barnul a bőröm. Napközben a fény hatására jobban sötétedik a bőr, reggelre megnyugszik, ezért látod világosabbnak. Kell egy-két hét nyaralás, hogy tartósan barna légy, de az is csak néhány hétig marad meg.


A bőrráktól azért annyira nem kell félni, és kenegetni én sem szoktam magam: a fény hatására a bőrödbe égő vegyi anyagok károsabbak, mint a napfény. Vigyázz, nehogy napszúrást kapj.

2018. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bőrrák, aha.. A d-vitamin okoz rákot emberek, ne etessenek be titeket ilyenekkel. Amúgy szerintem csak megszokod, ha hazajössz fogod igazán látni a különbséget.
2018. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A bőrgyógyászok már hosszú évek óta -szinte- térden állva könyörögnek, hogy 12 óra és 15 óra között ne menjen senki a napra, mert nagyon magas az UV sugárzás.

Persze mindig van itt a gyíkon is, aki okosabbnak képzeli magát és ontja a hülyeséget.


A tengerparton egész nyáron azt látom, hogy aki -agyatlanul- délben is kint fekszik a napon, az többnyire a honfitársunk.

2018. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!