Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha én most elutaznék egy...

Ha én most elutaznék egy olyan országba ahol a nagykorúság 21-24 évtől van de én még ezt az évet nem töltöttem be de már nagykorú vagyok akkor ki adják nekem az alkoholt?

Figyelt kérdés
Vagy ez most hogy van mert törvényileg én már nagy korú vagyok

2018. aug. 3. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
99%
Nem. Ha például 20 évesen az USAba utazol, akkor nem kapsz alkoholt, a kutyát sem érdekli, hogy a saját országodban már nagykorú vagy, ha az ottani törvények szerint nem.
2018. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A saját országod törvényei szerint vagy nagykorú, viszont egy másik országban való tartózkodásod során más törvények lesznek rád vonatkozóak.


Ugyanígy igaz pl. az is, hogy 17 évesen itthon nem szolgálhatnak ki alkohollal, viszont Németországban simán ihatsz sört és bort (töményeket még nem).

2018. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Az adott ország területén az adott ország törvényei érvényesek.

Mondok egy szemléletes példát, hogy megértsd: mi magyarok a kiad szót egybe írjuk.

2018. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert x országban x ország törvényei vonatkoznak rád.
2018. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as, az az "egybe írjuk" maradjon inkább "egybeírjuk".


Ciki úgy kioktatni valakit, hogy te sem vagy tisztában a szabályokkal ;)

2018. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kerdezo, az USAban kulonbseget tesznek a nagykorusag es az alkoholvasarlas kozott.

A legtobb allamban 18 evesen mar nagykoru vagy, elmehetsz szavazni, hazasodhatsz, dolgozhatsz foallasban, stb. De alkoholt nem vasarolhatsz. A legtobb allamban alkoholt csak 21 eves kor utan vehetsz, ettol fuggetlenul meg nagykoru vagy.


Viszont 21 ev alatt mindegy hogy milyen orszagbol jottel ide latogatoba, alkoholt NEM fognak neked adni a boltban. Sot, olyan szorakozohelyekre, ahol van alkohol arusitas, be sem engednek 21 alatt.

2018. aug. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!