Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtehetik egy nagykorú...

Megtehetik egy nagykorú cselekvőképes állampolgárral, hogy a szülei nem engedik sehova (és akár be is zárják, ha úgy van)?

Figyelt kérdés
18 éves leszek 3 hét múlva. Szüleim azt mondták, hogy sehova nem mehetek még, ha 18 is leszek.

2014. nov. 22. 18:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%
Nem zárhatnak be (egyébként sem). Jogilag önálló leszel 3 hét múlva, de amíg nem vagy önellátó, addig bele fogak szólni vérmérsékletük függvényében a dolgaidba.
2014. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Ezek szerint nem is nagykorú.
2014. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Viszont a szüleidet sem lehet arra kötelezni, hogy a nagykorú, cselekvőképes lányukat eltartsák, ha ő nem alkalmazkodik az otthoni szabályokhoz. Akármennyire is nincs a szüleidnek igazuk, sajnos amíg otthon laksz, pláne, amíg ők tartanak el, azt csinálod, amit mondanak. Felléphetsz persze ellenük, de nekik is joguk van azt mondani, hogy akkor fel is út, le is út.
2014. nov. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
akkor inkább választom 3 hét múlva a hajléktalanságot, mint sem hogy ezt eltűrjem, hogy beleszólnak az életembe
2014. nov. 22. 18:52
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Most itt játszod a nagymenőt, de ha majd magadat kell eltartanod, akkor majd visszasírod a muterékat.
2014. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%
Na majd mindjárt jönnek a "költözz el"Jogilag nem tehetnek ellened semmit.De nocsak minyá 18 leszel olyan felnőtt és ezt nem tudod???Úgy látszik csak papíron vagy felnött,amugy kis éretlen.Tanulsz még?vagy csak lázadozol miközben batikolsz a világra?Az enyém is 18.Most érettségizett,és folytatja tanulmányait.Oda megy ahová akar,csak tudni akarom kivel mikor és mikor jön.Ha befejezi a sulit,azt csinál amit akar.Na jó akkor is tudni akarom mikor jön.tudod rémeket látok,elöbb olvastam megöltek egy 22éves lányt.Nem olyan nagy kérés ugye?meg az hogy féltem.
2014. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%
Hát persze... (ezt a kijelentésedre írtam)
2014. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Na azt azert megneznem am, kerdezo!nem olyan egyszeru am a felnott elet, en is hozongtem sokat otthon, aztan rajottem, hogy jobb volt otthon, csak alkalmazkodnom kellett volna.
2014. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
34%

Jaj, hagyjátok már ezt a "akkor költözz el" szöveget. Már nagyon unalmas!

Amelyik szülő meg visszaél ezzel a jogával/hatalmával, hogy amíg az én kenyeremet eszed....az bújjon el.

De akkor meg jó lesz majd a gyerek, ha öregek lesznek a szülők és kellesz a segítség, akkor jó lesz ugye?

Egy normális családban nem hangzik el az a mondat, hogy amíg itt laksz..stb-stb.

2014. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetik meg.
2014. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!