Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mikor kapom meg a következő...

Mikor kapom meg a következő Magyar Államkincstár kártyámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt kell tudni rólam, hogy asperger-szindrómát állapítottak meg nálam 3 évvel ezelőtt. Nemrég járt le a MÁK kártyám( augusztus 31-én). Ugye, nekem alanyi jogon jár, nem kell felülvizsgálatra mennem, életem végéig eltart ez a "betegség". Elvileg automatikusan megkapom a kártyát. Nos, mikorra várhatom körülbelül az új kártyát? 20/F

2018. szept. 3. 20:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt elfelejtettem mondani, hogy emelt családi pótlékra vagyok jogosult.
2018. szept. 3. 20:52
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg jogosult vagy csaladi potlekra? Mert ha igen, akkor csak kuldeni fogjak, nekem legalabbis mindig igy volt. De amint megszunik a jogosultsag, vege a kartyanak is (en is eletem vegeig tarto betegseg miatt kaptam anno).
2018. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen! Viszont a családi pótlékos kijelentéseddel nem értek egyet! A nagybátyám értelmi fogyatékos és neki is jár( van is neki jelenleg), mindig 5 évre kapja automatikusan.
2018. szept. 3. 21:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy 58 éves a nagybátyám.
2018. szept. 3. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nezd meg a kartyadat (enyem anno egeszen kicsi betuvel volt rairva hogy magasabb csaladi potlekra vagyunk jogosultak), mert aspergerre a magasabb csaladi potlek miatt jar a mak kartya, az pedig 20 eves korig jar (es nekem gyanus hogy nem kuldtek ki neked, pedig mar kellett volna sokkal korabban, meg mielott lejar). Ez a betegseg ellenere nem egy eletfogyti kedvezmeny, ertelmi fogyatekosokra pedig mas jogszabaly vonatkozik termeszetesen.
2018. szept. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!