Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Erdélybe utazás, Double Rise...

Erdélybe utazás, Double Rise fesztivál?

Figyelt kérdés

Rengeteget nézelődtem az interneten, hogy miképp tudnék eljutni innen Magyarországról, legfőképp Budapestről néztem. (Egyébként vidéken élek, Pesttől is elég messze, de az oda való eljutást még megtudnám oldani az utazás előtt.)

Egyetlen alternatívát találtam, Pestről van vonat Kolozsvárig. Onnan kéne még eljutnom Torockóra.

Esetleg ha volt már valaki innen a fesztiválon, aki csak tomegkozlekedessel tudott eljutni, annak a tapasztalatait szívesen meghallgatnam.

Telekocsira gondoltam még, de azt nem találtam olyan uticellal, amivel ki, meg haza tudnék menni, lehet, hogy előtte lesz ilyen hirdetés, ezt így előre nem tudom.

Sose voltam még, egyedül is mennék, így minden segítség/tanács az utazással kapcsolatban jól jönne. :)



2018. dec. 28. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A torocko.org oldalon le van írva, Tordáig vonattal juthatsz el. (cfr.ro) Onnan busszal Borrévig, majd stoppolsz.
2018. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt. :)
2018. dec. 28. 23:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy Erdélybe utazva az Európában megszokottnál több spontaneitást igényel a közlekedés, ha nincs autód. A vasúti menetrendi kereső nagyjából megbízható (még ha futottam is bele csak helyben meghirdetett járattörlésekbe), de buszok esetén nehéz előre tájékozódni. Van pár cég, amelyik korrekt módon rendben tartja weben vagy Facebookon a menetrendi infóit, netán még a nagyobb keresőknek is ad át pontos infókat (pl autogari.ro), de az összkép az nagyon esetleges. Magyarul odamész vonattal, a helyiek megmondják hol a piac meg a buszállomás (oké, ezeket Google Mapsről még ki tudod túrni), aztán ott már kérdezősködsz a buszosoktól, mikor mi és merre megy. Továbbá gondolom nem te mész egyedül a fesztiválra, szóval érdemes lehet hozzácsapódni másokhoz akár a vonaton vagy a buszállomáson.
2018. dec. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd, 4-es, a Rome2Rio hasznos tud lenni ott, ahol online kereshető alternatívák között kell eligazodni. De ilyen “offline” környékeken, mint egy székelyföldi kis falu, mókás azt javasolni, hogy pattanj taxiba, majd érd el a napi egyetlen buszt. Egyrészt nincs taxi, ha nem intézet előre, másrészt egynél több busz van, csak azt nem ismeri az “internet”.
2018. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös

Térkép is van mellékelve a 4-es linkjén, látható, hogy Torda és Borév felé kell menni - legalább innen tudhatnád, hogy Torockó nincs Székelyföldön. Torockótól Székelyföld nagyon messze van.

2018. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos hallotta, hogy ott a Székelykő, azért hihette...
2018. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, ez mind mind hasznos információ számomra. :)

Nem tudom mennyi az esély rá, hogy belebotlok másba, aki arra tart, mert egy két nappal előbb utazom, ha már elmegyek, akkor a szórakozás mellett kíváncsi vagyok a tájra, mert képek alapján eszméletlen szép.

A buszos megoldás jó ötletnek tűnik, de mivel csak annyit találtam ott, hogy naponta egyszer megy(időpont nélkül), és én délután négy óra után érnek be Kolozsvárra, így szerintem erről lecsuszok. Tordaig találtam buszt, abból többet is. Onnan maximum maradna a taxi, ha találok.

Ha nincs más, hát majd a helybéliektol informalodom.

2018. dec. 29. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kolozsvárra vonattal, Flixbusszal vagy mikrobusszal is el tudsz jutni (pár mikrobuszos cég a teljesség igénye nélkül: [link] , [link] [link] [link] [link] [link] )


Kolozsvárról helyi járattal tudsz tovább utazni vagy ha van jogsid, akkor bérelhetsz ott autót és akkor nem vagy menetrendhez kötve (meglepődnél, de nem annyira drága, pl a rentalcars oldalon tudsz nézelődni)

2018. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2018. dec. 30. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!