Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre érdemes úgy elutazni...

Külföldre érdemes úgy elutazni, hogy pl egyikünk se tud 100% osan nyelvet?

Figyelt kérdés

2019. jan. 6. 08:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó. Szerinted a világon hányan vannak olyan külföldiek akik nem tudnak angolul, magyarul, nem tudnak németül, stb. Csak a saját nyelvükön beszélnek. Mégis sokan Magyarországon nyaralnak, és köszönik, boldogulnak. Nem mi magyarok vagyunk az egyetlenek akik csak magyar nyelvtudással utaznak külföldre.

Nemrég jöttem haza Vietnámból. A férjemmel együtt 3 hetet nyaraltunk ott. Egyikünk sem tud idegen nyelven kommunikálni. Boldogultunk. Pedig egyik nap rovarcsípés miatt ami elfertőződött kórházba is kellett menni. Mindenki nagyon segítőkész volt, főleg, hogy helyiek nagy zöme sem beszélt csak a saját anyanyelvükön. Ott volt a kis angol szótár a telefonban, a kis fordító is, és már ment is a kommunikáció. Sokszor a kézzel- lábbal mutogatás is érthető volt.

2019. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aha, nem kell tudni, kíváncsi lennék ha bármi baj lenne akkor nyelvtudás nélkül mit csinálna."


A nagyképűségnek úgy tűnik, hogy nincsen határa.

Amúgy kíváncsi lennék, hogy mire mennél pl. az angoloddal, az őket utáló franciáknál,

ill. mire mennél pl. a németeddel, az őket utáló olaszoknál stb...stb...??!


Kérdező!

Te meg nyugodtan utazzál.

Az okostelódra, pedig -a biztonság kedvéért- töltsd le a "Voice Translator" és/vagy a Google fordítót.

Valós időben fordítják át magyarról a belemondott szöveget az általad beállított nyelvre.

Természetesen ez oda-vissza is működik a világ összes nyelvén.

Ráadásul a Google fordító bármilyen nyomtatott vagy kézzel írott szöveget is felismer és lefordít úgy hogy csak egyszerűen lefotózod, és már ki is írja, vagy fel is olvassa neked magyarul.

Jó utazást!

2019. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Meton ***** válasza:
Én legalább fél órát beszélgettem egy román sráccal, anélkül, hogy egy szót értettünk volna egymás nyelvén. Amennyire kellett, megértettük egymást. Nem nagy ördöngősség, csak persze nem volt egy magasröptű beszélgetés, de politizáltunk, átbeszéltük a közelmúlt történéseit. Picit se zavart, hogy nem tudok románul, lehet, hogy teljesen mást mondott, mint amit megértettem, de akkoris szépen elbeszélgetünk.
2019. jan. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!