Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 6-800ezer/fő/10-12 nap hova...

6-800ezer/fő/10-12 nap hova érdemes utazni?

Figyelt kérdés

A feleségemmel úgy döntöttünk, hogy mielőtt gyereket vállalnánk még egyszer elmegyünk egy "áll-leesős" helyre. Az egész mókára tokkal-vonóval (repjegy, szállás, transzfer, illetékek és félpanzió) olyan bő 1,5 milliót szánunk. Igen, tudom, rengeteg pénz, sokkal hasznosabban is el lehetne költeni, de még egy kicsit szeretnénk utoljára önzők lenni. :)

Szóval mindketten szeretjük a szép tengerpartokat, de még fehér homokos parton soha nem jártunk, illetve európán kívül sem. Mindenképp főszezon környékén mennénk, mert nem akarok hidegben és esőben nézelődni egy trópusi szigeten csak azért, hogy ki lehessen pipálni a listáról.

Így felmerült:

- Thaiföld (nem tudom hova érdemes)

- Mexikó, Cancun

- Dominika, Punta Cana

- Maldív szigetek (Sun Island-del szimpatizálunk)

Esetleg voltatok olyan szerencsések, hogy ezek közül valahol jártatok már?

Minden tapasztalat, ötlet, vélemény érdekelne. Köszi!



2019. jan. 17. 02:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Én Dominikán voltam (Punta Cana).Gyönyörű volt.Főszezonban,karácsony-szilveszterkor,mivel ott fordítva vannak az évszakok.Bécsből indult a repülő.

A Grand Palladium Hotel Resortban szálltunk meg.5 csillagos,csak ajánlani tudom.

2019. jan. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok.Még annyi,hogy én 8 éve voltam.Akkor fejenként 900ezer volt 12 napra.Most fogalmam sincs mennyi,de szerintem kb.annyi amennyit a kérdésben írsz 100K +/-.
2019. jan. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ne hagyd le a listádról az Indiai-óceán szigeteit sem. Nekem sokan ajánlják a Maldív-szigeteket és Mauritiust, de ha kicsit kevésbé mainstream helyre vàgytok, akkor Zanzibár is jó választás - igaz, másfél millióból majdnem bármelyik földi paradicsomot ki lehet hozni.


A trópusi helyeken tartós eső a trópusi viharok idején tud lenni, ezek leggyakoribb előfordulása ugye az Atlanti- és Csendes-óceán esetében nagyjából az európai nyári főszezon második felével esik egybe, az Indiai-óceán esetében május és október a legtipikusabb időszakok. Minden más esetben a rövid, bár olykor kiadós eső a jellemző, ami után lehet menni vissza a napra.


Mivel említetted a gyerekvállalás tervét: az utazás alatt és utána pár hétig még óvatosan, a Zika-vírus nem vicc.

2019. jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Thaiföld csodálatos. A kedvencem Eddig 5 x voltam ott. Ennyi pénzből igazi gazdga nyaralásod lesz. Ajánlom 2 nap Bangkok (ha nem láttad még, át kell élned) és Kho Samui szigetet. Ott béreljetek motort, és hihetetlen programokat tudtok csinálni. De ha nagyon bulizós, fűvezős, qrvás részre akartok menni akkor Phuket a választás. Ha csendes helyre akkor Krabi.
2019. jan. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én Mauritiusra vagy Zanzibárba mennék. Gyönyörű tengerpartok vannak, de érdekes látnivalók is. Én ugyan nem voltam még a Maldív-szigeteken, de azt hallottam barátaimtól, hogy a hassüttetésen kívül nemigen van mit csinálni és pár nap után unalmassá válik, de ez persze szubjektív. :)
2019. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

1. Illetéket csak az utazási irodák fizettetnek a balfszokkal. Amúgy ilyen nincsen.

2. 10-12 napra főszezonban 1-3 órányi repülőútra sok száz áll-leesős úticélt fogsz találni. Nem másfélmillióért, hanem ennek töredékéért.

3. Főszezonban csak a paraszt utazik a trópusokra. Messze van, drága és túlértékelt.

4. A fehér homok és a belógó pálmafa egy nagy gagyi. De ez innentől kulturális kérdés.

5. A trópusokon nincsen hideg, max esős évszak, vagy tájfun/ciklon/két hétig tartó eső. De ez többnyire épp nyáron van.

6. Te egy értelmes embernek tűnsz, képes vagy kötőjeles szerkezeteket jól leírni. Néhány nap guglizással összeszedhetnéd magad. Tudhatnád, nem az a fontos, a másik idióta hol járt, mert abból találsz itt eleget. A lényeg az, te mire viszed az életben.

Ha nem érted, kezdjed el a fenti pontokat újra.


Jó keresgélést!

2019. jan. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tippeket, viszont az utolsóra reagálnék.

- Európán belül már majdnem mindent megnéztünk amit érdemes. Volt részünk közel trópusi élményben Görögorszagban többször is, szerintem ár-érték arányban a legjobb tengerpartok ott vannak európán belül. Egyértelműen Lefkada marad az örök kedvenc nekem, Egremni, Porto Katsiki és Agiofili strandjaival.

- Főszezonban trópusokra utazni "must have", mivel azon kívül igen nagy eséllyel csak a hotelből fogod bámulni, hogy szakad kint az eső.

- A fehér homokos tengerpart színei elképesztőek. Szicílián volt részünk ilyenben, hihetetlen az a kontraszt.

- Nyilván guglizom, de szeretek legalább 6-7 helyről infókat kapni (anonim netes források, mint ez, youtube videók, ismerősök ajánlásai, stb.)

A magyarázkodást részemről lezártam. Ment a zöld kéz mindenkinek!

2019. jan. 17. 14:27
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Èn eddig tropusi országokban Jamaikán, Dominikai köztársaságban, és Maldív szigeteken voltunk.


Nekünk szempont volt a minöségi nyaralás is, nem csak elmenni kattingatni, hanem élvezni, megélni és pihenés sem maradhatott el.


Jamaika nekem azért tetszett, mert Karib feelinghez még jön a reaggae is. A szigeten sokminden van amit meglehetb nézni, a kaja isteni, és a tenger is.

Negatív volt, hogy szinte mindenhol csak a pénzünket nézték, bárhova mentünk még idegenvezetövel is, csak lehúzni akartak minket(ez 10 éve volt).


Maldív szigeteken Filitheyo szigeten voltunk, ez egy relatív nagy sziget, de csak két féle szállással. Minden ember ugyan abban az éttremben eszik, nincsenek kategoriára osztva. A tenger alatti világ 6 éve az egyik legszebb volt. Két karcsapás és már a reefen voltunk, ahol csodálatos élmény volt. A kaja igazán minöségi volt.

Mindenki nagyon kedves volt, a helyiek ott laknak a szigeten és csak úgy leállnak mindenkivel beszélgetni...

Negatívum, hogy nincsen nagyon kirándulási lehetsöég, voltunk egy sziget bejáráson, és schnorchelezni. De a sziget elég nagy sétálgatni, és a vízalatti világ több órára leköt egy nap.


Dominikán 3 éve voltunk. Ott messze elkerültük Punta Canat, mert az a tipikus ember tenger. Samana félszigetet tudom ajánlani, eleve az egész ország legtöbb látnivalója samanáról jól elérhetö. Nekünk olyan hotelünk volt ahol km hosszan volt minden irányba hotel, és alig alig túrista, akárhol elterülhettél a mennyei tengerparton, és még egész normális tenger világa is volt(vagy is ott is tudtunk jól schnorchelezni).


Ha karib térségbe mentek én két hotel láncot ajánlok a Bahia Principe hoteleket és az Iberostar hoteleket. Ezekbe akárhova is mész nem fogsz csalódni.


Ez a pénz amit rászántok már elég minöségi turizmusra, szerintem messziröl felejtsétek el Punta Cana-tes Sun Islandot ezért a pénzért sokkal jobb helyekre kaptok szállást.

Cacnunt még csak nézegettük, de az is iszonyat durván tele van túristákkal, barátaink olyan képet küldtek ahol 8 vége láthatatlan sor nyugágy volt a parton, elképzleheted, mennyi embert jelent ez...


Karib térségre mondhatom, hogy az egyetlen kritikus idö az Augusztus-Oktober végéig. Ez a hurrikán szezon és akkor érhet meglepetés... Viszont mi karib térségben májusban voltunk, és szerintem a legjobb idöszak. MERT: beindul az auropai túrizmus, meleg, így a repjegyek a Karib térségbe igazán olcsok lesznek. Habár elöfordul esö, de az kb egy nap 1x egy órát esik majd megint 30 fok. Víz is 30 fokos. Vagy is az esö nem zavaro, nekünk pl Domrepen 1 hétig májusban esöt sem láttunk majd napi 1x esett , néha vihar volt, viszont max 1 órásak voltak, és a 30 fok állandó volt.(jamaikán is így volt, ott is májusban voltunk)


Viszont Thaiföldröl azt hallotttam pl májusban mikor beindul az esös szezon akkor akár napokig is szakad.


Maldívon elvileg már nem volt esös szezon December elején, még is 10 napból 3 napot sütött a nap. Esö alig alig esett, de végig felhös volt habár 30 fok, de akkor sem sütött a nap. De pl abban az évben nyáron alig esett.


Mindenhol más a föszezon, pl Bali egész évben egyforma idö van, és pl Sri lankán teljesen más az idö mint thaiföldön.

2019. jan. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" - Főszezonban trópusokra utazni "must have", mivel azon kívül igen nagy eséllyel csak a hotelből fogod bámulni, hogy szakad kint az eső."

Mi mindig főszezonban megyünk Thaiföldre, Vietnámba, Kambodzsába. Állandó napsütés 35- fokok, és nem esett sosem. Jobban mondva egyszer amikor Kho Samuin nyaraltunk főszezonban, és éjszaka amikor aludtunk akkor volt eső csak. Lehet menni főszezonba is, és nem drágább mint máskor.

2019. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elso ket helyen voltam, Cancun egy turistagetto, boven sok volt fel nap ott. Thaifol jo de nem a szibten turistagetto udulo ovezetei/szigetei. En a masik kettoeet sem adnek egy fillery sem nemhogy masfel milliot. Amugy a hatos valaszolonal majd minden pontban igaza van. Foleg nem megyek 10-12 napra ilyen messze, 10-12 oras repuloutra.
2019. jan. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!