Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érvényes útlevél esetén mik a...

Érvényes útlevél esetén mik a kiutazás szabályai? Tehát ha teszem azt az útlevél március 1. -én jár le, előtte pár nappal kiutazok, még érvényes, de vissza már nem, szóval erre van vmi szabály?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán olyan helyre mész, ahova kell útlevél...?
2010. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Argentínába kell,igen,
2010. jún. 30. 13:07
 3/8 anonim válasza:
46%

Hát igazából nem tudom, hogy van-e valamilyen szabály, de szerintem, ha igazoltatnak (márpedig ez bármikor megeshet), akkor elkérik az útleveledet is, ha pedig az érvénytelen ugye...

Szóval szerintem jó, ha az egész ott tartózkodásod alatt van egy érvényes útleveled.

(Amúgy van olyan ország is ahova be sem léphetsz olyan útlevéllel, ami nem érvényes még egy általuk megadott időtartamig.)

2010. jún. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Hát ugyebár a vámunió határán ellenőrzik az útleveleket... Mikor annakidején utazgattam itt Európában úgy, hogy még kellett, akkor mind a két oldalon ellenőrizték. Szóval a magyar határőr beszedte az útleveleket, tökölt vele egy órát, aztán visszaadta, hogy részükről rendben, továbbengedett, és akkor pár méterrel később a határ másik oldalán a szlovák kollégái eljátszották ugyanezt.

Nekem ugyan nem volt soha ilyen, hogy lejárt volna útközben, de hát elképzelhetőnek tartom, hogy kiengedni kiengednek, aztán mikor jönnél vissza, akkor közlik veled, hogy mivel nincs érvényes útleveled, nem szállhatsz fel a gépre.

Meg azt is, hogy becsúsztatsz a vámos zsebébe 100 eurót, aztán akkor nincs semmi ilyenkor se. Ilyesmit főleg a macedónokkal kellett eljátszani annak idején, de ott már olyat is csináltak, hogy gépfegyveresek állítottak meg az országon belül, és bár semmi baj nem volt az útlevelekkel, azért világosan lehetett érezni, hogy vagy fizetünk, vagy minket baleset fog érni... :D

2010. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem tudom hogy Argentínában mik a szabályok, mi Tunéziában voltunk, és mér nem emlékszem pontosan, de a haza utazás napjától számítva 3 vagy 6 hónapig kellett érvényes útlevéllel rendelkeznünk. Biztosan ott is van valami ilyen szabály, de ez vízumigényléskor úgyis kiderül.
2010. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vízum nem kell Argentínába,ha csak turistáskodni megy az ember.Lassan úgyis meg kell újítanom,de gondoltam ez még belefér,
2010. jún. 30. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Belépéstől számított 90 nap általában, ha előbb jár le, valószínű, hogy be sem engednek!
2010. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én Ausztraliában Elek 28 ève itt a szabály hogy már kiutazaskor sem enged nek Ki ha rövid idön belül lejár pont azèrt hogy ezt elkerüljék. Szerinted a TE felelöséged hogy kiutazaskor elött meggyözodjél hogy nem akkor jâr Le amikor UTON Vagy... Evekkel ezelott jottunk vissza europabol és singaporeba mentünk ahonnan az öt tartozkodas utan akar tune visszajonni ausztraliába és a repterre tranzitban alig akartam beengedni mert egg hét mulva járt Le a Lanyom utlevele azèrt mert azt mondták hogy mi van ha tovabb akarunk maradni egy hetnel. Pedig mutattam hogy megy napra foglal trunk szállodat és a repüllo megyünk is azon belul van tarthatatlanok voltak mert nagyon szigorú a szabalyrendszerük. Még forditva viszont értem és igazat adok nekik mert ha veletlenul valaki meg beteszik akkor ott raga do mert nem tud eljonni és közben lejár az utlevele akkor Se Ki Se be ezért veszek szigoruan..
2015. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!