Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Taxit lehet "rendelni" megadot...

Taxit lehet "rendelni" megadott időpontra?

Figyelt kérdés

Kedd hajnalban repülök és ilyenkor a BKV nem igazán jár ahonnan mennék. Olyat lehet hogy felhívok egy taxi társaságot, hogy kedden mondjuk 4.00 ra jöjjön XY címre valaki?


Ez jár extra költséggel vagy ugyan annyi?



2019. febr. 15. 09:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Semmi extra díja nincs.
2019. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, sőt, érdemes. Főleg egy reptéri fuvar... a taxisok imádják, mert jó pénz és kiszámítható is. Igazi “méz”. A díja pontosan annyi, amennyi a nem előrendelt taxié.
2019. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Azt azért nem árt, ha tudod, csak az, hogy előáll a taxi, eleve 700 ft - ennyivel indul. Egy reptéri fuvar taxival minimum 5 ezer ft lesz.

Van ennél jóval olcsóbb megoldás is. Pl. 3:40-kor indul az első reptéri járat a Deák térről 100E néven, 900 ft-ba kerül és az Astoria kivételével csak a reptérnél áll meg.


Azt javaslom, ha 6 órakor indul a géped és mégis taxit hívsz, semmiképpen ne 4 órára hívd az autót, mert kb. 20-30 perc, míg kiér a taxi és rengeteg repülő indul 6-kor, szinte csúcsforgalom lesz a becsekkolásnál, a kapuknál - kevés lesz az időd.

2019. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szép is az, 3:40-re kivergődni a Deák térre éjszakai járatokkal, pláne, ha valami nehezen elérhető helyen lakik az illető...

Taxit lehet hívni, nem feláras, illetve én szoktam hívni reptéri minibuszt (miniBUD), de sok más szolgáltató is foglalkozik reptéri transzferrel.

2019. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Taxi kalkulátor 7000ft ot jósolt, mivel 4 kor 0 forgalom lesz így pikk pakk ott lennék. Hát a bkv is azért szar mert 20kg os bőröndel hajnalok hajnalán éjszakai buszok után futkosni nem buli.
2019. febr. 15. 12:52
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor tudtok ajánlani valami reptéri transzfert ami olcsóbb lenne mint a taxi?
2019. febr. 15. 12:52
 7/18 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogy miért kellett lehúzni 0-ára a 3-as válaszomat?

Egyáltalán nem állítottam, hogy feláras lenne a taxi - mindössze azt írtam, hogy felára, csak annyit, hogy alapból 700-al indul (hogy még nem csinált semmit, már 700 ft). Ezt is csak azért írtam, mert nem akartam, hogy a kérdező meglepődjön azon, hogy hív egy taxit, aztán kifizet 5 ezer ft-ot a taxira, a repjegye meg lehet, hogy 3 ezer ft :D


Itt mindig azzal tömik a fejemet az utazás rovatban, hogy így ilyen olcsó a repjegy, meg hülye, aki utazási irodával utazik, aztán amikor leírok egy olyan olcsó megoldást, amivel csökkenteni lehet a baromi magas taxiköltséget, akkor meg én vagyok a hülye.


Akkor most hogy is van ez? olcsó a repjegy, menjünk 3 ezerért Brüsszelbe de a reptérre vezető taxiút meg 5 ezer??? Hogyan is fog kijönni ez olcsón? :D


Bocs kérdező, csak kicsit bemérgesedtem, mert állandóan én vagyok a hülye, amiért le merem írni, hogy nem feltétlenül olcsóbb az a fapados jegy - pont a bőrönd hurcolgatás miatt. És nem, nem igazán van olcsóbb: van ugyan reptéri transzfer, de az is attól függ, hogy honnan jössz - nem igazán nagyon olcsó.

[link]


Még valami: mivel a kérdező nem írta hol lakik, nyilván Budakesziről nem jó neki a Deák téri busz, de azért vannak elég jó éjszakai járatok már, meg pl. ha nem messze lakna, akkor jó lehet.

Ezen kívül én nem szoktam erőszakoskodni (ellentétben itt egyesekkel, akik még akkor is a repülőt erőltetik, amikor valaki utazási irodás utat keres) - én csak leírtam, mint opció, ha drágállja a taxit. Ennyi.

2019. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Na, jól felhúztatok oszt elrontottam ezt a sort :D

"Egyáltalán nem állítottam, hogy feláras lenne a taxi - mindössze azt írtam, hogy felára, csak annyit, hogy alapból 700-al indul (hogy még nem csinált semmit, már 700 ft)"


Szóval helyesen: nem írtam, hogy feláras lenne, csak annyit írtam, hogy az, hogy odaáll és még nem csinált semmit, már 700 ft. És igen, ha bárhol leintek egy taxit, akkor is 700 ft-al indul - amit én eléggé nehezményezek. és azért írtam, hogy ne lepődjön meg a kérdező, mert 5-6 ezer ft a taxira azért nem olcsó...

2019. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Itt mindig azzal tömik a fejemet az utazás rovatban, hogy így ilyen olcsó a repjegy, meg hülye, aki utazási irodával utazik, aztán amikor leírok egy olyan olcsó megoldást, amivel csökkenteni lehet a baromi magas taxiköltséget, akkor meg én vagyok a hülye."


Azert huztunk le, mert sokunknak nem buli elindulni bkk-val ejjel 2-kor, hogy beerjunk 4:30 elott. En evente 5-10 alkalommal repulok Svajc meg Olaszorszagba <10.000-ert oda-vissza, es ha 6 korul indul a gep, szivesen kifizetek 12-16 ezret taxira, mert igy egy durva masfel oraval tobbet alszom es ez nekem fontosabb, mint sporolni ennyit, nyilvan megengedhetem magamnak. A fapados repjegy ara meg nem viszonyitasi alap. Az utazasi irodas hasonlatod meg santit, nem az "olcso" alternativat ajanlgatja mindenki.

2019. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem beszelve a gyurodasrol a deakrol indulo repteri buszon, mentem vele parszor delelott, nem volt kellemes. De az elson, 3:40-kor amikor a sok csori proli megrohamozza, szerintem erdemes gumibotot vinned, hogy biztosan feljuss. :D :D
2019. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!