Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazási irodán keresztül vagy...

Utazási irodán keresztül vagy magatok által megszervezett kirándulást preferáljátok? Melyik "jobb" úgymond?

Figyelt kérdés

Az utazási irodánál nem fizetsz rá a szolgáltatásra? Előre is köszönöm a válaszokat!


(tapasztalatlan utazó)



2019. febr. 23. 09:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem a vegyes megoldás nagyon bevált. Megveszem a repülőjegyet, elmegyek egy érdekes városba, azt megnézem magam és nagyjábol helyi 1-2 napos túrákra megyek a környékre, köztes szállást intézem magam. Fantasztikus élményekkel gazdagodtam és meglehetősen biztos vagyok benne, hogy nagyon nagy erőfeszítésbe kerülne máshogy, főleg mivel egyedül vagyok és nem vezetek. Egyszer próbáltam ki a teljes társasutat, az nem jó. Ez nekem azért is beválik, mert gyakran össze tudom kötni az alap várost valamilyen szakmai rendezvénnyel.
2019. febr. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Két ország van a világon, ahol nem úszod meg az irodázást. Észak-Koreában már jártam, Bhután meg majd lesz valamikor. Ezekre a helyekre nem engednek be máshogy, minden más megoldható iroda nélkül, max néhány helyen Közép-Afrikában kell szerezni fixert (olyan ember, aki tudja, hogy kit, mikor, miért kell megkenni meg hova nem szabad menni a városon belül, elkerülendő az agyonlövést). A legtöbb ország messze nem olyan veszélyes, mint amilyennek beállítják, itt sokan még Nápolytól is rettegnek, nekem Bissau-Guineától Bangladeshig nem esett semmi bajom, néhány kisebb lopást meg átverést leszámítva, de azokkal meg kell kalkulálni ilyen helyeken.


Ha Európán belül akarsz utazni, akkor hagyhatod nyugodtan az irodát, főleg ha van egy nagyon alap angoltudásod. Ha nincs, ott a google translate, legtöbb dologra elég az.

2019. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én szoktam utazni saját szervezésben is és irodával is. Saját szervezésben főleg baráti, családi utakat Európán belül, vagy ismert helyekre.

Utazási irodával inkább olyan helyekre utazunk, ahova macerás a saját szervezés: pl. távoli kontinenseken körutak, vagy túrák, amelyekre már hónapokra előre szervezni kell pl. engedélyeket, vagy egyéb speciális körülmények vannak, és nem szeretnénk helyben meglepődni.

Sokszor érdemes befizetni egy jó országba tengerparti nyaralásra, mert dömpingáron olyan olcsó, aztán onnan kiindulva akár többnapos kirándulásokat is lehet szervezni a környéken.


Szóval nincs jobb vagy rosszabb megoldás, az utazási irodák által szervezett utak jól szervezettek, nem feltétlen drágábbak, de kötött a program és általában elég feszes, sokszor elidőznénk még egy-egy látnivalónál. De alig igényel előkészítést és nem érnek meglepetések, a problémákat is az idegenvezető oldja meg.

A saját szervezés jobban testreszabott, kötetlen, de sok munka a megszervezés és helyben is szinte naponta kell problémákat megoldani, bármennyire előrelátóak is vagyunk.

2019. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Ha pihenés a fő cél akkor érdemes lehet a szállás felől közelíteni a témát, azaz megnézni néhány szálláskereső oldalt (booking.com, szallas.hu, szallaskeres.hu ...), és összehasonlítani, hogy az ott látott szállások vagy az iroda által ajánlott a szimpatikusabb. Az esetek többségében az egyéni utazás szokott a nyerő lenni.
2019. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Görögországba szeretnénk utazni, ketten a párommal. Én alap szinten beszélem az angolt, ő egyáltalán nem tud.
2019. febr. 25. 08:58
 16/17 anonim ***** válasza:

Görögországi úti célokra az utazási irodáknak van rengeteg igen olcsó ajánlata, mivel ők egész szezonra lekötnek szállásokat. Viszont ők a buszos utakat nyomatják, hogy olcsó is maradjon az ajánlatuk.

Magára valamicskét adó embernek ezt a -buszon nyomorgós- utazási formát, főleg ekkora távra nem ajánlom.


Első lépésként javaslom, hogy nézzetek repülőjegyet rugalmasan, a nektek megfelelő árkategóriában.

Utána a Bookingon foglalhattok hozzá szállást.

2019. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Amelyik neked szimpatikusabb. Ne mások véleménye alapján utazz. Te tudod melyik a jobb neked. Pl. én soha nem utaznék buszon 20 órát, más meg simán bevállalja. Szeretem magam szervezni az utazásaimat, de ez nem jelenti, hogy mindenki szeret repjegyeket böngészni. Meg te tudod mit szeretnél, megnézni mindent, vagy csak ülni a tengerparton.
2019. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!