Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha egy olyan helyre költözöl,...

Ha egy olyan helyre költözöl, ahová azelőtt egész évben nyaralni vágytál, meg tudod unni, mikor ott élsz?

Figyelt kérdés

Jelenleg Németországban élünk 6 éve, ha nem is unjuk, mert a környezet gyönyörű, de 6 hónapig hideg tél van és már elegünk van.

Nagyon szép az Alpok, viszont mi mindig is pálmafás, meleg, tengerparti helyen érezzük jól magunkat, oda járunk nyaralni.


Most felvetődött az ötlet, h Dél Európában élni, mert egész évben a nyaralás idejét várjuk, akkor miért ne inkább ott éljünk?

Viszont a bérek kevesebbek, ezért is okoz fejtörést...

Én most azt gondolom, h nem tudnám megunni, mert nek3m az mindenem és talán a szürke hétköznapok kicsit szinesebbek, a problémák pedig talán könnyebbek lennének.


Kérem, csak az válaszoljon, aki volt már ilyen helyzetben, okoskodástés otthonról okosmondásra nem vagyok kíváncsi. Köszönöm.



#Élet Spanyolországban #tengerparton élni
2019. febr. 25. 07:41
1 2 3
 1/22 D. Brasco ***** válasza:
77%

Valahol turistáskodni ami tetszik,vagy ott élni két teljesen különböző dolog!Nyilván ha ott élsz,egy darabig úgy is izgalmas a dolog,viszont nem csinalhatsz barmikor amit akarsz,mint ahogy ezt turistaként tennéd!Illetve egy idő után megszokod az egeszet és nem hat az ujdonság erejével.Ez pont olyan mont egy jó zene,hogy minél többször hallod,utána egyre kevésbé hoz lázba!

Délre költözni az időjárás miatt érthető,bár nyilván azért tél ott is van,csak mondjuk ott ritkábban repkednek a minuszok vagy esik a hó(ami egyebkent nem egyszer előfordult már)!Meg egyaltalan a "téli" időszak sokkal rövidebb.

Ugye első körön a spanyolok illetve az olaszok ilyen esetben a célpont!Viszont azt nem árt tudnod,hogy a spanyoloknál van a legnagyobb munkanélküliség az eu-ban,illetve az olaszoknál is minél délebbre mész annál rosszabb a helyzet ilyen szempomtbol!Mint írtad ott kevesebb a bér,viszont az élet is olcsóbb valamennyivel tehát összességében nem biztos hogy rosszabbul jársz!Viszont ezekre a helyekre megfelelő nyelvrudás hiányában ne indulj el!Ott nem fogsz boldogulni az angollal vagy némettel!Én azt mondom,ha megy a nyelv,nézz valami jó munka után,aztán osszál-szorozzál és meglátod mi a helyzet!Annyit mondhatok hogy ha nem is mindig fenékig tejföl az élet egy olyan helyen ahol lenni szeretnél,azért mégis csak másabbul kel fel és nyugszik a nap azon a helyen!

2019. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Sokszor nyaraltam Thaiföldön. Majd jött egy nagy lehetőség, hogy ott is éljek. 2 évig éltünk ott a férjemmel. Első pár hónapban imádtam, hogy mindig meleg van, hogy lazaság van, tényleg olyan érzés volt mintha nyaraltam volna. Majd jöttek azok a dolgok amik már nem olyan felemelően jó érzés. Pl: Amikor a helyiek rájöttek, hogy már nem turista vagy hanem lakos, nem úgy bántak veled. Nem bántottak, semmi rosszat nem csináltak, csak éreztették veled, hogy betolakodó vagy. De azt sem úgy, hogy vitázz velük (nem is lett volna értelme) de ha valakikre azt mondható, hogy rasszisták akkor ők. Turistáknak nem mutatják ki a sokszori ellenszenvüket, de más ha ott élsz. Nagyjából úgy képzeld el amikor dolgozol valahol, a kollégáid nem kedvelnek, de nem mondják, mert a főnök nem tűrné. Nem zaklatnak, de erősen éreztetik, hogy ne érezd ott jól magad ..

De ugye ott is eljön a monotonság, és a vágy, hogy utazz valamerre. Ott létünk alatt az időjárás össze változatát megismertük, és bár nem esett a hó, mínusz fokok nem voltak, de voltak hetekig tartó állandó esőzések ami nagyon lehangolt. Lakosként nem járod annyira körbe az országot mint turistaként. Dolgozol, hazamész, és éled a monoton életedet. Ha olyan kedvünk volt, akkor hétvégente mentünk kirándulni. Majd persze jönnek amik turistaként nem zavarnak mert arra azt mondod, hogy nyaralok, kibírom. De ha nap mint nap szembesülsz vele már nehéz elviselni. Ilyen a szemét és a szagok látványa. Sajnos Thaiföld nagyon szemetes. Sokan azt mondják, hogy a helyiek miatt van. Igen, ők is szemetelnek, de a turisták is bőven eldobálják a szemetüket. Rossz nézni, hogy milyen közömbösek az iszonyú mennyiségű szemét láttán. A szagok.. Nos vannak hónapok amikor én már nem is mentem piacra vásárolni, mert szó szerint behánytam a szagoktól. Amikor Durián szezon volt, senki nem vett rá, hogy piacra menjek.

2 év után újabb lehetőség Anglia. Jelenleg Angliában élünk. Eleinte csodás volt, bár elvagyok, de még ennyi év után sem tudom megszokni az időjárásukat. Itt is meló, meló, hétvégén meg pihenés. Akárcsak annak idején otthon Magyarországon. Jó tanács: Ha nyaralni szeretsz egy adott helyen, ne költözz oda mert elveszíted a nyaralás élményének varázsát.

46/N

2019. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%

Kb. 25 éve csavarogtam motorral Olaszország déli részein. A szikrázó napsütésen kívül nagyon tetszett hogy az emberek nem feltétlenül állásból, hanem önálló megélhetést biztosító birtokokon élnek meg. (Tehát nem nyílik reggel az utcaajtó hogy rohanjanak dolgozni, hisz saját dolguk is van otthon). Mivel az őseim idehaza is azt csinálták évszázadokon át, míg a kommunizmus nevű agyrém közbe nem szólt. De mégsem Dél-Európába tervezem a költözést. Hanem körülnézek olyan helyeken ahol télen-nyáron, éjjel-nappal állandóan kellemes nyári meleg van és az emberek akár a természetből is bőségesen megélnek. Ilyen hely például az óceániai szigetvilág, például Szamoa és a többi ezernyi sziget. Volt a tévében egy film egy Szamoa szigetén élő magyarról aki ott családot is alapított. Azon helyek további előnye hogy nincs kígyó, nincs skorpió, de még szúnyog sincs. Ki akarom próbálni a halfogásból való életet a sok mosolygós lány közt. De lehetőleg saját önfentartó életteret akarok. Ha még nem honos náluk a nálunk ismert sárgadinnye, paradicsom és más ízletes gyümölcs, akkor megpróbálkozom ott az egész éves termesztésével.

Az nem kérdés hogy meg lehet-e szokni a mindig mosolygó embereket. Vagy azt hogy az állandó kellemes hőmérsékletet és élelmet a természet megadja ingyen és korlátlan mennyiségben, akár gazdálkodik ott valaki, akár nem. A szülői házban is voltam önellátó és még diplomás állásban sem találtam annál csodásabb életmódot. Csupán egy kifogásom volt ellene, a hideg tél.

Amúgy Hawaii szigetén is vannak ilyen életfeltételek, magyarok is élnek ott. "Hawaii mesefalu" kifejezéssel rá lehet googlézni.


A 2. válaszoló említette a helyi lakosokkal való együttélést. Az a helyzet hogy itt Magyarországon is jelen van a másokkal való együttélés problémája. Ezért laktak a szüleim is szomszédmentes házban, ahol a legközelebbi szomszéd kb. 400 méterre volt. Nyilván délen is emberek élnek, tehát ugyanezt a szomszédmentes életmódot és saját otthoni megélhetést előnyös követni.

2019. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

Szerencsés módon egy olyan helyen nőttem fel Budapesten, ahová sokan kirándulni vagy turstáskodni járnak: a Gellérthegyen. Szerettem azt a helyet, el tudtam képzelni, hogy ott fogok élni sokáig. Ráadásul egy olyan helyen kezdtem dolgozni, ahova sokan kirándulni járnak: Csillebércen. Ki is tartottam ott 22 évig.

Az élet úgy hozta, hogy családilag Bécsben folytattuk. A munkahely közelsége volt a fő szempont a választáskor, de úgy adódott, olyan helyre költöztünk, ami pár évtizede még főleg üdülőövezet volt, az Alte Donau mellett. Hasonló, mint Budapesten a Római part. El tudjuk képzelni, hogy 1-2 évtizedig maradunk itt.

Úgy érzem jó volt váltani, jó máshol lakni mint korábban. Más van fél óra, egy óra, két óra alatt megjárható távolságban. De lehet, nem fog örökké tartani ez sem.

2019. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
28%
Mi a török riviérához közeli nagyvárosban élünk. Én nem tudtam megunni az évek alatt sem. Csodálatos klíma, enyhe "telek", gyönyörű helyek és finom életek. Soha nem tudnék visszaaköltözni abba a gasztronómiai szürkeségbe és kulturálatlanságba, ami Magyarországon van. Ezenkívül itt mindig olyan különleges hangulatom van valamiért, mindig jól érzem magam valahogy :). Szerintem megéri ilyen helyekre költözni, megváltozik tőle az ember. Es ez lehet az egyetlen negatívum pl. számomra. Egy idő után Magyarországon értelmezhetetlenek lesznek az emberek. A hozzáállasuk, az állandó negativitás, panaszkodás, meg az egész ottani légkör.
2019. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
5-ös, megkérdezhetem, hogy milyen nyelven beszéltek ott és milyen munkát végzel?
2019. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ahol most élünk, igazából ide soha nem vágytam, viszont így hozta az élet.

Ezért gondolom, h ez a szitu amiben most vagyok, más lenne, mert oda vágynék.


Nem nyelvtudás nélkül gondoltam, hagynánk időt a nyelvtanulásra mielőtt nekivágunk.

Anno, a némettel is így volt és sikerült is.

Mi bajor részen lakunk, még mindig másfél méteres a hó, egyszerűen nem tud elolvadni.

A téli sportokat nem szeretjük, úgyh a tél nálunk lakás, filmezés...

Ezen szeretnénk változtatni, mert itt 6 hónap a tél.


Köszönöm 1-es, valószínüleg igazad van, h ott másképp kelne és nyugodna a nap.

Kedves 2-es, jártam már Ázsiában és ilyen dolgok miatt nem élnék ennyire távoli és idegen helyen.

És persze természetileg veszélyes is..

Ezért szimpatikus a mediterrán, azon belül Spanyolország élni, mondjuk Olasz a kesvenc, de az tényleg veszélyes a sok földrengés és ott sokkal alacsonyabbak a bérek, itt körülöttünk rengeteg olasz van, aki menekült a szegénység elől.

Viszont én azt mondom, h nem csak meló és monotonság, mert nem mindegy, h hétvégente jelen esetben itt mi túrázni járunk, hétköznap a tóhoz leugrunk, azért más, mint annak idején Magyarországon, legalábbis mi megyünk és a telet leszámítva nyáron kihasználjuk az itteni lehetőségeket.

Gondolom mediterrán országban pedig a parton sétálgatnánk.

És azok a növények...

Friss zöldség, gyümölcs.. imádom..

Kedves 3-as, jó dolgokat írsz, kívánom hozzá szerencsét, de az tőlem nagyon távol áll..

Én inkább városban dolgozok, mint alkalmazott.

A helyek amiket írsz, remek helyek, utaznék is oda, de nem élnék ott, túl távoli..

Amúgy pl Kanári is olyan, h egész évben 25 fok és nem olyan távoli.

Kedves 4-es és 5-ös, nektek is köszönöm a választ, h akkor megéri :)

Gasztronómiai szürkeség ez óriási :-D

2019. febr. 25. 12:00
 8/22 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem jobb "csak" nyaralni menni, mert akkor az egy különlegesség, amit vársz, amire vágysz. Egyébként idővel minden hely megszokott lesz, nem is a hely miatt, hanem a hétköznapok miatt. Bár ez a munkától is függ. Én irodában ülök napi 8 órát. Totál mindegy, hogy milyen idő van kint :D Sőt, a jó idő inkább elkeserít, mert inkább lennék kint, mint bent.
2019. febr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

D. Brasco spanyolországi hozzászólására reagálnék:


"Viszont azt nem árt tudnod,hogy a spanyoloknál van a legnagyobb munkanélküliség az eu-ban,illetve az olaszoknál is minél délebbre mész annál rosszabb a helyzet ilyen szempomtbol!"


Ez teljesen így van, a spanyoloknál baromi nagy a munkanélküliség és egy dolgot feltétlenül tudnod kell ( a nyelven kívül :-) ) : ha egy spanyol és egy külföldi jelentkezik egy ugyanazon állásra, akkor tuti, hogy a spanyolt fogják felvenni, mert előnyben részesítik a külföldiekkel szemben. De ez olyan szinten megy, hogy ismerősöm 2 diplomával (turizmus+ még valami), felsőfokú angol-spanyol szakmai nyelvvizsgával fél évig nem talált magának állást, többek között a reptérre sem vették fel (később is csak egy szezonálisat talált, s rosszabbat)


"Mint írtad ott kevesebb a bér,viszont az élet is olcsóbb valamennyivel tehát összességében nem biztos hogy rosszabbul jársz!"


Ez nem feltétlenül igaz: pl. amit a turista nem érez meg: a szolgáltatások nagyon drágák.

Villany, internet,stb,


"Viszont ezekre a helyekre megfelelő nyelvrudás hiányában ne indulj el!Ott nem fogsz boldogulni az angollal vagy némettel!"


Pontosan így van: némettel szinte egyáltalán nem tudsz boldogulni, angollal csak kiemelt turista helyeken - sima mezei munkával, vagy hivatalokban nem. És ugye a turistás helyeken viszont szezonális a munka - tehát az év másik felében is meg kellene élni valamiből.


"Én azt mondom,ha megy a nyelv,nézz valami jó munka után,aztán osszál-szorozzál és meglátod mi a helyzet!"


Ha nem úgy mentek, hogy már van munkátok, akkor Németország után nagy csalódás lesz, mert tényleg nagyon nehéz munkát találni - hacsak nem valamilyen ritka, keresett szakmátok van ( IT, fuvarozás, stb)

A másik, amit nehezen fogtok megszokni Spanyolországban, az a "mañana", azaz majd, holnap - ez turistaként nagyon klassz, de a német precizitás után meg fogtok őrülni, ha 2 hónap alatt sem sikerül elintézni egy ügyet - pedig van ilyen.

Pl. NIE szám kell mindehez: lakásbérlés, stb. - de NIE számot csak előre kért időpontra lehet foglalni - nem csak úgy beesni valahová - jelenleg májusra van csak szabad időpont néhány helyen: addig nem tudsz lakást bérelni, bankszámlát nyitni, stb.

2019. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Törökországban meglepő módon törökül beszélünk :D. Én jelenleg tanulok.
2019. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!