Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyaralni Monacoba akarunk...

Nyaralni Monacoba akarunk menni kb.2 hetre. Szallassal, utazassal meg mindennel megkozelitoleg mennyibe kerulne ez az egesz?

Figyelt kérdés
Egyebkent vonattal szeretnenk menni.

2016. aug. 21. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Két főre legalább 800.000 ft-ot tippelek.
2016. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden tisztelettel: fogalmatok sincs, hogy hova akartok menni. Monaco teljes területe 2 négyzetkilométer, ha az ember rettenetesen alapos, akkor 2 nap alatt minden bejárható. Az egész régió magasan legdrágább és legunalmasabb helye, sokkal inkább javasolnám, hogy repüljetek Nizzába és onnan napról napra fedezzétek fel az Azúr-part városait és falvait, közvetlenül Nizza után útba ejtve egy napra Monacót.
2016. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elottem szolonak teljesen igaza van.

Monacoban egyreszt a szallodai szoba ara kepes egy havi fizetest elvinni. Mindemellett igazan strandolni sem lehet (illetve a kiepitett betonos hajokikotonel igen, amennyiben szeretsz a szennyezett tengerben furdeni.)

Kb shoppingolni meg kaszinozni tudsz ha birja a penztarcad, nade ket hetig?

Akkor mar tenyleg, ahogy elottem irtak, Nizza vagy valamelyik kornyeki kisvaros, egyreszt siman talalsz olcsobb szallasokat (es sokszor jobbak is, pl Gite de France ami ilyen B&B jelleguek), a tengerpart is jobb, az arak is baratibbak, minden van ami Monacoban is, emellett pl rengeteg latnivalo van amivel ket hetig siman el lehet lenni. Pl Tourette-sur-Loup vagy St-Paul-de-Vence festoi kisvarosok Nizza folott, kihagyhatatlan...

2016. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Plusz Eze, Cannes, Saint-Tropez, Antibes, Grasse, stb. A Cote d'Azur a kedvenc helyem a világon, tessék jól bejárni. Ja, és ha tengerparton döglős, soppingolós nyaralást akartok, akkor lehet, csak éppen egy gyönyörű helyből nem ismertek meg semmit, plusz elköltötök 2 hét alatt annyi pénzt, amiből mondjuk Goában, vagy Dél-Thaiföldön lehet tengerparton dögleni egy hónapig.
2016. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja, Goan akar fel evet is annyi penzbol amennyibe egy ket hetes monacoi nyaralas kerul :)

Palolam beachen egy palmakunyho kozvetlenul a tengerparton egy ejszakara kb 10 euroba fajt :) Homart mar 3-4 euroert lehet enni :)

2016. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, tisztában vagyok vele, hogy Monaco nem ólcsó, de már gyerekkorom óta arra vágyok, hogy elmenjek Monacoba. Azért ennyire sok időre, mert nem csak körül akarok nézni, hanem megakarom tapasztalni, hogy milyen az élet ott.
2016. aug. 28. 18:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A gond az, hogy nincs olyan, hogy "ottani élet". Az országnak gyakorlatilag nincs állandó lakossága, csak adóelkerülési céllal állampolgárságot vett üzletemberek meg sportolók, akik sosem tartózkodnak ott. Maga az élet 4-5 utcányi területet, egy hotelt, pár kávézót, néhány ultradrága boltot (értsd: bőrkabát 30 millióért), meg kettő darab kaszinót jelent, amiből ráadásul az egyik egy jellegtelen játékterem inkább. Nem kell rám hallgatni, de jártam Monacóban többször és garantálom, hogy ha nem mész máshova, akkor két hét alatt megunod az életedet.
2016. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Utolso valaszoloval teljesen egyetertek. En is jartam Monacoban nem is egyszer. Ha nem vagy a felso tizezer tagja aki a kulonfele partykra hivatalos, akkor tulajdonkeppen semmit nem fogsz latni az ottani eletbol (ami valojaban nem letezik). Mondhatni egy dogunalmas varos, luxussal korbefujva. Fel nap boven eleg ra, es ezt teljesen komolyan mondom.

Strandolni nem tudsz, ha nincs uszomedences villad.

Szallas tekinteteben kb tizszer annyit fizetsz ki mint par km-rel arrebb a Cote d'Azur-on.

Shoppingolni lehet ha birja a penztarcad (a 30 millas borkabat tenyleg nem tulzas, igazabol tulajdonkeppen 1000-2000 euro alatt nem hinnem hogy barmi is lenne az ottani ruhauzletekben). A kaszinoba eleve csak nagyestelyiben es smokingban engednek be (legalabbis a klasszikus kaszinoba), a masik tenyleg olyan mint egy jatekterem... Ha ket hetig minden este ott akarsz ulni lelked rajta (de akkor nyilvan azt is tudod hogy "illik" naponta mas nagyestelyiben megjelenni)...

2016. aug. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi dögunalmas Monacóban? Érzéketlen proletárok.
2017. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom abban mi a proletár, ha valakinek az eletet nem a shopping meg a kaszino teszi ki.

En rengeteg helyen jartam mar, jol is keresek EU viszonylatban is, de inkabb elkoltok par millat (forintban persze) erdekesebb helyekre valo utazasra, peldaul afrikai szafarira vagy del-azsiai esetleg amerikai utazasra, mint shoppingoljak vagy kaszinozzak. Kinek mi, ettol nem erzem magam prolinak...

Persze ha a kerdezot ez erdekli, akkor nyilvan neki megfelelo lesz, de annyi minden mast lehet csinalni a kornyeken, ami siman lehet erdekes...

10 eve elek Franciaorszagban, voltam parszor Monacoban is, de fel nap eleg volt belole.

Szerintem az sokkal prolibb, leszolni valakit akinek az ertekrendje nem egyezik a tieddel :)

2017. febr. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!