Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha busszal vagy vonattal...

Ha busszal vagy vonattal megyek Budapestrol Becsbe aztan meg vissza akkor van -e mostansag valamilyen hatarellenorzes, okmany ellenorzes ut kozben es ha van akkor eleg -e a szemelyi, vagy utlevelet kernek?

Figyelt kérdés
Mert ugye most migrans helyzet van. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban mostansag?

2019. ápr. 19. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Személyi kell, van határellenőrzés.
2019. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Migránshelyzet leginkább a főgėci fejében van: a józan agysejtjei emigráltak.


Ezzel együtt valóban fenntartja az “ideiglenes” határellenőrzést Ausztria és szúrópróbaszerű ellenőrzéseket a vonatokon is tartanak, ezért személyi igazolvány vagy útlevél szükséges.

2019. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Migráns helyzet? Hol? Miért kéne útlevél az EU-n belül?
2019. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

3-as, te csak lepontozol vagy el is olvasod a válaszomat?


Pont azt írtam, hogy nincs migránshelyzet, csak Orbán fantáziájában. Az útlevél pedig igenis a személyi igazolvány alternatívája, ha az EU-ban igazolnod kell a személyazonosságodat. Ízlelgesd a VAGY kötőszó jelentését, kérlek.

2019. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hogyan nez ki egy ilyen ellenorzes? Ha odaadom a szemelyimet akkor raneznek es ha latjak hogy magyar vagyok akkor kesz, vagy komolyabban szoroznek?
2019. ápr. 19. 18:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, ellenőrzik a személyit, ami pont olyan, mint egy közönséges igazoltatás. Ha pucolós vagy, ne arra menj, hanem menj át Szlovákiába, Pozsonyba, és onnan busszal Bécsbe.
2019. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pucolos, de az osztrak rendoroknek rossz hiruk van. Nagyon tahok tudnak lenni a magyarokkal, nem birjak a magyarokat. Olvastam mar egy par cikket korabban errol. Amugy szerintem Pozsony fele nem erdemes menni, ugy hallottam a szlovakok is ellenoriznek, aztan meg kesobb az osztrakok az osztrak - szlovak hataron.
2019. ápr. 19. 19:56
 8/14 anonim válasza:
100%
Hát én nem tudom, lehet nem ugyanarra járunk (ha ugyan voltál már Bécsben Pestről vonattal) de én még bunkó rendőrt nem láttam. Köszön, ránéz, megy tovább, teszi a dolgát; nem fog külön csacsogni meg kedveskedni, de azért bőven nem bunkó. Pár perc az egész, ki lehet bírni
2019. ápr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nincs migránshelyzet. 2016 óta nincs. Másrészt nemtom honnan jönnek ezek 'az osztrák rendőrök bunkók' típusú dolgok. Európában alig 1-2 ország van, ahol felmerülhet ilyesmi és világszinten is csak a kimondottan szerencsétlen helyzetű országokban megbízhatatlan és korrupt a rendőrség, egyszer Bissau-Guineában kellett egyszer sokat fizetnem azért, hogy ne vigyenek be az őrsre valami kamu indokkal, de abban az országban nem nagyon van aszfaltút meg elektromos áram.


Útlevél immáron vagy 10 éve szükségtelen az Unión belül, szóval ez is kapufa. M1 helyett inkább olvass világsajtót.

2019. ápr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Nem pontoztam se le,se fel senkit,szóval ne vádaskodj alaptalanul,kérlek.

2019. ápr. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!