Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ilyen, mint én nem tudja majd...

Ilyen, mint én nem tudja majd élvezni a nyaralást?

Figyelt kérdés
Életemben először, idén nyáron elmegyünk egy tengerpartra nyaralni. Sajnos azonban én nem tudok úszni, hiába felnőtt vagyok. Ettől függetlenül imádom a strandot és a Balatont is, de mindig úgy strandolok, hogy van nálam valami felfújható cucc. Például kisméretű párna, vagy olyan nagy fánk. Ezek például a Balcsin nekem tökéletes kikapcsolódást nyújtanak és így nem pánikolok attól sem hogy nehogy elsüllyedjek. Viszont a barátaim szerint a tengerparton nem látni ilyen dolgokat és ezeket nem fogom tudni bevinni a tengerbe mert egyrészt ott nem szokás ilyeneket használni (max a hotel medencéjében) másrészt meg a hullámzás miatt úgyis felesleges mert túl nagy a hullámzás és ott nem bírok mit kezdeni ezekkel a felfújhatós cuccokkal. Így viszont az eddigi lelkesedésem teljesen lehalt, mert félek hogy nem fogom majd így jól érezni magam a vízben. Mit gondoltok erről? Tényleg csak akkor tudja valaki élvezni a tengert és fürdőzni benne, ha tud úszni? Ezzel a ténnyel, hogy én nem tudok, már nincs mit tenni, ez van.

2019. jún. 12. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Ezt a baromságot :D hát pont, hogy egy medencébe nem visznek be matracokat.. a tenger tele van mindenféle színes menőbbnél menőb felfújható dologgal :D sőt, szerintem 10/1 ember úszik ténylegesen hosszakat egy tengerben vagy balatonban :D ne hallgass a barátaidra, az első szrandolás után a te matracodat fogják kölcsönkérni...
2019. jún. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
En szoktam latni ilyeneket minden tengerparton idaig. Viszont az teny, hogy a tenger veszelyesebb mint pl. a balaton ahol nehany reszen kilometereker kell gyalogolni a nyakik ero vizhez. A tengerpartok tobbsegenel van egy jo szakasz, pancsolni csaladoknak stb. de ahol mar usznak az emberek ott esetenkent 3-15 meter mely viz is lehet vagy meg tobb, es vannak reszek sok helyen ami igy egyszerre melyul. Szoval ha ott epp elhagyod a felfujhato cuccodat, akkor nagy esellyel isten veled kategoria van. Szoval erdemes lenne megtanulnod usznod nem a tenger miatt hanem alapbol a sajat biztonsagod erdekeben.
2019. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Első vagyok... ha csak nem a Big sur-re mentek nyaralni, kétlem, hogy a tömött turistákkal teli strandon 5méteres hullámokban fulladnál meg... nyilván egyedülnne evezz be a francba, de azért ilyen hülyeségeket se higgy el :D
2019. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, jó lenne megtanulni, de sajnos ezt nem tudtam leküzdeni eddig, pedig kiskoromban jártam tanfolyamra, de igen hamar lemorzsolódtam és nem foglalkozott velem a tanító eléggé.

Köszönöm a válaszokat, egyébként Korfura megyünk!

2019. jún. 12. 11:16
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
3-as nem hullamokrol beszeltem, hanem melysegrol :).
2019. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"a barátaim szerint... "


Úgy tűnik, hogy a barátaid sem voltak még soha tengerparton!

2019. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Korfun átlátszó a víz, azaz látni fogod, hogy milyen mély.

Azaz nem menjél beljebb matraccal se mint ahonnan még ki tudsz gyalog jönni.

2019. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös! Nem is neked írtam, a kérdező az utolsó mondataiban írja, hogy a “barátai” szerint a nagy hullámzás miatt használhatatlan a matrac. :)
2019. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

Ne haragudj az őszinteségemért, de megosztanák veled néhány dolgot, ami nekem picit szúrja a szememet.

Felnőtt vagy, a szemedben normális hogy nem tudsz úszni, a szememben NEM. Igenis felelsz azért, amivé váltál.

Felelsz azért, hogy csak nézel ki a fejedből. Ilyenkor lapulj meg, de ne írj ki hülye kérdéseket.

Ha strandoltál már életedben, tudod hogy lehet menni bokáig, térdig vagy fejtetőig. Ez is a te szabad döntésed. Erről tényleg fölösleges kérdezősködni.

Ígéretes, hogy eljutsz külföldre, látod a Tengert. Tényleg jobb ember leszel általa. Elmész Korfura, ami az egyik legfantasztikusabb sziget. De tényleg. Erre kiírsz egy tök gagyi kérdést arról, hgy csüdig mhetsz csak be vagy viheted-e a gumikacsádat is.

Mondd - és most marhára nem érdekel a lepontozás - nem érzed, mennyire k.bszott gáz vagy????

2019. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Lehetséges igen, hogy gáz, hogy nem tudok úszni. Mivel a családomban más sem tudott, így nem volt nagy motiváló közeg, plusz még egy rossz élmény is kapcsolódik hozzá. Így hát volt halvány remény egy úszótanfolyammal kiskoromban, de csupa olyanokkal kerültem össze egy csapatba, akik már amúgy is megtanultak úszni, de akart a szülő nekik erre oklevelet is. Mindezeket összeadva, nem is csoda hogy nekem nem sikerült hiszen lemaradtam teljesen.

Úgy gondolom minden embernek vannak saját traumái, frusztrációi és gyengeségei. Hát, nekem az úszás az egyik. Lehet gáz, igen. Van, aki meg biciklizni nem tud, vagy főzni, esetleg nem ért a számítógépekhez. Én meg nem tudok úszni. Mivel még életemben nem láttam tengert, így fogalmam sincs milyen lesz majd a víz, meg egyáltalán az egész. De ettől még nem gondolom, hogy azt kéne éreztetned, hogy kb "nem vagyok méltó" arra hogy ott legyek, mert ilyen hülye kérdéseim vannak felnőtt létemre.

2019. jún. 12. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!