Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Bécsben lehet lakást bérelni...

Bécsben lehet lakást bérelni munkaviszony nélkül?

Figyelt kérdés

Van megtakarított pénzem és van passzív jövedelmem ház kaidásból.

Szeretnék kimenni Bécsbe, hosszabb időre. Jelenleg intenzíven tanulok németül.

Azt szeretném, hogy kimegyek, bérelek egy lakást és keresek munkát.


-Lehet így lakást bérelni Bécsben, hogy nincs még ausztriai munkaviszonyom?

-Esetleg az működik Ausztriában, hogy egy szobát bérelek, de a lakcímemet is bejelenthetem oda?


Olyan írjon már, akinek köze is van a témához. Ilyenek nem érdekelnek, h költözzek Sopronba, megölnek a migránsok Ausztriában, az nem ember aki elhagyja a hazáját stb. Légyszíves aki tud a kérdésre válaszoljon.


Köszi!



2019. júl. 6. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Nem érdekli a bérbeadót, hogy miből fizeted.
2019. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy tudom, hogy hivatalosan nincsen semmi megkötés abban, hogy munka nélkül lakj ott. Európai uniós állampolgárként az EU bármelyik országába költözhetsz és élhetsz ott rendszerességgel minden igazolás / engedély nélkül.


Hivatalos honlapon azt találtam, hogy ha több mint 3 hónapot (tervezel) töltesz ott folyamatosan, akkor az érkezéstől számítva 4 hónapon belül az illetékes hatósághoz be kell jelentened, és adnak valamilyen igazolást, de EU állampolgárként ezt nem utasíthatják vissza, tehát úgymond csak beírnak valami nyilvántartásba és kész. Az illetékes hatóságról nincs információm, gondolom a rendőrség, de ha hozzájuk mész és nem ők foglalkoznak ezzel, akkor biztos megmondják, hova kell menni.


Ha kicsúszol az érkezéstől számított 4 hónapos határidőből, akkor annak lehet valami következménye, de erről nem tudok pontosan.


Európai Unió áttekintő oldala Ausztriáról:

[link]



Hivatalos osztrák kormányzati oldal, ahol lehetséges, hogy van válasz arra, amit nem tudok (nem beszélek németül :D):

[link]

2019. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Üdv újra!


Kihagytam a szobás lakcím dolgot. Erről pontosan ott fognak tájékoztatni, ahol be kell jelenteni (lásd a korábbi válaszomat), de Magyarországon biztosan nincs vele gond, elképzelhető, hogy ott sem lesz.

2019. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia megint.


Ahogy belegondoltam, nem tudom elképzelni, hogyan tudják ellenőrizni, hogy nem telt el még a 4 hónapos bejelentési határidő, mert nincs határellenőrzés, és akkor jössz-mész, amikor kedved van.


Ettől függetlenül azért érdemes követni a szabályokat legalább addig, amíg ki nem ismered a rendszer tényleges működését, és hogy mennyire veszik komolyan stb.

2019. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"nem tudom elképzelni, hogyan tudják ellenőrizni, hogy"

Fordítva ülöd meg a lovat.

A kutyát nem érdekli, mióta él ott. A hatóságot meg főképp nem.

Ugyanakkor nem fog munkát kapni, nem tud ársadalombiztosítást kötni, stb., stb. ha nincsen bejelentett lakcíme.

Nem tudom, melyik a szánalmasabb és szégyenletesebb: hogy egyből azon jár az eszed, hogy hogyan lehet megkerülni a szabályokat, vagy hogy nem látod át, hogy saját érdeked a bejelentkezés...

2019. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező jogosan aggódik. Sok lakástulaj csak annak adja ki a lakását akinek van bejelentett stabil munkahelye és bankszámlaszáma. A fiam Bécsben tanul - amíg nem volt meg az egyetemtől a visszaigazolása, hogy felvették, addig mindenhonnan azt a választ kapta, hogy akkor érdeklődjön, ha megvan a jogviszonya.
2019. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok gondolatolvasó és találgatni sem akarok, hogy vajon mit akarhatott kérdezni a kérdező.

Azt kérdezte, lehet-e, és a válasz igen, lehet. Ha ennél többre kíváncsi majd megkérdezi azt.

2019. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!