Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Bevallalnatok egy 2001-es...

Bevallalnatok egy 2001-es 1.4-es rendszeresen karbantartott Clioval egy horvatorszagi vagy olasz utat?

Figyelt kérdés
2019. júl. 13. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
1,4 hány lóerős milyen motoros ? Håny személy mennyi csomag ? A kis gépek nem pályára száguldani valók hanem vårosi kistávú lazulásra . Kemény utakra 1,6 erősebb mocik valók .
2019. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

#1 netto hulyesegeket beszelsz.


Kerdezo: ha elfertek az autoban, van biztositasotok, es megbizol benne, siman. Azert arra figyelj, hogy a csomagtartoja nem tul nagy, ugyhogy 4 szemellyel nem biztos hogy befer a cucc is.

2019. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha ismernem az autot, tudnam mi a helyzet vele, akkor persze. Ha nemreg vasaroltam es azt mondtak, hogy rendszeresen karbantartott, akkor nem biztos. Az meg, hogy milyen eros nem hiszem, hogy annyira szamit ha neked megfelel. 1.4 is birja a 120-130-at huzamosabban.
2019. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
18 éves autó elég öreg. Ilyen hosszú utat nem biztos hogy kibírna, ha nem akarsz lerohadni vele, meg hogy az autómentő és a szervíz levegyenek jó sok euróra, akkor ne vállald be.
2019. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
#4: milyen 'tenyeket' szeretnel? Az pl. eleg 'tenyszeru' neked, hogy egy sima 1.4-es autoval mgjartam Horvarorszagot, Szloveniat, Erdelyt, szoktam vele autopalyan menni nem epp 110-zel a kulso savban vonatozva. De ugyis hiaba magyarazom, a korlatolt, buta kis fejedben ugyis az marad meg, hogy BMW / Audi / Merci az auto, a tobbi sz*r varosi rohangalos, es minden igazi menocsavo 15 literes fogyasztassal donget le Siofokra is, mert 'fussa ra'.
2019. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az évek száma -ismereteim szerint- csak bornál és nőnél lényeges.

Autónál viszont az, hogy milyen gazdája van.

1994-es dízel Mercivel jártam, és járom be a mai napig Európát.

A 25 év alatt még egyszer sem hagyott csereben.

Erről ennyit.

2019. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
96%

Megboldogult fiatalkoromban 1200-as Ladám volt. Barátnőkkel, haverokkal bejártuk vele Marokkót és fél Európát. Általában 4 személlyel és degeszre tömött csomagtartóval. Marokkóba nemcsak belekóstoltunk, lementünk Agadirtól délre, összesen kb. 11 ezer km. Skandinávia: Norvégiában fel a Nordkappig, majd vissza Finnországon keresztül. Brit-szigetek (Anglia, Skócia, Észak-Írország, Írország, Wales). Franciaország (Párizs, Loire-volgy, Normandia, Bretagne, Massif Central, Pireneusok, Riviéra). Olaszország Velencétől Palermoig. Mindez az autó 5-12 éves kora között.

Az 1200 ccm bizony elég kevés volt, főleg ennyi cucchoz. A Pireneusokban kettes sebességben araszoltunk felfelé, a mögöttünk jövők nagy örömére. Az autópályákon ritkán tévedtünk be harmadik sávba. Spanyolországot bekapcsolt fűtéssel szeltük át, különben felforrt volna a hűtővíz.

Ilyen hosszú utakon már csak statisztikailag is elkerülhetetlen volt, hogy időnként be ne üssön valami technikai gebasz. Többször volt ékszíjszakadás, tönkrement a vízpumpa, leégett a kuplung. Toltuk is, vontattak is. Néha mi is vontattunk. Koccanásunk is volt. Mindent megoldottunk így-úgy. Ami adott pillanatban tragédiának tűnt, az másnap már kaland volt.

Azóta persze csak "nyugati" gyártmányú autóim voltak. Mind megbízhatóbb volt, de egyik sem hibamentes.

Szerintem egy 18 éves, de jó állapotú autóval bevállalható Horvátország ill. Olaszország, de a biztonság kedvéért fel kell készülni az esetleges műszaki problémákra. Legyen elég zsé a rendezésükhöz, és valamilyen módon tudjatok kommunikálni a helyiekkel. Segítőkész emberek mindenhol vannak. Mondanám, hogy pár tartalék alkatrész jól jön, de ha értenél ezekhez, nem itt kérdezősködnél. Mindenesetre gyakorold egy kicsit a kerékcserét, és az elakadásjelző háromszög összerakását. Esetleg még a biztosítékokkal és az izzókkal megismerkedhetnél. Legyél tisztában az előírt guminyomással, és tudd használni a benzinkutak levegőpumpáit.

Az 1400 ccm pont elég lesz arra, hogy elvigyen A-ból B-be, emiatt ne aggódj. Ha kevés, akkor visszakapcsolsz, legfeljebb lassabban hajtasz.

2019. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Laikus Gyuri válasza:
Nekem ilyen volt 16 szelepes! A motorja jók azoknak,ha karban van tartva simán bevállalhatod. 5 évig volt nekem és nagy baja sohasem volt, sehol sem hagyott ott. Egyszer volt a jeladóval baj,olyankor nehezen indult be de ennyi. Ezekben a cliokban a a belső kilincs a szar ,mindig eltörik 😀 én mar a bowdent huzogattam belülről! És autópályán hang nélkül vitte a 160-at simán. 120 ig volt hangja utána elcsendesult.
2019. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!