Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen szintű angol nyelvtudás...

Milyen szintű angol nyelvtudást igényel egy külföldi nyaralás?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron először utaznánk el a családdal külföldre nyaralni. Ezzel annyi probléma van csak, hogy angolul csak én és a húgom tudunk beszélni, ebből az következik, hogy én leszek a kommunikátor.

Most lesz harmadik éve, hogy angolt tanulok (előtte általánosban is tanultam, de hát tudjuk milyen szintű az angol oktatás 2-3-4. osztályban...) és jó vagyok benne, az alapok megvannak és szerencsére a nyelvérzékem is jó... Csakhogy nekem a fő nyelvem a német, idén arra szeretnék ráhajtani, hogy egy év múlva nyelvvizsgázhassak és most kezdenék el japánt tanulni... Szóval a terveimbe nagyon nem férne bele még egy intenzív angol tanulás is, és őszintén megvallom kicsit be vagyok kakilva, hogy ilyen szempontból rám fog hárulni minden felelősség.

3 év angol tanulás mennyire megfelelő? Ha az ember kézzel lábbal magyaráz végülis megérteti magát, csak bátornak kell lenni hozzá, nem? :D Nem szándékozom elhanyagolni az angolt sem, szeretnék idén beszerezni könnyített olvasmányokat, angolul megnézni bizonyos sorozatokat stb. szókincsfejlesztés céljával.

Ha ez segítség, Bulgáriába vagy Horvátországba mennénk.

16/L



2019. aug. 4. 12:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi Dél-Olalszországba megyünk hamarosan, ahol aztán mi hiába tudunk nagyjából angolul ők ott kb egy szótse, viszont mi sem tudunk olaszul, de nem parázunk majd megértetjük magunkat valahogy :D
2019. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Bulgáriába fölösleges angolul beszélni, nem értik meg.


Ahogy előttem írták: autóval GPS, étteremben/boltban/kocsmában kézzel lábbal elmagyarázod amit akarsz, ha repcsivel mennétek az egy kicsit más. Ott esetleg néhány hivatalosabb formát muszáj ismerni és használni, főleg ha még nem repültetek, de nem nagy kunszt az sem.

2019. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Európában amúgy is rettenet könnyű utazni. Az összes ország (Moldovát leszámítva) fejlett infrastruktúrával bír, ahol muszáj, hogy legyen angolul beszélő ember, ott van. Ha igazán kemény kihívást keres valaki, annak ajánlom Kínát, legtöbb helyen a hello-t sem értik. De mondjuk Mianmarban is utaztam úgy, hogy oda azért kellett a jó angol, amikor burmai kiejtéssel üvöltözték a neveket a reptéren, így szólítva az utasokat.
2019. aug. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szótár 2019-ben? A telefon lefordít mindent.
2019. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!