Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Lenne-e itt olyan, aki megtett...

Zzzsolllt kérdése:

Lenne-e itt olyan, aki megtette az "El Camino-t". Vagyis végig gyalogolta ezt az utat? Érdekelne, hogy miként, mennyibe került, hogy oldotta meg az úttal adódó problémákat, és mik voltak ezek. Tavaszra tervezem ezt az utat.

Figyelt kérdés
Mit kell vinni magunkal, mit nem. Hol aludtak, hogy lehet olcsóbb? Mit ettek, hol ettek? Mennyibe került a végén?Mentálisan mit jelentett? Egyedül, vagy többen érdemes elindulni, illetve végig menni?

#ElCamino!
2019. szept. 12. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Sok blog, útleírás foglalkozik vele, olvasgass. Én nem voltam, egy közeli barátnőm végigcsinálta - bár nem úgy, ahogy tervezte. Pár napot pihennie kellett, mert túl sok volt neki a napi kijelölt adag és bedagadt a lába. Szóval rendesen rá kell készülni.

A hátizsákod max. a testsúlyod 10 %-a legyen. A szállások közül olyat válassz, ami nem poloskás. Még jobb, ha otthon az egész csomagodat elégeted azonnal.

Állítólag egyedül érdemes menni, és katarzisra ne számíts.

2019. szept. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

A net tele van olyan emberekkel, akik végigmentek azon az úton és IGEN, leírták a tapasztalataikat.

IGen, magyar nyelven is.

Az, hogy te képtelen vagy keresni, gondolkodni és egy adott témát kibontani, az azt jelenti, hogy épp akkora bikra vagy, hogy ez a zarándoklat pont neked való.

Vagy jelentheti azt is, hogy épp akkora birka vagy, hogy még ez a zarándoklat sem való neked.

Ki tudja?

2019. szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az udvarias választ. Tudod én személyes tapasztalatra lettem volna kíváncsi. A birka nem ostoba állat, csak azzal törődik ami a dolga. Ha csak ez telik tőled, minek írtál?
2019. szept. 15. 08:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer voltam, a Nortén végig, a francián pedig Leónig mentem, valamint a katalán úton is sétáltam pár napot. Utóbbi teljesen más, az első kettő útvonalról pedig minden hasznos infót megtalálsz itt:

[link]

Az alap tanácsok tökéletesek, ettől függetlenül majd az úton úgyis rajtad függ, hogy személyesen miben kell változtatnod.

Én egyedül ajánlom hogy menj, ha párod van akkor pedig vele. Nem kell végig együtt mennetek ha esetleg baráttal mész, de nem is lesz úgy ugyan az, mindenkinek más a tempója, útközben pedig rengeteg új emberrel fogsz megismerkedni. Úgy indulj el hogy semmilyen elvárásod ne legyen, túl sok képes beszámolót se nézegess, hagyd magad meglepni. Ami a költséget illetni, napi 30 euróból kényelmesen el lehet lenni.

2019. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 nap alatt jutottam le a tengerig.Amit én tudok ajánlani.

-ne igyál a csapvízből

-keménytalpú sportcipőt vigyél magaddal

-hálózsákot vigyél magaddal

-több zokni legyen nálad, és azt folyton cserélgesd ,naponta minimum 2x , akkor kevesebb hólyag lesz a bábidon

-a hólyagokat minden túra után lyukaszd ki

-egy jó könyvet vigyél magaddal

-óvszer kell

-egy kis elsösegélydobozt is vigyél magaddal


Én barcelonába repültem ,onnan pamplonába mentem vonattal, pamplonából meg busz mentem a kezdőpontig.

Előtte mindenképp kezd el futni, ha lehet minnél nagyobb távokat.Mindenképp be fognak durranni a lábaid, de egy ilyen nagy táv megtétele miatt ez teljesen normális.

2020. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Fel a fejjel! Akkora birka biztosan nem vagy, mint a 2-es válaszoló!

Amúgy hogyan állnak az előkészületek?

2020. júl. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Bunkó, nagyképű 2-es! Te fel tudnál mutatni valami ehhez hasonló teljesítményt? Vagy csak a pofád nagy?!
2020. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!