Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Az utazási irodák ára minden...

Az utazási irodák ára minden költséget tartalmaznak?

Figyelt kérdés
Pl:az IBUSZ oldalán kiírják hogy egy portugál utazás 200ezer Ft akkor az mindent takar?szallast,repülőjegyet,programok költségeit?És ezen felül csak az idegenforgalmi adót meg a biztosítást kel fizetni vagy vannak rejtett költségek is?
2020. jan. 3. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd végig a részletes leírást - abban benne lesz!

Ne csak a vastagbetűs - blikkfangos, parasztvakítós - címet!

2020. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem. Fel szokták tüntetni, mi van benne, és mi nincs. Figyelemsen el kell olvasni!
2020. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt pl. le van írva, hogy

"A feltüntetett díj az utazás meghirdetett programjában szereplő minden kötelezően fizetendő díjat tartalmaz. A díjon felül -igény szerint- fizethető: fakultatív programok, vízumdíjat, valamint az útlemondási és utasbiztosítás (BBP)díja. "



[link]

2020. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezt elolvastam én is.És ezt írtam is hogy ezen felül kell e még valamit fizetni.

Tehát ha jól értelmezem akkor az ár tartalmaz mindent kivéve a biztosítást az idegenforgalmi adót és a programok árát.

Tehát jóformán csak a szállás és a repülőjegy van benne az árban?

2020. jan. 3. 16:43
 5/13 A kérdező kommentje:
És ez hogy van?Még nem utaztam utazási irodával.Együtt utazunk mindannyian aki befizetett rá a Pesti reptérrtől egészen a nyaralás végéig?Mindig lesz velünk idegenvezető?
2020. jan. 3. 16:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Megnéztem ezt az utat, nem ír idegenvezetőt.

(Amúgy ennyire semmitmondó tájékoztatót még egyetlen irodánál sem láttam!!)

Talán ott helyben lesz aki a két kirándulást vezeti majd.


A lényeg, hogy ez a mindössze 3 nap, manzárd szobában 2 főre kb. 500.000 Ft-ba fog fájni.

Ha reggelin kívül is ennétek valami délben és este, akkor tegyél hozzá még egy százast.


A 600.000 Ft-ot igen túlzottnak tartanám egy portugál útért.

Nemrégiben jártunk ott a párommal és kb. a harmadából hoztunk ki egy hetet.


(Portóit érdemes majd hoznod szuvenírnek.)

2020. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a magyaron kívül nem beszélünk semmilyen nyelvet,úgyhogy nem merünk így elindulni.Mert már a reptérről a szállásig eljutni is a világ vége lenne.
2020. jan. 3. 22:25
 8/13 A kérdező kommentje:
Vagy akkor csak ez az iroda ilyen hogy alig ad információt az utazásról?Keressek másikat?Csak azért gondoltam hogy ez jó mert ez legalább híres.
2020. jan. 3. 22:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Én sem beszélek idegen nyelveken és bejártam a fél világot.


Rákerestem és jelen állás szerint tavasszal a legolcsóbb retúrjegy Lisszabonba kb. 21ezer Ft/fő.

Kb. 80 ezer Ft-ért van ***szálloda reggelivel, de nem 3 napra, hanem egy egész hétre és két főre.

Ez eddig összesen két főre: 120ezer Ft.

(Szemben az iroda -szintén étkezés nélküli- 3 napos 500ezer Ft körüli árajánlatával.)


Amúgy a telefonotokon van azonnali fordító program.

2020. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

* Közben töröltek valakit így már nem a 8-as

hanem a 22:08-as hozzászóló voltam.

2020. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!