Kezdőoldal » Utazás » Európa » 6 Angliában töltött napra...

6 Angliában töltött napra nagyjából mennyi költőpénzzel kalkuláljak, ha az utazási költséget (az ottani bérletet is), és a szállást állják nekem?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem fogunk múzeumokba menni, és semmi ilyesmit sem tervezünk, részben magunknak főznénk, de biztosan akadna, hogy ennénk valahol valami helyi specialitást. Valamint, az alkoholt meglehetősen szeressük, így szerintem napjával egy 4-6 csapolt sör biztosan el tud fogyni :)

Nem voltam még külföldön, ezért szeretném kikérni a..tapasztalataitokat, hogy ez időre nagyjából mennyi pénzt spóroljak össze.


2018. aug. 30. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a "normám" 10-15 ezer naponta. Ennyi szokott elfogyni kajára, közlekedésre, belépőkre, stb. Plusz vásárlás. Ha komolyabban buliztok menőbb helyeken, akkor még egyszer ennyi legalább.
2018. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bérletet kapok, úgyhogy a közlekedés megoldott. Elképzelhető, hogy egy, maximum két helyre benézünk, de szerintem inkább mászkálunk, iszogatunk pubokban, olykor itt-ott eszünk valami finomat.

Köszönöm, akkor alaphangon napi 10e forinttal számolok, a hozzászólásod alapján :)

2018. aug. 30. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvàn az se mindegy, hol iszod azt a csapolt sört...

Èn inkàbb 15-20-at mondanèk, mondjuk azt pont nem írtad, hogy melyik rèszère mèsz Angliànak. London jóval dràgàbb, mint a vidék. Ott nem ritka a 4-6 fontos àr egy sörért (de több is lehet, a 4 az àtlagos), azaz kb 1500-2000 forint egy csapolt sör, ha nem kocsmàban iszod, hanem mondjuk szórakozóhelyen, akkor a duplàja. A minőségi sör pedig mindig dràgàbb. Tehàt ha mondjuk 6 sörrel szàmolsz naponta, akkor csak sör szàmla lesz 10-12000 forint, ès akkor mèg nem ettèl semmit.

Kaja se olcsó, a legolcsóbb a Fast food ahol màr 4-5 fontért ehetsz, de ha egy pubban akarsz kajàlni, akkor arra még simàn ràszàmolhatsz 15-20 fontot fejenként ès étkezésenként (helytől függően).


Mondjuk Angliàban elég sok hely van ahova szerintem ha màr eljut az ember odàig, akkor érdemes elmenni. Angliàba nem a konyhaművészetèrt megy az ember (akkor màr sokkal inkàbb megéri valami jó àzsiai vagy afrikai étterembe menni...) mert igazàn specialitàsuk a Fish and Chips-en meg a véres steakeken, illetve a véres hurkàn kívül nem sok van :)


Ha csak piàlni mentek ki, azt bőven lehet otthon is :)


Szupermarketben se mindegy, hogy hol vàsàrolsz, ha magadnak főzöl.

2018. aug. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hű, köszi, így lehet valóban kevés napi 10e forinttal kalkulálni.

Londonba megyünk, és természetesen nem az a cél, hogy állandóan rendesen be legyünk rúgva, csak egy kis alkohol például könnyebb nyelvhasználatra ösztökél :)

Amit mindenképp szeretnénk, az egy kis nyugalom, pihenés, városnézés, nagy séták, kicsit kimozdulni abból, ami itthon van.

A Fish and Chips pedig kiváló ötlet!

Köszönöm.

2018. szept. 1. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!